Jump to content
Reborn fórum
Sign in to follow this  
lakaolla

ragnarok online v linuxu

Recommended Posts

zdravim vsechny chtel bych se zeptat jestli je mozne se na reborn prihlasit z linuxu hru jsem nainstaloval a pustil pres wine. Client se vsak ukonci hlaskou ze chybi knihovna neco crypt bohuzel nejsem momentalne u sveho PC takze nenapisu presny nazev knihovny, ale snad nekdo bude vedet. Na jinem serveru tato knihovna nebyla potreba a hra bezela bez problemu. Je tedy nejaka sance ze se pripojim na reborn z linuxu? dekuji za odpoved :wub:

[url="http://wiki.reborn.cz/doku.php/wiki:instalace_klienta"]http://wiki.reborn.cz/doku.php/wiki:instalace_klienta[/url]

mrkni... melo by to pomoct

diky za odkaz kdyz jsem se dival na wiki posledne tak bych rekl ze tam byl postup instalace mene obsahly. Priste me snad napadne se podivat jestli nebyla nejaka zmena :wub: vyzkousim to a snad to rozjedu :P

Guest jirkan
[quote name='lakaolla' post='54609' date='1.2 2008, 22:26']
zdravim vsechny chtel bych se zeptat jestli je mozne se na reborn prihlasit z linuxu hru jsem nainstaloval a pustil pres wine. Client se vsak ukonci hlaskou ze chybi knihovna neco crypt bohuzel nejsem momentalne u sveho PC takze nenapisu presny nazev knihovny, ale snad nekdo bude vedet. Na jinem serveru tato knihovna nebyla potreba a hra bezela bez problemu. Je tedy nejaka sance ze se pripojim na reborn z linuxu? dekuji za odpoved :wub:
[/quote]
Dej winecfg a nastav si emulaci Win98, npkcrypt.sys te prestane otravovat Edited by jirkan

[quote name='jirkan' post='54612' date='2.2 2008, 01:38']
Dej winecfg a nastav si emulaci Win98, npkcrypt.sys te prestane otravovat
[/quote]

uz mi to funguje i kdyz necham emulaci na winXP npkcrypt uz neotravoval. Asi je to verzi wine uz je to nejaky patek co jsem to zkousel naposledy. No hlavne ze to funguje :wub: diky

Me to teda na Linuxu (Ubuntu) jede hodne pomalu :D, takze je to vicemene nehratelne. Ale s Linuxem, co se tyce Xwoken moc kamarad nejsem, tak mozna delam neco spatne. Poustim to na D3D+HAL v setupu a v okne (fullscreen je tragedie). Mam notes Lenovo R500 (LEN TS TP R500 P8400@2.27GHz, 2GB, 160GB, 15.4" WSXGA+, M82XT, DVD±RW, BT) a ve woknech je to samozrejme uplne ok. Ubuntu je ve verzi 9.04, grafika je ATI Mobility Radeon 3470 power optimized. Poustim to pres wine - instalator mi zatim nefungoval, ale zkusim novej. Nicmene instalace pro me neni tak podstatna, klidne si to opatchuju a nainstaluju ve woknech. Patcher.exe pres wine tez nejede, takze poustim jen pres reexe.exe. Nejake tipy?
/thx

Kdyby nekdo nevedel... novej patcher normalne v linuxu funguje. Jen si potrebujete nainstalovat Mono... a pak pustit patcher v shellu pres "mono Patcher.exe".

Chci se zeptat který z výběru linuxu byste mi doporučili ?

[b][color="#FF0000"]\/___[ EDIT ]___\/[/color][/b]

Aktuálně jsem si stáhl Linux Danix a FreeBSD
FreeBSD se mi zdála z referencí nejlepąí volba i kdyľ jsem uvaľoval i o debianu. Edited by niCe

Guest jirkan
[quote name='niCe' post='79709' date='6.12 2009, 15:11']Chci se zeptat který z výběru linuxu byste mi doporučili ?

Aktuálně jsem si stáhl Linux Danix a FreeBSD
FreeBSD se mi zdála z referencí nejlepąí volba i kdyľ jsem uvaľoval i o debianu.[/quote]
No FreeBSD neni Linux, je to jiny Unix-like system (vychazejici z BSD4.3 linuxu)

Osobne jako zacatecnikovi asi jednoznacne Ubuntu, je uzivatelsky velmi privetivy, funguje tam prakticky vsechno,
balickovace ma uzivatelsky pohodle, fora i komunitu ma vybornou (a vlastne navic ubuntu je debian based distribuce). Edited by jirkan

Nojo ale já míním i hrát ragnarok na linuxu a někdo nahoře v topicu si stěľoval ľe mu to hratelně neběhá...

