Jump to content
Reborn fórum

Alchemist Buildy


Guest Maul

Recommended Posts

No ono to s tÄma kytkama celkem Älo, ale jen do doby, než se uskuteÄnila památná akce "majo 63-73" :) Pak už jaksi nebylo třeba expit sólo, i když nÄkdy jsem na ty zenorky s geographerama zaÄel, byla to sranda :P

To s tí­m ressem Ätu poprvý, já jsem se jen dozvěděl, že geo healuje i mrtvoly v partÄ i mimo partu, takže po ressu lí­stkem maj hned full :)

 

A SMS je jeden z mála ploÄnejch skillů, který alcha má. Krom nÄj může použí­t jen cart revo nebo fire bomb (omezenÄ). Pár lidí­ marine sféry použí­vá, a to dokonce i na oficiálu ve WoE, kde s tí­m hromadnÄ fragujou íştoÄní­ky v precastu. Takže tÄžko ří­ct, co s tí­m :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

SMS je hodne dobrej skill. Bohuzel je desne narocnej na suroviny a slozitej na pouzivani. Ale kdyz se ho clovek nauci pouzivat je docela drsnej :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kvakik

No kdyz plosny skill, tak radsi vozik. Sice ten prenos elementu ze zbrane neni zrovna nejlepsi, ale preci jenom mas dmg hned, takze muzes menit cas i misto pouziti. I kdyz na GW neodhazuje zpet, ale to je pochopitelne.... Jinak pokud mas gellanaku nejake video "jak spravne zachazet s marine sphere na GW i na expech" tak sem s nim. :) Ja mam stale za to, ze i ja rozmlatim spheru driv nez se odpali. Kdyz tak zapojim do GW Raymonda, az bude Elric high merchant a vyzkousim v praxi. Detonatory uz sbiram dlouho, takze suroviny jsou.

 

EDIT:

Kua, mudruju tu, aniz bych si znova precetl bibli vsech alchu:

http://forums.roempire.com/showthread.php?t=37648

Kdyz jsem to cetl v srpnu tak jsem si vybral skilly a od te doby uz jsem se na SMS skill ani nepodival. A ejhle co jsem tam nasel.

The duration the Marine Sphere is 30+10*skill level seconds, or until it is killed. Max hp of the Sphere is raised along with skill level. After being summoned, hit it once to begin detonation. It will then move directly away from you and commence a countdown to an explosion. The countdown lasts 5 seconds, and the Sphere increases in speed the closer it is to detonation. The amount of hp left at the end of the timer is the damage inflicted around it, and there is a small chance of the Sphere inflicting critical damage. This damage is not reduced by defense, but instead by using gear that protects from fire and plants. The explosion pushes away targets caught in the blast radius in PvM and PvP. However, the Marine Sphere will damage everyone in the explosion radius in WoE/PvP, so you need to be careful when and where you set one. You are limited to three in a 9x9 square area. Detonators are rather time consuming to gather, so you'll generally want to reserve this skill for WoE (just like most of the Alchemist skills). When used in WoE, the defense value of the castle the Sphere is in will raise the defense of the Sphere itself.

 

1 : 2,400 hp, lasts 40 seconds.

2 : 2,800 hp, lasts 50 seconds.

3 : 3,200 hp, lasts 60 seconds.

4 : 3,600 hp, lasts 70 seconds.

5 : 4,000 hp, lasts 80 seconds.

 

Tak a ted uz jen aby to fungovalo i u nas. I kdyz loony mi myslim jednou rikal ze je to zabugovane. Ale vyzkousime a uvidime. Pardon ze jsem vas mystifikoval. Vickrat se to nestane.....doufam :)

Link to comment
Share on other sites

Co jsem ji posledne zkousel a to uz je nejaka chvilka :) , fungovalo tohle...

Dmg celkem odpovidala, jen max hp bylo 3750 misto 4000.

Odpaleni fungovalo jak je popsano v popisku.

Slo vyvolat max 3 sfery a ne jak popsano v popisku 3 v prostoru 9x9.

Critical nepoznas, protoze neukazuje klk da dmg.

A estli ji ovlivnuje def invest taky nejde poznat.

edit: pochybuju, ze se na tom neco od te doby zmenilo

Link to comment
Share on other sites

TeÄ jsem zkouÄel sféry na private serveru, po vyvolání­ chvilku stojej na mí­stÄ, pak odplujou o pár polí­Äek od alchy a dál se hýbou pomalu a asi náhodnÄ. Když se sféra hned na zaÄátku bací­, zaÄne sice utí­kat, ale dost pomalu a dostane se do nějakýho poziÄní­ho lagu, pořád je jakoby u alchy a ve chví­li, kdy zaÄne castit detonaci, objeví­ se asi 8 polí­ daleko v tom smÄru, kudy utí­kala. To zmiřované zrychlování­ při íştÄku se podaří­ možná jednou z deseti sfér, když se nezasekne a je pořád vidÄt, kde se nachází­.

