Jump to content

Alchemist Buildy

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
146 replies to this topic

#41 mat33gh

mat33gh

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 296 posts

Posted 26 August 2005 - 10:24 PM

Ved aj blue poty su.. ale nie,, mozno to nejak vytrikujem s glovami alebo ringami na tvoj popud a vykaslem sa na deviho :blink: btw asi sa uplne zhodim, ale naco sa hrava tak vysoka dex?

Edited by mat33gh, 27 August 2005 - 08:38 AM.

Avengel- FF creator
Athox- stalker
Camille

#42 Hromkocour

Hromkocour

Poring

• Newbies
  • Pip
  • 1 posts

Posted 27 August 2005 - 01:40 PM

Zdravím všechny,

dělám si druhého mercha jako vendora a uvažoval sem, že z něj bude alkáč. Jenže tu máte samé buildy na GW ale já chci aby z něj byl obyč mazálista-míchalista co mi budetvořit poty. Poraďte mi prosím nějaký uchaázející build na takovou postavu.

Jinak o Alchymistech absolutě nic nevím, tak mě hned neodsuzujte za lamu. :blink: :o

#43 mat33gh

mat33gh

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 296 posts

Posted 27 August 2005 - 03:58 PM

Vpodstate treba tahat DEX a LUK a ked su dva body do INT lacnejsie ako 1 bod do DEX alebo LUK tak treba davat int (v skratke myslim ze to vychadza na 95 LUK a DEX 95 a INT 31...)

Edited by mat33gh, 27 August 2005 - 05:06 PM.

Avengel- FF creator
Athox- stalker
Camille

#44 mat33gh

mat33gh

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 296 posts

Posted 28 August 2005 - 08:55 AM

Navrh noveho buildu.
Par ludi mi nasadilo cervika do hlavy a preto:

STR 82+28(bless+2x mantisa v ringu+evil wing ears)
AGI 43+19(agi up+matyr)
VIT 77+3
INT 25+17(bless)
DEX 51+19 (teraz mi vysvetlite preco takato dex nestaci na GW(stale by to chcel byt GW build))
LUK 1

EDIT(zabudol som na matyra)

skilly zostavaju tie iste...
aspd s agi up, berserkom a adrenaline rushom je 178. Oplatilo by sa s tymto mammonitovat?

Edited by mat33gh, 29 August 2005 - 04:04 PM.

Avengel- FF creator
Athox- stalker
Camille

#45 Guest_Maul_*

Guest_Maul_*
  • Guests

Posted 28 August 2005 - 09:41 AM

Navrh noveho buildu.
Par ludi mi nasadilo cervika do hlavy a preto:

STR 82+28(bless+2x mantisa v ringu+evil wing ears)
AGI 44+18(agi up)
VIT 77+3
INT 23+17(bless)
DEX 51+19 (teraz mi vysvetlite preco takato dex nestaci na GW(stale by to chcel byt GW build))
LUK 1

skilly zostavaju tie iste...
aspd s agi up, berserkom a adrenaline rushom je 178. Oplatilo by sa s tymto mammonitovat?

View Post

S timhle se vyplati mammonitovat, ale na gw je to malo dex. Acid Terror, Bomb, Summon Marine Sphere,Summon Flora a vsechny protekce maji prerusitelnej cast time, takze tyhle poty budes hazet delsi dobu a kdyz na tebe bude nekdo utocit, s tou dex nemas sanci, ten pot hodit. Tyka se to hlavne prvnich 4rech.

#46 mat33gh

mat33gh

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 296 posts

Posted 28 August 2005 - 10:18 AM

S akou minimalnou DEX by sa oplatilo uvazovat o pouzivani acid potu ako primarnej zbrane na GW (pri dex 51+19 acid terror vychadza na calculatoroch zhruba pol sekundy)? Respektive je velmi hlupy napad predpokladat ze ked sa uz dostanu ku mne (nehovorim o huntoch :blink:) tak zacnem mammonitovat?

Edited by mat33gh, 28 August 2005 - 10:24 AM.

Avengel- FF creator
Athox- stalker
Camille

#47 jump

jump

Deviruchi

• Hráči
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 28 August 2005 - 11:20 AM

Hehe a muj build to budete cumet :o (ted si nejsem jist bonusama za joby :o )

Str 71+5 + 4(crazy uproar)
Agi 6+6
Vit 77+3
Int 53+7
Dex 62+8
luk 9+1

Jinak jeste presne nevim jak to bude s int a dex, jde vice mene o mondifikovatelny staty, jde o to jake karty budou :o tak proto je to zatim u int zaokrouhleno na 60 kvuli doplnovani many a dex je na 70 kvuli bodu do sily utoku

Takovy malinkaty mix. Je to na hazeni potu, pouzivani cart revolution (bohuzel nevim zda se pres nej muze plosne rozdavat status efekt :o ), pripadne pouzivani zbrani s kouzly ci kouzel..
Mammonite neni ve vybave s nim se nepocita :blink:
Dale diky vysoke int a vit, hazeni potu jako je BP a WP. doplnovani many monkum, nebo zivota knightum :o

Edited by jump, 28 August 2005 - 11:23 AM.

