Jump to content
Reborn fórum

Monk Buildy


ZeroX

Recommended Posts

Mí´j build cisto exp combo monk(pocitane s eq AB) ;)

str94+26=120

agi80+20=100

vit24+6=30

int18+12=30

dex45+15=60

luck=1

zostanu este 2 body xD

skilly aco:

divine protection 10

demon bane 10

blessing 10

increase agi 10

heal 3

ruwach 1

teleport 2

warp portal 4

pneuma 1

 

 

skilly monk:

iron fists 10

sumon spirit sphere 5

OI 5

dodge 6

raging trifecta blow 10

raging quadraple blow 5

raging thrust 5

 

zostane 1 skillpoint bod

 

 

nevyhodou tohto buildu je snad iba eq,aby vam vsetky staty sedeli musite mat hlavne:

magician hat

2x ring of muscle

 

ostatne je uz na vas :beg:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply
raging trifecta blow 10

Nikdy, nikdy, nikdy ale opravdu nikdy nedavej Trifectu jinak nez 5.

 

Min je blbost (prerekvizita pro quadruplu), vic ti snizuje sanci na trifektu (a tedy i na nasledne kombo quadruplu-raging thrust pripadne asura). Trifekta 10 ma smysl jen kdybys quadruplu nejel vubec.

Link to comment
Share on other sites

Nikdy, nikdy, nikdy ale opravdu nikdy nedavej Trifectu jinak nez 5.

 

Min je blbost (prerekvizita pro quadruplu), vic ti snizuje sanci na trifektu (a tedy i na nasledne kombo quadruplu-raging thrust pripadne asura). Trifekta 10 ma smysl jen kdybys quadruplu nejel vubec.

 

ja som to siel kví´li dmg na exp ani tak komba nepouzivam,iba v rizikovych situaciach ked chcem rychlo zabit moba :beg:

Link to comment
Share on other sites

Pokud člověk ví­, co dÄlá, není­ trifecta ví­c než na lvl5 ÄpatnÄ. Rozdí­l při /nc hraní­ je znát.. (25% Äance na 200% damage vs 20% Äance na 300% damage). Komba jsou nároÄná na SP a intenzivní­ expení­ čistÄ přes komba moc dlouho nejde. Monk s trifectou 10 je na monstrech, kde má dostateÄnÄ vysokou flee, dlouhodobÄ o něco málo íşčinnÄjÄí­. A pokud mu bude herní­ styl vyhovovat, je to v každém pří­padÄ správný build.

Link to comment
Share on other sites

Nikdy, nikdy, nikdy ale opravdu nikdy nedavej Trifectu jinak nez 5.

Za tohle bych zabijel...jedine pokud chces davat casto asury ale na to je jinej build. Na pvm se uplne skvele jede s trifektou 10, dps se rapidne zvysi.

Link to comment
Share on other sites

Za tohle bych zabijel...jedine pokud chces davat casto asury ale na to je jinej build. Na pvm se uplne skvele jede s trifektou 10, dps se rapidne zvysi.

 

Normal attack = 1 (pocitejme aspd = 1/sec, atk=1, stejne se to deli)

Trifecta5 = 2 * 0,25 = 0,5 -> dps = 1,5

Trifecta10 = 3 * 0,2 = 0,6 -> dps = 1,6

Tri5+Quad5 = (2+4) * 0,25 = 1,5 -> dps = 2,5

Tri10+Quad5 = (3+4) * 0,2 = 1,4 -> dps = 2,4

Thr+Q+Tri5 = (2+4+5,4) * 0,25 = 2,85 -> dps = 3,85

Trh+Q+Tri10 = (3+4+5,4) * 0,2 = 2,48 -> dps = 3,48

 

... Za tohle bych zabijel, nespocitat si to a rikat ze za neco bych zabijel :D Tvoje tvrzeni totiz plati pouze a jenom pro build postavim_monka_k_potvore_a_dloubu_se_v_nose, nikoli pro kombo monka, uz samotny Quadruple to meni. A o asure tam nebylo ani slovo.

 

2Gell: a SP za heal za mensi DPS pocitas? A mensi hitlock nez s kombama potvory? :)

Link to comment
Share on other sites

TeÄ si spoÄí­tej, kolik tÄch komb dá průmÄrnej monk s průmÄrnou int, s průmÄrnou výbavou, bez manželky a bez profa, jak dlouho pak bude sedÄt, kolik desí­tkovejch trifekt mezití­m stihne dát monk s prstem v nose a pak přehodnoÂť svůj názor :D

Link to comment
Share on other sites

Gell to rekl presne. Ja to taky rikam protoze sem mel monka s 10 trifektou a s 5 trifektou , s 5 se neda moc dobre jed bez ostatnich komb a s nima ti za chvili dojde sp a tahat to pres absorb je opruz s takovou dex a nekdy i vic sp vyhodis nez nacucas. Zatim co s 10 jde paradne jed bez komb a kdyz mas prebytek sp tak si par komb hodis a jeste ti to nesezere celkove tolik sp. Jak tu psal Vertol: Silnejsi uder komba oproti jeho spamu je setreni sp - z toho uz jde usoudit ze trifekta 10 ( u pure kombare) je lepsi nez trifekta 5.