Jak je to na rebornu? (Ne)fungujou stejnÄ? Protože takhle by Äly použí­t maximálnÄ na kempu, hodit tam tři a poslat je pří­mo k warpu. Ale kdyby se nezasekávaly, možná by se využily i na prorážení­, pokud by stihly doplout mezi partu obránců a vybuchnout až tam.

Tak mÄ napadá, jestli se můžou chytit do pasti, jestli bouchnou i na classical plucku a jestli dají­ dmg i na magnetic earth :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kvakik

Tak jsme navarili a odzkouseli v test arene. A vysledek? No zhruba stejny jak u tebe. Pohyb vpred podle mne pouze uspesne predstiraji. Daji extremne pomalou rychlosti sotva 4 policka, zastavi se a vybuchnou. Opravdu skoda davat do toho skill pointy. Na GW vyuzitit velmi male a pokud ano, tak rozhodne vic nez krkolomne. V MVP tak max. muzes posilat spheru ke geographerum nebo k jinym mrcham, co se nehybou a to za tu namahu se shanenim surovin nestoji. Nehlede na to, ze uberou HP udajne i clenum party i summonerovi samotnemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak jsem se taky rozhodnul vrhnout se do alchymie :strongbench:

Muj build je hlavne o gw -> Pitcher/Protekty/AcidT/Bomb, ale taky PvM :air_kiss:

Staty

 

STR 76+24 = 100

AGI 49+18 = 67

VIT 70+5 = 75

INT 28+17 = 45

DEX 61+19 = 80

Staty jsou s boostama, equipem, uproarem.

Int je 45 protoze uz nebylo kam dat bodiky :)

 

Crescent Helm = +1vit

Boots[Raggler] = +1 str/vit

2xring = +4str

 

HP: 8731 (Marc)

SP: 588

ASPD: 170 (Sword + Berserk potion)

 

Skilly

Potion Research 10

Prepare Potion 5

Potion Pitcher 5

Bomb 5

Acid Terror 5

Biochemical Helm 4

Synthesized Shield 5

Synthetic 5

Alchemical Weapon 5

 

 

Byl bych rad kdyby mi to nekdo zhodnotil a pripadne poradil driv nez to vyexpim a nepujde to uz zmenit :)

Link to comment
Share on other sites

neslotovy ringy, protoze pocitam s tim co mam, a nechci si huntit nakej rare equip, kdyz to za creatora nevyuziju : :)

24537[/snapback]

Nerikej ze zrovna ty bys to nevyuzil :) (i kdyby treba na jiny postave, ale ok, jako duvod to chapu)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mohli byste mi prosim poradit s buildem? Chtel bych udelat alcha, hlavne brewera, ale s moznosti i expit, takze vlastne hybrida...jake by mel mit asi tak staty?

26483[/snapback]

Zkus vytvorit neco asi s temahle statama...

 

Str co zbyde :)

Agi 70+

Vit 1-20

Dex 60-80

Int 30+

Luk 30-80

 

s equipem a boostama (ab,glo)

na vareni potu luk/dex equip a na expeni agi equip.

 

Skilly, PP a PR na 10. Zbytek do flory, bomby, acidu, mariny. Mozna by se dalo i zauvazovat o Axe Mastery.

 

Az neco vytvoris, tak to postni a muzem o tom diskutovat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

lidi co řikate na toto?

STR 97 + 13(2x Mantis Ring)

int 35 + 7

Agi 24 + 6

Dex 61 + 9

Vit 47 + 3(uvažoval sem taky 37 a to něco malo dat do luk aby se zvÄtčila Äance na vyrobu potu)

luk 20

je to při lvl 99 a job 50

 

no a skilly za mercha

Enlarge weight limit 10

mammonite 10

Push cart 10

Overcharge 10

Discount 6

Vending 3

 

a alch pak

 

