Jump to content

Photo

Bard - Buildy

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
135 replies to this topic

#121 Miko2609

Miko2609

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 13 February 2010 - 11:34 PM

tym bolo povedane ze naco robis build bez eq a bustov :D......zbytocna snaha :)

0a6b5dli6.gif
6fc2d3wt3.gif
mirinko- Sura 160/50 aura 4ever....Guild Doc and Mimi / RnR

Aither- Ranger

Juno- vraj Sorcerer

#122 morgoth

morgoth

Hyegun

• Hráči
  • PipPipPipPipPipPip
  • 493 posts

Posted 14 February 2010 - 01:19 PM

Zbytocna snaha je aj nejak sa velmi zamyslat s buildom na barda, aj tak na gw nic neprezijes. Sprav si nieco s cim sa ti bude dobre expit, a sup sup rychlo na clowna.

Ak neocakavas ze budes expit sam, nedavaj si zbytocne agi. Ale inac to vyzera fajn, aspon si sam otestujes ci ti to cca vyhovuje a co budes chciet zmenit na clownovi. Ak nic testovat nechces, daj si taky build aby sa ti rychlo expilo.

Edited by morgoth, 14 February 2010 - 01:23 PM.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Morgoth - 99/66 flamer
+ kopa homunculov

I, and I'm sure I'm not alone on this, would rather write a program to solve sudoku than actually play sudoku. Some people love sudoku; I found it boring. Now writing software to solve a puzzle, that's interesting.

#123 xSirius

xSirius

Poring

• Hráči
  • Pip
  • 13 posts

Posted 15 February 2010 - 10:22 PM

Expit budu nejspíš sám... tak proto ta agi... ico největší int se snažim, ale 99 dex na bardovi potřebuju prostě a nějakou tu vit taky ... takže zbytek šel do int no a vyšlo co vyšlo

#124 Gell

Gell

retired

• Supporters
  • 1,838 posts

Posted 16 February 2010 - 10:10 PM

99 dex není nutná, máš tam celkem dost velkej job bonus a stačí to naplánovat tak, abys na final dex dával potvory, na kterejch budeš expit, akorát na hezkej počet DS a na jistotu, aby se nestalo, že ti někdy něco přežije a budeš muset doklepávat obyč ranou, nebo tomu napálíš DS navíc nebo tak. Jestli budeš dávat 5600 nebo 5850 je úplně jedno, pokud obě možnosti daj danej cíl na stejnej počet zásahů. Takže ty přebytečný body můžeš vesele přesunout do int nebo agi.
"The purpose of life is to end."

#125 xSirius

xSirius

Poring

• Hráči
  • Pip
  • 13 posts

Posted 23 February 2010 - 10:09 PM

Mám ještě jeden dotaz... Jak tady funguje změna hlášek Frost Joke? Respektive i Dazzler? Je to trochu offtopic, ale nenašel jsem na to topic.

#126 Gell

Gell

retired

• Supporters
  • 1,838 posts

Posted 23 February 2010 - 10:46 PM

Vytáhneš si soubor dc_scream.txt, respektive ba_frostjoke.txt z reborn.grf, upravíš, smažeš starý, vložíš nový a jedeš. A při balení tam musíš dát správnou verzi archivu, jinak tě to nepřipojí.
Menší než originální počet hlášek může bejt, větší mi myslím fungoval taky.
"The purpose of life is to end."

#127 Miko2609

Miko2609

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 24 February 2010 - 01:14 PM

s tym mensim si si isty ? mne sa zda ze mi to blblo ked som ich dal menej, ako pripojilo ma ale nic nepisalo sa mi zda

0a6b5dli6.gif
6fc2d3wt3.gif
mirinko- Sura 160/50 aura 4ever....Guild Doc and Mimi / RnR

Aither- Ranger

Juno- vraj Sorcerer

#128 Belquerst

Belquerst

Poring

• Newbies
  • Pip
  • 8 posts

Posted 13 January 2011 - 07:52 PM

Ahoj, tak som šiel barda..

Pravdepodobne pôjdem 99 dex, 40-50 int a zvyšok agi..

vraj je to taký univerzálny build aj na partu, aj na solo..

a asi klasický luk..

viete mi poradiť, ktoré skilly sa mi hodia a ktoré sú mi naopak naprd? diky :)

Edited by Belquerst, 13 January 2011 - 07:53 PM.