Guest jirkan
[quote name='niCe' post='79736' date='7.12 2009, 06:31']Nojo ale já míním i hrát ragnarok na linuxu a někdo nahoře v topicu si stěľoval ľe mu to hratelně neběhá...[/quote]
To bude dost zaviset na grafarne co mas, bohuzel, bez DRI je to nehratelne, s DRI ano.

[quote name='niCe' post='79773' date='7.12 2009, 20:33']DRI ? - co to je ? :) slyąím teda prvně[/quote]
a googlu slyąíą taky prvně?

Guest jirkan
[quote name='niCe' post='79773' date='7.12 2009, 20:33']DRI ? - co to je ? :) slyąím teda prvně[/quote]
Direct Rendering Interface. Konkretne nVidia se k tomu vyjadruje (aspon v novych driverech) ze je to obsolete.
P.S. Koupim ATI do AGP... :)

Heh tak PC nemám slabé... mám tam ATInu 64 bitovou tak AMD64 jsem si stáhnul ubuntu jen eątě přečtu pár článků abych nějak získal přehled :teehee:

Akorát mám menąí dotaz... Mám 1 HDD o velikosti 500G a mám na něm uľ Windows a troąku se bojím nahrát tam ubuntu protoľe mám strach a bych nepřiąel o svá data... tak jestli s tím má někdo nějaké zkuąenosti. Edited by niCe

Guest jirkan
[quote name='niCe' post='79794' date='8.12 2009, 17:15']Akorát mám menąí dotaz... Mám 1 HDD o velikosti 500G a mám na něm uľ Windows a troąku se bojím nahrát tam ubuntu protoľe mám strach a bych nepřiąel o svá data... tak jestli s tím má někdo nějaké zkuąenosti.[/quote]
Jestli mas ty windowsy pres cely disk, o data prijdes na 100% (jo, existuji programy na shrinknuti, tusim ze Partition Magic to treba umi, ale jestli nemas UPS, tak bych rozhodne zalohoval, jestli UPS mas tak bych zalohoval taky :teehee: )
Jinak kdyz mas na disku kus volna (jako nerozdelenou partition), da se instalovat bez ztraty dat, ale hodne peclive cti co po tobe instalacni program chce (a samozrejme predem zalohuj, ze neco zvrtas je dost pravdepodobne ;) )

OkĂĄ takÄže jsi du vycuknout z archaickĂŠho PC 4GB disk :Da jdu testit :teehee: uvidĂ­me zĂ­tra to skusĂ­m.

[b]EDIT:[/b]

A co kdybych skusil ten windows instalátor ??? U toho bych moľná nemusel shánět nový disk ;) Edited by niCe

S partition magic sem nikdy o nic nepřiąel.
Ubuntu se umí nainstalovat docela rozumně, i kdyľ tam uľ jiný systémy sou.
Nevím, co se stane, aľ zformátujeą/odstraníą partition s ubuntu, protoľe zavaděč (grub) je na ní. Netuąím, jestli pak ty win půjdou jeątě kdy spustit :teehee:

Mě právě děsí...

[b]EDIT:[/b]

Ale Ubuntu instalátor je určen pro laiky a má snadnou instalaci/odinstalaci přímo z windows co si o tom myslíte ? Edited by niCe

Ahoj Vąem,
kdyľ jsem si četl návod na instalaci RO v linuxu, tak je tam jedna hláąka, která mě znepokojuje. ,, Nebýt uplný začátečník v Linxu ,,
Bohuľel mám v práci Ubuntu a co se tohoto systému týká, tak jsem s ním prvně v kontaktu. Mám cenu se tedy vůbec pouątět do instalace?
Na wiki je nĂĄvod kde je cca kaÄždĂŠ 3. slovo pro mne nepochopitelnĂŠ.

Tak se chci zeptat, jestli někdo nemá nějaký návod na instalaci RO v Ubuntu pro ,,blbečky,, Díky předem a přeji Vąem hezký den.

Teď sem to četl a tam jde hlavně o to ľe musíą umět pracovat pod Linuxem, jestli ho vidíą poprvé a uľ chceą instalovat ragnarok, no nwm nwm

Mam takovy problem ve windowsech mi funguje, ze kdyz je ro na pozadi tak pc tolik nepracuje. Jenze v ubuntu mi neustale topi ikdyz je okno na pozadi... nevi nekdo jak to vyresit ?

Zdravím...chtěl bych se zeptat, jak je to teď s instalací linuxu...poslední verze sak a rag jsou nějak z roku 2005...tak jsem si stahl reborn balík...nainstaloval přes wine...k tomu jsem nainstaloval i Mono, ale kdyľ se o to pokusím ho přes wife zapnout skočí mi hláąka [b]install the Windows version of Mono to run .NET executables[/b]

Nějaké rady? dík