Jump to content

Photo

Preklad questu do cestiny/slovenstiny

• Please log in to reply
251 replies to this topic

#1 Koca

Koca

Baphomet

• Supporters
  • 2,525 posts
  • Interests:Kočičky :)

Posted 26 December 2007 - 11:40 AM

Ahoj vsem hracum Posted Image

Protoze nejake prestupove questy, co tu mame, prestavaji fungovat, chceme je aktualizovat. Bohuzel nove opravene verze jsou v anglictine, ktere spousta hracu nerozumi a tech questu je spousta (na kazde povolani jeden, 2nd classy jsou nejdelsi), tak potrebujeme s prekladem pomoc od vas.
Pokud umite aspon trochu anglicky a chcete prispet, ctete dal:

Preklad NPC:
Na adrese http://svn.eathena.w...trunk/npc/jobs/ najdete vsechny prestupove questy. Jsou rozdelene do adresaru podle classu (1st class, 2nd class, advanced a expanded class). Txt soubory jsou samotne skripty... pokud se v nich vyznate, preskocte nasledujici odstavec.
Pred prekladanim mi napiste bud tu na foru, alebo na IRC/ICQ a ja vam questy na prelozenie poslem [Baalberith].
Kdyz se rozhodnete prekladat nejaky quest, napiste post do tohoto topicu s informaci, do ceho jste se pustili. Pod timto textem budou informace o tom, kdo co preklada nebo prelozil, aby se neco neprekladalo vicekrat.

Orientace ve skriptu:
Skript se sklada z prikazu, jako v kazdem programovacim jazyce. Nas nezajima nic jineho, nez prikazy:
mes "text, ktery se vypise na obrazovce";
menu "volba 1",navesti1,"volba 2",navesti 2.....;
switch(select("volba1:volba2:volba3"))
if(select("volba1:volba2:volba3")==x)

U prikazu menu mente jen texty v uvozovkach.
U prikazu select() prelozte texty mezi dvojteckami, ale dvojtecky nemazte!

Ostatni veci vubec nemente, neni to zadouci. Potrebujeme prelozit jen texty. Strukturu skriptu take nemente a zkontrolujte si stredniky na konci kazdeho prikazu. Pokud jste uz nekdy programovali v jakemkoliv vyssim programovacim jazyce nez Assembler, jiste pro vas nebude problem zorientovat se v techto sktiptech.
Pro ty, kteri umi zachazet s PSPadem, jsem pripravil ini soubor na zvyrazneni syntaxe pro lepsi orientaci: http://dupeto.cz/~kingkoca/eAthena.zip
Soubor eAthena.INI rozbalte do adresare C:\Program Files\PSPad editor\Syntax\ (nebo tam, kde mate PSPad - do adresare Syntax).
V PSPadu se nahravaji: Nastaveni->Nastaveni zvyraznovacu. Tam vyberte nektery <not assigned>, a v zalozce Upresneni vyberte ze seznamu Uzivatelske zvyraznovace -> eAthena.

Preklad:
Samotny preklad nemusi byt doslovny, nemusi se zachovavat pocet radku skriptu. Potrebujeme vsak, aby bylo z textu zrejme, co maji lide udelat a pochopil to kazdy. Neprekladejte nazvy npc, takze i radky uvozujici jmena npc, se kterym vedete dialog - napr. mes "[Father Mareusis]"; - neprekladejte. Take neni zadouci diakritika. Pro verohodnejsi preklad je lepsi, kdyz preklad udela nekdo, kdo podstoupil ten ci onen prestupovy quest, oproti puvodnim se lisi jen minimalne.
Pro inspiraci muzete pouzit texty ze soucasnych questu, ktere tu jsou: http://server.reborn.cz/k3/jobs.tar.gz ale neni to nutne.

Vysledek prekladu:
Pokud jste uspesne prelozili nejaky quest, poslete ho me ( koca@reborn.cz ) nebo kennymu ( k3dt@reborn.cz ) na email na baalberith@reborn.cz.