#129 Sir De Bill

Sir De Bill

Baphomet

• Hráči
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,449 posts

Posted 13 January 2011 - 09:15 PM

viete mi poradiť, ktoré skilly sa mi hodia a ktoré sú mi naopak naprd? diky :)

Základní skilly do každé party:
Musical Lesson (10)
Amp (1)
Unchainted Serenade (3)
Magical Strings = Poem of Bragi (10)
Song of Lutie = Apple of Idun (10)

Useful skilly do GW party:
Encore (1)
Impressive Riff = Assassin Cross of Sunset (v PvM málo využitelné - převážně LK, SinX, BS)
Classical Pluck = Loki's Veil (v PvM useless, pokud nechceš vymlátit cizí partu - většinou za cenu banu/jailu)
Acoustic Rhythm = Invulnerable Siegfried (v PvM useless)
Unbarring Octave = Frost Joke (v PvM dobré tak možná v labu)

Useful skilly do PvM party:
Mental Sensing = Mr. Kim a Rich man (většinou mívá dualovej bard)
Battle Theme/Harmonic Lick (využitelnost je dost malá, jen pro fyzickej dmg, hlavně to musí hrát bard i dancerka)
Power Cord = Into the Abyss (hraješ spolu s danckou, lidé v partě nemají spotřebu gemů - jen pro nenapravitelné škudlily - osobně bych určitě nejel)

Useful skilly na solo PvM:
Melody strike - jen pokud bys hrál na loutnu - nepoužíval luk (výhoda - máš redukce, nenáročnej skill na SP, s velkou agi a 150 dex se dá celkem spamovat).
Elleshar - HP 99/70 ExGuildmaster Phoenix Fury
Sheala de Tancarville - Professorka 99/70
Hyakunichizeki - HW 98/66

Non advanced squad

Chikaraotoshi - Wizard 98/50
Hanayaka - Sage 99/50
Sairyou - Monk 99/50

Dnem 10.12.2008 ukončila aliance Phoenix Fury/Templars své aktivity na Rebornu.
V současné chvíli chodím na GW za toho, kdo mě nabere a nehraje jak totální lama.
Často okupuji:
Nicholas Flamel - PF guild Creator 99/70
Polynom - paladin 99/70
Wala - blacksmith 99/50

a další...

#130 Belquerst

Belquerst

Poring

• Newbies
  • Pip
  • 8 posts

Posted 14 January 2011 - 03:29 PM

A čo by si teda odporučil viac, Luk alebo Instrument+Musical Strike ?

Moje terajšie staty:
Str 10+2
Agi 21+5
Vit 2+1
Int 12+3
Dex 85+16
Luk 2+3

#131 Sir De Bill

Sir De Bill

Baphomet

• Hráči
  • 1,449 posts

Posted 14 January 2011 - 03:47 PM

Já osobně bych DS za barda používal jen při expení prvních jobů barda. Ale to je proto, že bych takovej char mimo partu neexpil. Tzn nevyužíval bych ani jedno, ale pro přehled ti písnu nějaký základní výhody a nevýhody jak je vidim já.

DS - větší dostřel (a to dost podstatně), nemáš redukce, asi lepší výběr zbraní než u hudebních nástrojů (chello je až pro advanced), větší dmg (380% atk), menší ASPD

Melody (Musical) Strike - dostřel jen 9, musíš mít 150 dex aby byl instantní (tzn s full jobem aspoň 7 dex z equipu nebo 8 dex z equipu a karet (karty se nepočítají do IC, equip ano)), můžeš mít štít, obrovskou výhodou je spotřeba SP (lvl 1 = 1 SP, lvl 5 = 9SP), což je oproti DS velice výhodné na slabé moby (1 SP oproti 12 určitě poznáš), menší dmg (250% atk), s musical instrumentama máš větší ASPD -> mělo by se to dát lépe spamovat (nevim jak moc omezující je tady animace).

Edited by Sir De Bill, 14 January 2011 - 03:49 PM.

Non advanced squad

Hanayaka - Sage 99/50
Sairyou - Monk 99/50

V současné chvíli chodím na GW za toho, kdo mě nabere a nehraje jak totální lama.
Často okupuji:
Polynom - paladin 99/70
Wala - blacksmith 99/50

a další...

#132 Guest_jirkan_*

Guest_jirkan_*
  • Guests

Posted 14 January 2011 - 04:28 PM

mělo by se to dát lépe spamovat (nevim jak moc omezující je tady animace).