EhIanka - 3x merchant, bez guildy :)

Skill simulator, Skill and stat simulator Forum about SN

#48 Guest_Maul_*

Guest_Maul_*
  • Guests

Posted 28 August 2005 - 12:57 PM

2 mat33gh: Min dex, aby si pouzival Acid jako primarni utok je 100+ :blink: No a to co pises hloupy napad neni. Na hazeni battle potu moc nebudes, spis vyjimecne, kdyz bude treba nekomu neco rozbit. Na gw rozdas protekce a budes mammonitovat spolu s BS :o
2 jump: bonus k dex je +9. Tvoje int ani vit neovlivnujou kolik HP nebo SP doplnis terci, to zavysi pouze na vit a int terce.
Cart revo neprenasi status efekty(bohuzel).
Snizil bych int a zvednul dex :o

#49 jump

jump

Deviruchi

• Hráči
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 28 August 2005 - 12:59 PM

2 mat33gh: Min dex, aby si pouzival Acid jako primarni utok je 100+ :) No a to co pises hloupy napad neni. Na hazeni battle potu moc nebudes, spis vyjimecne, kdyz bude treba nekomu neco rozbit. Na gw rozdas protekce a budes mammonitovat spolu s BS :)
2 jump: bonus k dex je +9. Tvoje int ani vit neovlivnujou kolik HP nebo SP doplnis terci, to zavysi pouze na vit a int terce.
Cart revo neprenasi status efekty(bohuzel).
Snizil bych int a zvednul dex :)

View Post

Mno to je ovsem chyba ze neni ovlivnen mnozstvim int i mou :P ale kazdopadne na cart revoltuion by to bylo good aji na ty kouzla... jen je debilni ze ac je plosny nerozdava statusy grrr
mno ja bych tu int moc nesnizoval :) ece par duvodu k tomu mam :D

Edit: No, rikam ze je to mix build, neni to radny GW ani radny PvM :P

Edited by jump, 28 August 2005 - 03:18 PM.

EhIanka - 3x merchant, bez guildy :)

Skill simulator, Skill and stat simulator Forum about SN

#50 Guest_Maul_*

Guest_Maul_*
  • Guests

Posted 28 August 2005 - 01:13 PM

Mno to je ovsem chyba ze neni ovlivnen mnozstvim int i mou  :)  ale kazdopadne na cart revoltuion by to bylo good aji na ty kouzla... jen je debilni ze ac je plosny nerozdava statusy grrr
mno ja bych tu int moc nesnizoval :) ece par duvodu k tomu mam :D

View Post

Ta int je dobra na spam cart revo a pouzivani Ice Falchion/Fireblend. To je spis do PvM, na gw to moc neuzijes :) No, este ti to zvedne mdef :)

#51 Guest_Kvakik_*

Guest_Kvakik_*
  • Guests

Posted 29 August 2005 - 09:54 AM

Začal jsem si battle alcha a jsem jaksi z tech vsech buildu totalne vedle, nevim co driv. Bych se jen zeptal jestli by to slo takhle:

str - 90
agi - 11
vit - 72
int - 11
dex - 70
luck - 2 (ten jeden bod byl preklep)

skilly
mamonite 10
push cart 10
discount -9
overcharge - 9
vending - 1
weight enlarge - 5 (zatim, jedu z overjob, nastesti tu jsou ty kocky na ayo)

a nasledujici skilly uz jsou pro mne terra incognita, vyplati se axe mastery? nebo radsi to rozdat to antidivestů? a co summon skilly? je to jen takova paradicky nebo uzitecna vec?

#52 Guest_Maul_*

Guest_Maul_*
  • Guests

Posted 29 August 2005 - 12:57 PM

View Post

Mas staty i s bonusama za 50 job? Chces alchu na gw nebo do PvM?
Axe mastery je dobry pro agi build, kdyz vis ze budes mit v parte BS a je to skill pouze na PvM. Na gw se nevyplati. Alch protekce nejsou jen antidivesty, chrani i proti rozbiti a gw build by je mel urcite mit. Co se tyce Summon skillu, tak marina sfera je na gw diky bugum temer nepouzitelna. Summon Flora by mohla byt celkem uzitecna, diky snadny dostupnosti itemu na vyrobu potu.