Link to comment
Share on other sites

..ze trifekta 10 ( u pure kombare) je lepsi nez trifekta 5.

Zkus použí­t výraz "pure nocontrol monk" než "pure kombař". Pure kombař se spoléhá na _vÄechny_ svoje kombo skilly, ne na jeden jediný pasivní­.

 

Edit, radÄji než nový pří­spÄvek, aÂť to nevypadá jako snaha o rozmýchání­ debaty, a navazuje na

Ok nebudem to uz resit oba pripady se hodej. Ja sem proste totalne nesouhlasil s tim ''nikdy nikdy ale opravdu nikdy jinak nez na 5 ''

StaÄí­ si uvÄdomit, že kombo monk není­ mainstream build, a tí­m pádem snad už není­ co řečit. VÄe se odví­jí­ od potřeb, stylu hry a oÄekávání­ jednotlivých hráÄů. A podruhé v tomhle topicu odkazuju na citaci, kterou mám v signatuře, která mluví­, myslí­m, naprosto jasnÄ. :)

Link to comment
Share on other sites

Jak tu psal Vertol: Silnejsi uder komba oproti jeho spamu je setreni sp - z toho uz jde usoudit ze trifekta 10 ( u pure kombare) je lepsi nez trifekta 5.

 

No to jsem psal ke statům, proÄ je lepÄí­ str než agi pro komba. Jen bacha s tí­m pure kombařem, pod tí­m pojmem vÄtčina lidí­ (vÄetnÄ mÄ) chápe monka co použí­vá vÄechna komba a tam se ta trifecta 5 hodí­ vážnÄ ví­c. StejnÄ tihle monkové expí­ na mobech, co daj max na jedno plné kombo + pár obyÄ ran.

Polopaticky řeÄeno s trifectou 5 uÄetří­Ä Äas (tedy i mí­ř ran od moba), protože dostaneÄ dří­v Äanci na hození­ komba (pak toho moba třeba jeÄtÄ dorazí­Ä obyÄ ranou, když to nevyjde). S trifectou 10 dáÄ obyÄ ran ví­c na Äanci na kombo (které bude dí­ky vyÄÄí­ trifectÄ o něco silnÄjÄí­). V obou dvou pří­padech dáÄ tedy jen jedno kombo, v první­m pří­padÄ uÄetří­Ä 5 skillpointů na něco jinýho a moby s menÄí­m poÄtem HP zabijeÄ dří­v. S trifectou 10 to jsou spí­Ä agi trifecta stroje, u kterých využijeÄ celé kombo jen třeba v 0-10% pří­padech expení­... Gell, protože je lenoch :in_love: tak to tu postoval kvůli tomu, že je to (kromÄ leeche) nejpohodlnÄjÄí­ způsob jak naexpit monka na auru (port-> click-> trrt, trrt-> port :in_love: )

Link to comment
Share on other sites

No tak si vem jsou dva monkove jeden trifekta 5 a druhej 10, expi (pri expeni ma teda dps vetsi trif. 5) a za chvili kazdymu dojde sp a nez se jim doplni tak musej jet jenom pres trifectu (no ctrl, nikdo tomu rika prst v nose...vsak chapete) a ted ma jasne navrh ten trif 10. Jirkan to dps bral jenom teoreticky kdyz by nikdy nedochazela sp, ale v praxi ti sp za chvili dojde a musi jet taky chvili jen s trifektou a prave kdyz ma trifektu 5 tak bez sp ma to prd dps.

Link to comment
Share on other sites

 

Ty, ale o tom jsem psál :in_love:

 

S trifectou 10 to jsou spí­Ä agi trifecta stroje, u kterých využijeÄ celé kombo jen třeba v 0-10% pří­padech expení­...

 

No offense :in_love: SchválnÄ jsem neuvádÄl konkrétní­ pří­pad, protože nÄkdo může mí­t priest-manželku, monk linku... třeba jeÄtÄ baby BS na boosty na duál, nÄkdo prostě logne monka a expí­ ctrl-clickem, jen jsem napsal kdy je lepÄí­ trifecta 5 a kdy 10. NemůžeÄ prostě tvrdit, že trifecta 10 je nejlepÄí­ naprosto ve vÄech pří­padech (alespoř tak to vyznÄlo), proto jsem to rozvedl :sadbye:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Myslite ze na monka staci heal lv5?