Proti DS docela je. Jako za gypsinu (je to dost podobne) pouzivam Slinging Arrow (obdoba Musical Strike) na slabsi moby (1SP za ranu, navic mi bic vraci 5SP za zabiti) nebo jako dorazecku po vulkanu (ktery ale bard nema), na "normalni" moby i pres vulkan jedu DSkem, hlavni vyhody jsou:
DSka s Concentration potem udrzi potvoru v hitlocku az do smrti (kdyz se nezdari tak moji ;) ), SA ne
DSka maji neporovnatelne vetsi dosah, tech 9 policek u slingu je dost blizko na to aby potvora kterou nekdo tankuje zmenila target, vetsinou s fatalnimi dusledky...
DSka maji bezkonkurencne nejvetsi damage output (jedine lexovany vulkany maji trochu vyssi)
Nevyhoda: Clovek nemuze stit s redukci, vyssi spotreba SP

Podotykam ze tohle plati pro Dex+Agi build (oboji 90+), coz zase u barda na hrani stringu neni moc idealni,
stringovy bard potrebuje hodne Inty a pak je vyhodnejsi musical.

Jeste k tem skillum - davat bardovi za ktereho clovek hraje pytle neni dobry napad - na pytle se pouzivaj dualy (nejen) prave proto ze umiraji vic nez celej zbytek kempu.

Edit 2Sir De Bill: Samozrejme ze bych dal musical na 5, uz jen proto abych si oba skilly osahal a vedel co budu asi po prestupu za clowna chtit a co ne.
To strileni pri hrani jde, jen jsem to moc nevidel pouzivat, naposledy pred hooodne lety na Majo (vysledkem obcas bylo, ze rozmrazena nastvana potvora si to sla s milym bardem vyridit a kdyz se netrefilo vcas SG, tak se resovalo ;) )

Edited by jirkan, 14 January 2011 - 05:10 PM.

#133 Sir De Bill

Sir De Bill

Baphomet

• Hráči
  • 1,449 posts

Posted 14 January 2011 - 04:59 PM

Proti DS docela je. Jako za gypsinu (je to dost podobne) pouzivam Slinging Arrow (obdoba Musical Strike) na slabsi moby (1SP za ranu, navic mi bic vraci 5SP za zabiti) nebo jako dorazecku po vulkanu (ktery ale bard nema), na "normalni" moby i pres vulkan jedu DSkem, hlavni vyhody jsou:
DSka s Concentration potem udrzi potvoru v hitlocku az do smrti (kdyz se nezdari tak moji ;) ), SA ne
DSka maji neporovnatelne vetsi dosah, tech 9 policek u slingu je dost blizko na to aby potvora kterou nekdo tankuje zmenila target, vetsinou s fatalnimi dusledky...
DSka maji bezkonkurencne nejvetsi damage output (jedine lexovany vulkany maji trochu vyssi)
Nevyhoda: Clovek nemuze stit s redukci, vyssi spotreba SP

Podotykam ze tohle plati pro Dex+Agi build (oboji 90+), coz zase u barda na hrani stringu neni moc idealni,
stringovy bard potrebuje hodne Inty a pak je vyhodnejsi musical.

Jeste k tem skillum - davat bardovi za ktereho clovek hraje pytle neni dobry napad - na pytle se pouzivaj dualy (nejen) prave proto ze umiraji vic nez celej zbytek kempu.

S tou požadovanou intou (40-50 base) tam vychází asi 82-88 base agi, s lukem bez ASPD equipu to je 177 ASPD (s concentration potem), což není až tak moc, ale přesto je možné, že se DS spamuje líp.

Osobně bych ten melody strike jel i kdybych ho nepoužil - samozřejmě pokud nechceš na GW. V PvM ti v naprosté většině případů stačí stringy, možná jabka (+musical lessons, amp, možná encore) a pak máš dost volných jobů. Nikdy nevíš, jak slabý potvory budeš muset vraždit a kdy se ti nízká spotřeba SP vyplatí.
Mimochodem melody strike můžeš snad používat i když hraješ písničky, ne? Teoreticky si můžeš hrát s linkou gypsy kiss, běhat rychle jako vždycky a ještě mít menší spotřebu SP (případně zkusit Whistle a mít větší perfect dodge a flee) - samozřejmě záleží na mapě a nutnosti portit...

Mental Sensing = Mr. Kim a Rich man (většinou mívá dualovej bard)

Do závorky jsem to napsal. Pamatuju si i party, kde jsme to combo mívali na sacri, ale to dost výjimečně (a samozřejmě neexpilo). Je pravda, že na expící char se to skoro nedává (v partě by musela být i dancka což jsou 2 expící chary aniž by jejich majitelé něco hráli).

Edited by Sir De Bill, 14 January 2011 - 05:00 PM.