Pro nejpracovitejsi prekladatele s nejkvalitnejsimi preklady ceka urcite nejaka pekna odmena. Nesnazte se jich udelat co nejvic v co nejkratsi dobe, dejte si na nich zalezet.

Preklady:

1-1:
Acolyte - theeray - Hotovo
Archer - theeray - Hotovo
Thief - theeray - Hotovo
Swordman - LuKe - Hotovo
Merchant - Draxlith - Hotovo
Mage - president - Hotovo

2-1
Assassin - Nessa - Hotovo
Hunter - kozel - Hotovo
Wizard - Draxlith - Hotovo
Priest - Argel - Hotovo
Blacksmith - Lina Huba - Hotovo
Knight - Argel - Hotovo

2-2:
Crusader - Koca - Hotovo
Dancer - Tinka - Hotovo
Sage - Blanka - Hotovo
Bard - Crowley - Hotovo
Monk - Chlupata Noha - Hotovo
Alchemist - Zaxx - Hotovo
Rogue - Freesia - Hotovo

2-1a
Sniper - Fisch - Hotovo
Whitesmith - Fisch - Hotovo
Lord Knight - Fisch - Hotovo
High Wizard - Fisch - Hotovo
High Priest - Crowley - Hotovo
Assassin Cross - Crowley - Hotovo

2-2a
Stalker - Chlupata noha - Hotovo
Creator - Crowley - Hotovo
Professor - Crowley - Hotovo
Champion - betr - Hotovo
Clown - Crowley - Hotovo
Gypsy - Crowley - Hotovo
Paladin - Crowley - Hotovo

1-1e:
Gunslinger - betr - Hotovo
Ninja - betr - Hotovo
Taekwon - Argel - Hotovo

2-1e
Star Gladiator - Hotovo

2-2e
Soul Linker - Crowley - Hotovo

Questu je spousta, vyberte si a muzete prekladat... primarne vybirejte Neprelozeno a pokud uz zbydou jen Probiha preklad, muzete i ty. Posted Image

Preklad Petu:
Drops, Poporing, Savage Babe, Orc Warrior, Picky, Hunter Fly, Isis, Petit - Dark Warrior
Sohee, Baphomet Jr., Alice - Freesia
Poring, Smokie - betr
Spore, Poison Spore, Dokebi, Baby Desert Wolf, Yoyo, Chonchon - Perthorn
Lunatic, Steel chonchon, Munak, Deviruchi, Bongun, Zherlthsh - Gell
Peco Peco - Dweep
Rocker - pogy

Preklad Questov:

Geffen (Welding Mask a Headset Quests) - Enterprise - Preklada

Hugel (Medicine Quest, Biological Weapon Quest, Rebellion Quest, Memory Quest , Hide and Seek quest, Fish cake soup delivery, Juno Remedy Quest, Cow Milking Quest, Odin Temple Excavation quest ) - Nikto - Volny

Moscovia (Acorn Exchange, Banish Winter, Shafka Hat, Koshei the Immortal ) - - Preklada

Rachel (Bruspetti Quest) - - Preklada

Lutie (Vending Machine Man) - - Preklada

Ayothaya (Ayothaya Ring Quest, Tom Tung Goong Quest) - Nikto - Volny

Gonryun (Broken Sword , Lost Knife) - Nikto - Volny

Nifflheim (Piano Quest, Message Delivery Quest) - Lord Hunteros - Hotovo

Einbroch (Oridecon Stone OR Mineral Stone Quest, Uwe Kleine, Factory Quest, Murder Quest, Lovers Quest ) - Nikto - Volny

Comodo (Cross Hat, Bulb Hairband, Striped Hairband, Blue Hairband quest, Doomed Swords Quest) - Nikto - Volny

Morroc (Stop Post Quest, Binoculars Quest, Resurrection of Satan Morroc, The Crow of the Fate, Succession of the Prince) - Nikto - Volny

Prontera (Prontera Culvert, Ph.D Hat Quest, Gaebolg Family Curse) - Nikto - Volny

Louyang (Soup Quest, Doctor Quest, Poison King Quest, Revolution Quest) - Nikto - Volny