Crusaderi se ti budou posmivat i tak, ze maji lepsi heal, ale pokud mas lepsi uziti skillpointu, tak proc ne. Ale pokud jedes treba spirita a expis na sleeperech, ev. zelvach sam, tak ti heal lvl5 bez white potu stacit nebude.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co rikate na GW spirit monka:

 

STR 82+26 AGI 3+7 VIT 38+6

INT 48+12 DEX 86+14 LUK 7+3

 

Max HP Max SP DEF MDEF HIT FLEE Perfect Dodge Critical MATK ASPD HP Regen SP Regen

7797 1023 36 15 199 109 2 4 124 ~ 204 150.5 46 21

 

Equip: Bireta[willow], Masquerade, Grampa beard

+8 chain [2x hydra, 1x sw]

Saintka[roda frog], buckler[thara], ragamuffin manteau, shoes[sohee], 2x ring[mantis]

 

Je to mysleno jako pomerne levny (co se tyce equipu) a i docela expitelny build. Moznosti k vylepseni je urco vic.

 

Skilly: OI5, TSS5, Asura 5

Link to comment
Share on other sites

Co rikate na GW spirit monka:

Pokud se dobře koukám, chybí­ ti tam nÄkde 1 STR.

Na můj vkus to má málo DEX a moc INT, ale na druhou stranu, pokud s tí­m chceš skákat adv. chary s assu tak tu INT prostě potřebujeÄ, VIT mi přijde optimální­, a nÄkde ty body na to vzí­t prostě musí­Ä, takže tu malou DEX chápu.

Jen jeÄtÄ troÄku doladit ten eq. Pokud máÄ v armoru rodafrog kvůli dmg asury, lí­p ti vyjde porcelko, každopádnÄ bys s sebou mÄl tahat unfrozen/deadly. Misto ragamuffinu si muzes vzit muffik s ray/marse/noxiou popripade frilldora. Pak uz jen takove drobnosti, jako botky s veritem misto sohee (záleží­ na preferencí­ch) popří­padÄ Vidarky, na hlavu radči CoM atd.

Link to comment
Share on other sites

Nekde mi tam lita str, ale to sem se jen prepocital. Da se to udelat Str 84+26 a vit 35+6 a vit teoreticky doladit jidlem nebo i nejak lip. Kazdopadne je to jeste daleko ;-) To porcelio je dobry tip. Trochu mam strach z prilis pomale asury, ale co se da delat - bud bude hodne SP a pomalejsi asura nebo min SP a o malicko rychlejsi asura (0.66 a 65k asura nebo 0.53 a 59.9k asura )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravim, mam dotaz:)

 

Nikde sem to nenasel, at sem hledal jak sem mohl.. Muze monk pouzivat dve zbrane? myslim fisty apod, ne stafy/cluby. Nevim, jestli vubec takova moznost u jakyhokoliv charu jde na RO, ale radsi se ptam.

 

A jeste jeden dotaz. Je adekvatni cena 400k zenu za Very very strong fire fist?

 

Diky za odpovedi.

Link to comment
Share on other sites

Zdravim, mam dotaz:)

 

Nikde sem to nenasel, at sem hledal jak sem mohl.. Muze monk pouzivat dve zbrane? myslim fisty apod, ne stafy/cluby. Nevim, jestli vubec takova moznost u jakyhokoliv charu jde na RO, ale radsi se ptam.

 

A jeste jeden dotaz. Je adekvatni cena 400k zenu za Very very strong fire fist?

 

Diky za odpovedi.

jen assassin muze pouzivat dve zbrane

co se tyce ceny itemu... zkus se podivat tu ^_^

 

edit: ajaj error :) ve dve rano to uz holt tak moc nemysli :)

Link to comment
Share on other sites

jen assassin muze pouzivat dve zbrane

co se tyce ceny itemu... zkus se podivat tu ^_^

 

Diky za prvni odpoved.

 

Ale na druhou odpovim takto:

POZNíMKA: Štatistika nezobrazuje elementy a star crumby v kovaných zbraniach.

Podle toho jsem pochopil, ze tam nejsou zahrnuty vykovane zbrane. A taky sem tam zadnou vykovanou zbran nenasel. Prave proto sem napsal sem. Jde mi o to, jestli je ta cena adekvatni za kovanou zbran s elementem a 2x very strong. Coz ja vubec netusim.

 

Mozna to zkusim jeste hodit na Hraci hracum, protoze to uz zavani OT :) Ale stejne diky.

 

Edit: Board 'Obchod' bude asi jeste lepsi.

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan
Mozna to zkusim jeste hodit na Hraci hracum, protoze to uz zavani OT ^_^ Ale stejne diky.

No jak to rict. VVS se dela z 4x velke Ori, 10x Ruby, 2x star crumb a element, vynasob to +- dvema protoze ne pokazde se povede. Ruby cca 50k, ori taky nejak tak, to da dohromady +- kolem tech 200k ciste na vyrobu, takze tech 300-400k na trhu muze odpovidat (ale jestli neni rankerska, 400k bych nedal)

 

Rankerskou poznas ze ji vyrobil nekdo z zebricku (prikaz /blacksmith)

Link to comment
Share on other sites

...(ale jestli neni rankerska, 400k bych nedal)

 

Rankerskou poznas ze ji vyrobil nekdo z zebricku (prikaz /blacksmith)

 

Co znamena rankerska? za tu kratkou dobu, co tu sem, sem to nepochopil. Cim se lisi kovana zbran od rankovanyho kovare od ty od nerankovanyho?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...