Potion research 10

Prepare potion 10

bomb 5

acid teror 5

aid potion 5

summon flora 5

no a zbylych 9 bodiku buÄ dodÄlat discount a item appraisal nebo dat do axe mastery a nebo dat do prvnich 3 ochran tedy helma Ätit a brnko

napady, připominky atd atd. hlavnÄ navrhy k upravÄ equipu atd. /hmm

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

myslí­te že je reálný build takového battle mercha (s homunem - flir) čistě pvm

přibližně

100 str

90+ agi

1 vit

54 int

30 dex

1 luk

 

asi takhle: když to pude tak cart revo do poslední­ho dechu nebo mammo .... aspd bude slušná protože počí­tám s linkou (takže i pitch homunovi dyšta) a priestkou (jen boosty).. no a kdybych to nedával tak dám třeba hide a homun to snad dá :) proto taky jedu tak hodně agi - flee (chci 200+) , aspd (s berserkem snad 175+):)

možná bych zvednul vit tak na 20+ aby aspoň trochu přibyly HP a nějakej ten prevent na statusy ... je to realný ?:) nebo myslí­te že je lepší­ jak se tu teď řešilo jet jenom agi int na bolty? že to bude větší­ dmg / s ? :)

 

nevim pořádně co chci ani jet tak proto tak zmateně:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nevite prosim nekdo co znamenaj ty body v žebří­Äku alchymistu a jak zjistim kolik jich mam ja když v žebří­Äku nejsem nebo jak zí­skat vice bodu?

body se dostávají­ za výrobu condenzed potionů (red, yellow a white)

Za 3 vyrobené v řadÄ 1 bod

za 5 v řadÄ 3 body

za 7 v řadÄ 10 bodů

za 10 v řadÄ 50 bodů

 

Pokud nejsi v top10, tak jediná možnost jak si zjistit kolik máÄ bodů je vyrábÄt a když nějaké ty body dostaneÄ, tak se ti zobrazí­, kolik je tvůj aktuální­ stav

Link to comment
Share on other sites

body se dostávají­ za výrobu condenzed potionů (red, yellow a white)

Za 3 vyrobené v řadÄ 1 bod

za 5 v řadÄ 3 body

za 7 v řadÄ 10 bodů

za 10 v řadÄ 50 bodů

 

Pokud nejsi v top10, tak jediná možnost jak si zjistit kolik máÄ bodů je vyrábÄt a když nějaké ty body dostaneÄ, tak se ti zobrazí­, kolik je tvůj aktuální­ stav

Uz len doplnim odpoved na otazku naco to je :) ked si medzi prvymi tromi najlepsimi, potiony ktore vyrobis, maju lepsi ucinok. Tusim az o 50%

Link to comment
Share on other sites

Aky build by som mal zvolit ked idem MvP Alchemistu na robenie potov?! Hlavne do DEX a LUK nie? Ja som sa len teraz pohral s calculatorom:

 

STR 40

AGI 40

VIT 22

INT 30

DEX 80

LUK 80

 

Je to dobre, alebo to xce viacej DEX a LUK?! STR a AGI preto 40 aby sa mi docela dobre expilo.

Link to comment
Share on other sites

Aky build by som mal zvolit ked idem MvP Alchemistu na robenie potov?! Hlavne do DEX a LUK nie? Ja som sa len teraz pohral s calculatorom:

 

STR 40

AGI 40

VIT 22

INT 30

DEX 80

LUK 80

 

Je to dobre, alebo to xce viacej DEX a LUK?! STR a AGI preto 40 aby sa mi docela dobre expilo.

na delani potu potrebujes dex/luk, to mas dobre. navic se tam pocita jeste int/2, takze int se taky hodi. Vsechno ostatni je spis na skodu. Navic se muzes expit homonuculem. A imo je dobrej napad zkusit behat s Fireblendem na metalech/geo. vyuzijes tam dex/int. to muzes uz s merchem. a pak za alcha uz mas hoba a jses v klidu.

ALE pocita se tusim i job lvl, takze mozna by to chtelo alcha udelat jen aby se rychle vyexpil na 99 a pak zacal varit az za creatora.. (50 jobu u alcha vs. 70 jobu u creatora)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

INT 30

DEX 80

LUK 80

Je to dobre, alebo to xce viacej DEX a LUK?! STR a AGI preto 40 aby sa mi docela dobre expilo.

 

Mno taky se da dat DEX jenom 50 a pocitat s dexou z marionety. Pak muzes jet INT a LUCK popr staty na xpeni :)

Link to comment
Share on other sites

Muj PvM alchemist.

 

staty s blessem a agi up

 

STR 82+28 (2*ring of muscle,evil wing,crazy uproar)

AGI 81+19 (matyr)

VIT 47+3

DEX 51+19

 

FLEE 220

DEF kolem 40

9k HP s pupou

 

este jsem tak nejak nedomalak poradne jaby by melnosit zbrane :)

 

Skilly

Merch

EWL 10

Mamo 10

Dis a Over 4

Appraisal 1 :)

Alcha

Axe Mast.10

Potion Research 10

Prepare Potion 5

Aid Potion 5

Acid Terror 5

Bomb 5

SMS 5

 

Edit: jo preklik :jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...