Veins (Stone Quest, Spy Quest, Siblings Quest, Thor Volcano Base Quest) - Nikto - Volny

Amatsu (Momotaro Event, Sushi Quest, Dungeon Quest) - Nikto - Volny

Nameless Island (Nameless Island and Cursed Monestary Access Quest, Peace to the Arunafeltz, Muff's Loan, Broken Diamond, Z-Gang Quest, Unlucky Emerald, Rogue Guild Investigation) - Nikto - Volny

Lighthalzen (Gangster Alert, Cube Room, Lighthalzen Pickpocket Mini-Quest, Friendship) - Nikto - Volny

Izlude (Edgar's Offer) - Clark kent - Hotovo

Yuno (Metto Quest, Doomed Swords) - Nikto - Volny

Aldebaran ('Doctor Band', 'Feather Bonnet', 'Opera Masque', 'Sakkat Hat' Quest ) - Nikto - Volny

Alberta (Doll Quest, Boy's Cap' Quest, Antlers Quest, Bao Bao, Cresent Hairpin, Fashionbale Glasses, Heart Hairpin, Hat of Sun God, Sunday Hat, Mage Hat, Magician Hat, Turtle Quest, Alberta Boy quest ) - Nikto - Preklada

Edited by Baalberith, 12 March 2012 - 11:46 PM.

• 0

#2 Tinka

Tinka

Deviling

• Supporters
  • 315 posts

Posted 28 December 2007 - 02:25 PM

dokedy to treba odovzdat? :) programovat sice neviem ale dalo by sa to spravit tak ze prepisujes iba ten samotny text co treba prelozit ako som to spravne pochopila ze? :) rada by som sa zapojila

Edited by Tinka, 28 December 2007 - 02:31 PM.

• 0
Ariadna- High Priest 99/70 po 3ch rokoch sa patrilo
PROUD MEMBER OF FINAL FANTASY GUILD Posted Image
Camille- Stalkerka Member of AMDMAPosted Image
Athox- Stalkerka 96/66 dex/int wizznicka spolu s Antym
Avery- Gypsynka 96/66 old, striptiz uz nebude
kawaii game--><3screen<3 2nd class
Trickster: Athox pure MA Lightning/Fire Bard 7x/6x Guilda FF
Posted Image
Nehram uz nic nemam cas. Real life, you're welcome.

#3 Koca

Koca

Baphomet

• Supporters
  • 2,525 posts

Posted 28 December 2007 - 02:34 PM

koca rada pomozem :) treba mi len povedat ktore questy su este volne a ako to treba odovzdat :) :)

Volny jsou ty, ktery nejsou napsany na konci prvniho postu pod nadpisem "Aktivni nebo dokoncene preklady", takze jeste spousta. A odevzdat tak, ze ho posles bud me nebo kennymu na mail (koca@reborn.cz nebo k3dt@reborn.cz), nejlepe jako prilohu... Kopirovat & Vlozit jako text zpravy radeji ne :)

Jinak je to napsany v tom prvnim postu vsecko :)
  • 0

#4 Atelwen Xolanus

Atelwen Xolanus

Smokie

• Hráči
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 28 December 2007 - 09:00 PM

Pustila jsem se do prekladu Assasina, takze aby pak nedoslo k nedorozumeni a nemeli to dva lide xD
  • 0
Atelwen Xolanus - Wizard - věčná wizna :D
Shiroi - Priest - příležitostný support
Atelwen - Hunter - falconerka

Guilda Cursed Bloodline

#5 R-e-n

R-e-n

Hyegun

• Supporters
  • 515 posts

Posted 29 December 2007 - 09:22 AM

Chtela bych jen podekovat vsem, co se zucastnuji prekladani a drobatko bych je jen poprosila... aby se snazily odpovedi na otazky prekladat jako byly puvodne... resp alespon ta spravna odpoved podle wiki... opet vsechny navody na wiki prepisovat.. to snad bude nad moje sily. Nebo pokud udelate zasadnejsi zmenu, ktera by mohla pomylit hrace... tak to prosim prepsat i na wiki.. dekuji :-)
  • 0
Posted Image