Non advanced squad

Hanayaka - Sage 99/50
Sairyou - Monk 99/50

Často okupuji:
Polynom - paladin 99/70
Wala - blacksmith 99/50

a další...

#134 Epi de Mie

Epi de Mie

Poring

• Hráči
  • Pip
  • 16 posts

Posted 18 February 2011 - 03:53 PM

Hoj, chci se jen ujistit stringovej bard STR,AGI,LUK nic, max INT/5,max DEX/10 a zbytek do VIT ať tolik nechcípá? A ještě: mob vlezlej do string pole získá taky bonusy? Aspoň tak sem to pochopil. ( v popisu je "postava v dosahu ......") Děkuji za rady.

#135 Zereges

Zereges

Baphomet

• Supporters
  • 1,236 posts

Posted 18 February 2011 - 04:19 PM

Hoj, chci se jen ujistit stringovej bard STR,AGI,LUK nic, max INT/5,max DEX/10 a zbytek do VIT ať tolik nechcípá? A ještě: mob vlezlej do string pole získá taky bonusy? Aspoň tak sem to pochopil. ( v popisu je "postava v dosahu ......") Děkuji za rady.

Ano, Ano, Ano. Ne, mob není postava, všechny tance co jsou support (bragi, riff, jabka, včetně ensemble tanců - Haarmonic Lick, Into the Abyss) fungují jen na hráče (všechny), kdežto ostatní nesupport fungujou jen na moby a nepřátelské hráče v pvp/gw (Slow Grace + ten ensamble tanec co sníží def na 0). Pak je ještě Wand of Hermode a CPčko které fungují na všechny.
Once and forever: emblem_pf.png Phoenix Fury, emblem_eki.png Pestilence & emblem_new_eki.pngEkirei Guilds.
Sometimes trolling on Classic Reborn #1 with Siglavi.

Zereges 99/70 FS High Priest, Ydienn 99/50 GW Soul Linker
Stuclinka 99/70 FS PVM Gypsy & Zachumlanek 99/70 FS PVM Clown
Celenitte 99/50 Mobber Soul Linker, Zerexie 99/70 PVM/MVP Sniper, Katami 98/69 Mobber LK
Hashika 97/64 DPS Creator, Ikamono 97/67 MATK Stalker, Feiru 92/58 FA Sniper - Rest in Peace, SEs are gone.
Sometimes occupying Elleshar's chars (Kanashimi 99/67 MVP Champion, Hanayaka 99/70 FS Professor, Falka 99/70 Lab Snatcher)
Mine+Elleshar's Endless Tower video

World of Warcraft (TwinStar): Zereges, Elemental Shaman, <Immortal Outlaws>, Horde (3.1-4.0)
World of Warcraft (Drak'Thul/Burning Blade): Zere, Shadow Priest, <Ekirei>, Horde (5.4-7.0 raider in Ekirei/Ladies First, 7.0-7.3 casual in Panta Rheî, 8.0+ inactive), Zerê, Shadow Priest, <Cerna Ruka>, Alliance(8.0 casual)
Diablo III: Zereges#2618, S15 Inactive, S14 Barbarian, S13 Necromancer (#262 EU), S12 Monk, S11 Wizard, S10 Demon Hunter, S4 Monk, Legacy Monk

My "up to Reborn" story, My Anime List, StackExchange.
Teakwon Class Lover & Expert (Kessha, Asari, Victorique, ...)
WSko je na plusování, kování zbraní a prodávání na trhu. A nikdo mě nepřesvědčí o opaku. (edit 2012: Nyní i na kování armorů) OK, brazilci mě přesvědčili, ale není to na žádnou formu competitive PvP.

#136 Sir De Bill

Sir De Bill

Baphomet

• Hráči
  • 1,449 posts

Posted 03 June 2012 - 11:31 AM

Non advanced GW bard

http://calcx.wushuan...aaaafaaaaaHaHaa

http://irowiki.org/~...0FXJkaQcKGO2bak
Možné modifikace:
evolved pipe místo green feruse
při absenci aliota, brýlí a kafra dollky (výměna za tiaru) se dá jet "pouze" 125 int
Teoreticky jde sundat pár vit na doplnění str (kvůli BP), ale dobrá jabka se vždycky hodí

Edited by Sir De Bill, 03 June 2012 - 11:32 AM.

Non advanced squad

Hanayaka - Sage 99/50
Sairyou - Monk 99/50

Často okupuji:
Polynom - paladin 99/70
Wala - blacksmith 99/50

a další...