#53 Touchwood

Touchwood

Poring

• Hráči
  • Pip
  • 12 posts

Posted 29 August 2005 - 10:59 PM

Tak ať se máte čemu zasmát, tak tu plácnu můj domácky nazývaný "dostdivnej" build. Kritiku sem

Str 78+12
agi 9+6
vit 77+3
int 23+7
dex 74+16
luk 3

Je to už včetně equipu. Co vy na to, odborníci? :lol:
Salluste - stále merchant - no time :(

#54 Guest_Kvakik_*

Guest_Kvakik_*
  • Guests

Posted 30 August 2005 - 09:45 AM

Mas staty i s bonusama za 50 job? Chces alchu na gw nebo do PvM?
Axe mastery je dobry pro agi build, kdyz vis ze budes mit v parte BS a je to skill pouze na PvM. Na gw se nevyplati. Alch protekce nejsou jen antidivesty, chrani i proti rozbiti a gw build by je mel urcite mit. Co se tyce Summon skillu, tak marina sfera je na gw diky bugum temer nepouzitelna. Summon Flora by mohla byt celkem uzitecna,  diky snadny dostupnosti itemu na vyrobu potu.

View Post

Je to bez bonusu za joby a měl by to byt spis gw build. Co si pamatuji tak utok flory nebyl zas tak omracujici a "záhonků" se florami by muselo byt pekne kvantum, aby něco dokázali. I když výsadba na zúžené místo by taky nemusela být špatná. Spíš by mne zajímalo co INT? Jestli bude stačit. Právě proto bych se chtěl zeptat jaké je optimální množství SP.

#55 Guest_Maul_*

Guest_Maul_*
  • Guests

Posted 30 August 2005 - 11:18 AM

2 Touchwood: dobrej build :)
2 Kvakik: Int doporucuju zvednout, tak na 30, mozna vic. Na gw ti bude tech 18, co ti vychazi, asi stacit, ale na expeni to je malo.

#56 Ippang

Ippang

Deviruchi

• Hráči
  • PipPipPipPip
  • 111 posts

Posted 05 September 2005 - 10:38 AM

Pure brewer: Na Aegise je Dex = Luk > Int... Konkrétne Int má polovičný účinok; optimálny build je nejakých 4x Int a zvyšok rovnomerne Dex+Luk (čím viac Int, tým lepšie, lebo Pharmacy míňa SP, ktoré treba regenerovať). Na eAthene je alebo bol Int > Dex a optimálny build je 99/99.
Dex na WoE: Úplne minimálna hodnota je IMO 90... alchymista aj tak nemá tožko sily na to, aby s Acidom vedel zabiť každého a tak sa viac oplatí ho čo najrýchlejšie načať a nechať ostatných, nech ho dorazia.
Cart revo: Na Aegise prenáša efekty a to dokonca s 2x účinnosťou. Neviem, ako je to na eAthene, ale snáď by to malo byť rovnako.
I finished playing on Reborn and never intend to return again. Try CzechRO or oRO (hopefully Chaos).

#57 Gell

Gell

retired

• Supporters
  • 1,838 posts

Posted 03 October 2005 - 07:41 PM

Jak by měl vypadat build na zabíjení / ubližování acid terrorem + občasné hození pomocné lahvičky? Dex na maximum, str kolem 80-90 a zbytek vit? A dmg při acid terroru se počítá podle zbraně a str bonusu? A rychlost terorizování podle dex, bez vlivu na aspd?
Prostě mi jde o co největší dmg za co nejkratší čas, s dostatkem vit na přežití ve woe.

edit: Je lepší zmiňovaná saber [3] nebo nějaká axe? Pokud se nebude mammonitovat, jen házet.

edit2: Není to myšleno jako support, ale jako dmg dealer, specializovaný čistě na acid terror, s možností občas někoho nebo sebe vyléčit.

Edited by MichalPelc, 03 October 2005 - 09:45 PM.

"The purpose of life is to end."

#58 busva

busva

Deviruchi

• Hráči
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 03 October 2005 - 09:33 PM

... Pokud se nebude mammonitovat, jen házet.

Myslim, ze pokud nechces mammonitovat, tak bych urcite nedaval tolik str,radeji bych sel hodne vit

Sithelten & Suriyothai - Posted Image Professors Posted Image

#59 Elessi

Elessi

Chonchon

• Hráči
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 03 October 2005 - 11:24 PM

dmg acid terroru zavysi a atk takze dost str sa rozhodne hodi... s vit 90+, dobrym equipom a cca 500wp si schopy sa udrzat v hrade sam dost dlho(pokial nedojde asura :huh:), a a dex zas zalezi rychlost hadzania acidov, ale tych 90-100 s blessom by malo stacit.. musis si to sam nejak vyvazit a rozhodnut sa comu das prednost

zbran asi saber s 3x zipper bearom(3x +30atk a navyse ti ju nikto nestripne ani nerozbije), sekery maju sice velky atk ale nemohol b si mat tharu takze sa neoplatia
just lurking..

#60 Gell

Gell

retired

• Supporters
  • 1,838 posts

Posted 03 October 2005 - 11:32 PM

Takže statbuild dex > vit > str, dex > str > vit, nebo všechny tři tak nějak rovnoměrně? Aspd nemá vliv na rychlost házení, takže agi není potřeba vůbec?

Sabre asi vychází nejlíp, ale co třeba jednoruční axe class zbraň + štít?

Edited by MichalPelc, 03 October 2005 - 11:41 PM.

"The purpose of life is to end."