Kittynka (Cat) - Entertainer 110+
TRICKSTER ONLINE, server Fantasia, guild FF, Predstaveni charu ;-) a tu jeste lepsi ^_^

#6 Koca

Koca

Baphomet

• Supporters
  • 2,525 posts

Posted 29 December 2007 - 12:06 PM

Jo to je fakt. Jeste dodam, ze hlavne to jsou 2-1 a 2-2, ktery se obcas lisi jak v postupu, tak v otazkach (tyto questy jsou taky nejdelsi na preklad). V postupu jen minimalne (co jsem prekladal cruse, tak tam je nutnost prinyst veci at mate 50 job nebo min), ale otazky se uz muzou lisit vic. Vetsinou tam jsou 3 ruzny sady po 10ti otazkach, ty se vybiraji nahodne. Pokud wiki jeste neni aktualizovana, tak s pomoci databaze ( tady ) je zvladnete bez problemu.
  • 0

#7 Atelwen Xolanus

Atelwen Xolanus

Smokie

• Hráči
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 29 December 2007 - 12:39 PM

Jo to je fakt. Jeste dodam, ze hlavne to jsou 2-1 a 2-2, ktery se obcas lisi jak v postupu, tak v otazkach (tyto questy jsou taky nejdelsi na preklad). V postupu jen minimalne (co jsem prekladal cruse, tak tam je nutnost prinyst veci at mate 50 job nebo min), ale otazky se uz muzou lisit vic. Vetsinou tam jsou 3 ruzny sady po 10ti otazkach, ty se vybiraji nahodne. Pokud wiki jeste neni aktualizovana, tak s pomoci databaze ( tady ) je zvladnete bez problemu.

jj, tedka jsem u druhe sady a nektere otazky se lisi
  • 0
Atelwen Xolanus - Wizard - věčná wizna :D
Shiroi - Priest - příležitostný support
Atelwen - Hunter - falconerka

Guilda Cursed Bloodline

#8 Guest_flex_*

Guest_flex_*
  • Guests

Posted 29 December 2007 - 01:08 PM

Kdyz jsme u tech prekladu, docela by me zajimalo, co se stalo s mym prekladem factory questu. Nekdy v lete jsem ho posilal Baalberithovi, pak jsem mu to jeste parkrat pripominal, at to hodi na server ale kde nic tu nic. :)

Edit: Tak me napada, je potreba prelozit take novy Novice Training Grounds, nebo je ten stavajici zatim dostacujici? :)

Edited by flex, 29 December 2007 - 01:20 PM.

• 0

#9 Guest_Baalberith_*

Guest_Baalberith_*
  • Guests

Posted 29 December 2007 - 05:33 PM

Kdyz jsme u tech prekladu, docela by me zajimalo, co se stalo s mym prekladem factory questu. Nekdy v lete jsem ho posilal Baalberithovi, pak jsem mu to jeste parkrat pripominal, at to hodi na server ale kde nic tu nic. :)

Edit: Tak me napada, je potreba prelozit take novy Novice Training Grounds, nebo je ten stavajici zatim dostacujici? :)

Uff, to vidím teraz prvý krát, j mám to v inboxe, treba sa trošku pripomínať, po reštarte to tam bude :)

Edit. možno po 2 reštartoch, niečo sa tam od leta menilo, tak to potrebujem skontrolovať.
  • 0

#10 kozel

kozel

odi et amo

• Supporters
  • 446 posts
  • Interests:cats, post-rock & astronomy

Posted 29 December 2007 - 08:46 PM

Ahoj, vrhl jsem se na Huntera, docela to odsejpa :))

P.S.: Skoda ze jste mi uz vzali Assassina :)))
  • 0

lights in the sky

#11 trouble

trouble

Baphomet

• Supporters
  • 1,151 posts

Posted 02 January 2008 - 03:24 PM

Pokud je volny prist, tak se do neho poustim.
  • 0
...jeden z těch před kterými vás rodiče varovali...

jupýýý
Vertical Firewall
Reborn DB - Mapa sveta

#12 Koca

Koca

Baphomet

• Supporters
  • 2,525 posts

Posted 02 January 2008 - 10:11 PM

Pokud je volny prist, tak se do neho poustim.

jj je, muzes se do nej pustit. pisu si te :D
  • 0

#13 Guest_barbar_6_*

Guest_barbar_6_*
  • Guests

Posted 03 January 2008 - 09:03 AM

Odpoledne se pustim na barda a sage.
Tak ne aby jste mi ho nekdo vyfouknul .) *mrk*
  • 0

#14 busva

busva

Deviruchi

• Hráči
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 03 January 2008 - 01:33 PM

Odpoledne se pustim na barda a sage.
Tak ne aby jste mi ho nekdo vyfouknul .) *mrk*

Len s sagom prosim ta opatrne, ten quest je uz tak dost divny niekedy na pochopenie :D
  • 0

Sithelten & Suriyothai - Posted Image Professors Posted Image

#15 Guest_barbar_6_*

Guest_barbar_6_*
  • Guests

Posted 04 January 2008 - 12:53 PM

Ve skole jsem se nudil takze jsem jeste ve volne chvilce prelozil kratonky prestupak na Professora.
  • 0

#16 kozel

kozel

odi et amo

• Supporters
  • 446 posts
  • Interests:cats, post-rock & astronomy

Posted 04 January 2008 - 01:01 PM

beru SinX a HP diky :mml:
  • 0

lights in the sky

#17 TheERay

TheERay

Therakuluza

• Hráči
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 869 posts
  • Location:vleže . možná občas 64 . 69 moc nemusim . kolmo na holku je to zajimvý :)

Posted 04 January 2008 - 01:06 PM

až se dostanu domu tak dodělám posledních pár řádků thiefa a zbytek 1-1 vám nechám, jelikož mi přibylo pár testů v tomhle tejdnu, takže nemám skoro vůbec čas
  • 0

Server je skvělej.. lidi tu jsou *censored* :) Happyend is a story which hasn´t ended yet .. originalne >>MAxl3<< ]==> Max13 }==> max13

Nebejt na světě blbejch lidí, zůstal bych asi sám.. docela dilema |

The Midgard doesnt belong to us anymore .. in happy memory of all players i have met /swt :(

Praud membr of rborn pro-lamas plejrs [$S$] - )˛Most´-lamaring-Shovels,( - 1st multy gejms pro-lejmink klan

and

F.F.G.
,,Everything that has a beggining has an end´´
,,Sometimes hope is all we have´´

my love is vengeance, my wife is death,

i can feel the depression coming to me
cause there is no longer we
i can feel the death coming to you
cause there is some vengeance to do

my lover is bullet, and you'r fucking dead

TheMostPerfectSilenceIsWhenThereIsNoNeedToSpeak :P/gg

#18 Guest_barbar_6_*

Guest_barbar_6_*
  • Guests

Posted 04 January 2008 - 04:16 PM

beru SinX a HP diky :)

kua sinX a HP uz jsem udelal taky :mml:
dale pracuju na vsech zbyvajicich 2-2a

Edited by barbar_6, 04 January 2008 - 04:19 PM.

• 0

#19 Guest_betr_*

Guest_betr_*
  • Guests

Posted 04 January 2008 - 06:31 PM

ja se pokusil o champa, ale jestli se to da zverenit...:mml:

edit: barbar_6: Kdyz umis prekladat a chces toho prelozit vic, tak si nevyberes nejakej delsi text a to co je na par radku muzes nechat zacatecnikum. Jestli ti jde o nejakou odmenu, tak doufam ze se nebude odmenovat podle poctu prelozenejch souboru ale treba podle celkove velikosti textaku.

Edited by betr, 04 January 2008 - 08:16 PM.

• 0

#20 Guest_barbar_6_*

Guest_barbar_6_*
  • Guests

Posted 04 January 2008 - 06:53 PM

dale pracuju na vsech zbyvajicich 2-2a

ja se pokusil o champa, ale jestli se to da zverenit...:mml:

emhm toho jsem uz taky udelal :)
ale to neva .) Koca vybere

Edited by barbar_6, 04 January 2008 - 06:54 PM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users