Jump to content
Reborn fórum

High Wizard Buildy


Thror

Recommended Posts

1. co keby som vobec nemal fire wall? ano je to pekny skil, ale pri expeni ho nepotrebujem a ne GW ho nepouzivam. jedina dobra vec na nom je, ze rusi kaite. ale na prerusovanie castu aj tak pouzivam sg1..

2. skil water ball. je pekny, je silny, je efektny, ma uzasny damage, ale...pri expeni ho nepouzijes, a na GW? ktora profa ma cas hadzat deluge. velmi rozmyslam, ze ho nebudem davat...

3. skil Napalm Vulcan. davat ho, alebo nie? ono v kombinacii s Quagmire moze byt naozaj zaujimave...

4. funguje skil Gravitational Field aj ked je postava v stone curse?

 

1. přijde mi že FW je tady na rebornu dost podceřovanej skill. Už jen to, že donutí­ lidi nasazovat ED, aby ho mohli probí­hat, je klad.

 

2. jo WB je dobrý pouze na expení­ v pár lokací­ch, např. gefGD. Při GW leda v hradech kde jsou přirozený jezí­rka. Takže dát jen pokud opravdu není­ kam

 

3. využití­ je hlavnÄ v kempu v precastu, tam se určitě vyplatí­. Argumenty proti, že každý nosí­ tuny panacey, ignoruj :)

 

4. GF funguje na vÄechny co stojí­ v poli působení­, DMG z nÄj se nelze žádným způsobem vyhnout (ani hide, stalk...), nelze žádným způsobem redukovat (aÂť nasadí­Ä jakýkoliv equip, vždy dá na lvl5 1200DMG/zásah)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply
  • 7 months later...
Zajimalo by me jen tak pro srandu jakej jinej build pro wizarda/h. wizarda krom int a dex nekde sem videl naky speÄl buildy ktery meli agi nebo str... existuje neco takoveho a je to vyuzitelny? :)

 

ídajnÄ sem cosi zaslechl o tom že na CzechRO se jedou special buildy s hodnÄ vit, ale tam je to kvuli jinymu nastaveni GW :) Ale str agi luck a podobný buildy sou uplnÄ naprd ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Asi sa to tu už pár krát riečilo(možno by to chcelo í­sÂť skí´r do mage buildov, ale...), a to sí­ce, Äo je lepčie pre full AoE (h)wiznu? (LoV, SG, Met.S) - ale aby mala aj akíş takíş Äancu solo expiÂť

Frost Driver - áno, stále máte SG1, ale keÄ si vezmem že kým prí­dem na full dex tak jediný skill na zastavenie mobov bude maÂť cast time asi 2-3 sekundy tak to nieje niÄ moc...(na 90+ to mí´že byÂť fajn, ale treba sa na tam nejak dostaÂť), a ta spotreba SP...

Safty wall - Älovek si povie, fajn, zoženiem si linku, nebude to žraÂť gemy, si na mřa niÄ nemí´žu, akurát v reále to vyzerá tak že keÄ síş mobovia dvaja-traja a nemajíş aspd tak 130 a menej tak tých 12 rán ujde ako voda...

Fire Wall - pre niekoho íşplne zbytoÄný skill (malý dmg, malo vydrží­), ale prežil som s ní­m najlepčie roky života a podÂľa mřa ochráni lepčie ako safka (máte ich od tela), ale má obmedzené možnosti(undead, fire a water property mobovia neprichádzajíş do íşvahy)

Ice Wall + quagmire - toto je asi krajná voÂľba keÄže by to znamenalo že za maga žiadna ochrana, navyÄe tá spotreba SP...

To síş podÂľa mí´jho základné varianty obrany AoE wizardov, pokiaÂľ vás napadá nieÄo Äalčie(napr. sight blaster, fire pillar...), prosí­m napí­Äte, Äo si o tom myslí­te, ktorá je podÂľa vás najlepčia(asi nie vÄetky tvrdenia síş správne lebo predsa len otestovaný mam len FW).

P.S. - eÄte jedna otázka do pléna - Äo je lepčie za HW, Meteor Storm alebo Grav. field?

Link to comment
Share on other sites

Dobrej high wizard build, který pottřebuje equip, ehm, troÄku nereálný, ale pak by to bylo asi íźber :

99INT, 99AGI, 25VIT, 10kove JTcko

Redukce casting time 100% = Instantní­ JTÄko se 190aspd :)

viz calculator

(nemají­ tam flying angel tak sem tam dal Neck Tie a Blush[1] což jsou taky 3% ; Lower head gear father's mask)

Link to comment
Share on other sites

Dobrej high wizard build, který pottřebuje equip, ehm, troÄku nereálný, ale pak by to bylo asi íźber :

99INT, 99AGI, 25VIT, 10kove JTcko

Redukce casting time 100% = Instantní­ JTÄko se 190aspd :)

viz calculator

(nemají­ tam flying angel tak sem tam dal Neck Tie a Blush[1] což jsou taky 3% ; Lower head gear father's mask)

asi sem dost out, ale jak že si to ří­kal že udÄláÄ s 1 dex instant?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hm co hovorite na tento cudny build :angel_not:

STR>6+14

AGI>1+9

VIT>42+7

INT>91+27

DEX>99+ 41

LUK>1+4

 

s blesom s rodkou a 4 dropsami s rockerom v armore s orleans glovkami so zerommi a so slotovy okuliarmi a vesperom :) ^^ dalo by sa zohnat este dexove jedlo +10 > 140 dex ale stale michyba 10 bodov :Dkde ich nachabat ?...instat wizna ide spravit cisto iba tak ze potebujem staty od gospelu?

Nevyznam sa moc do veci okolo dex a instant tak mi poradte, oplatisa vobec pokusat o instatn wiznu alebo treba ist klasiku int99 dex99 a 25vit (chcem chodit woe)

Link to comment
Share on other sites

Guest Miltank
ich nachabat

 

Hm nejak divne si napocital tu dex. 99+9job+10bless+2vesper+4dropse+10orleany se zeromama+10 lvl 10 dex jidlo+1rocker(btw jestli s tim chces chodit na GW, tak to uz radsi valk armor s marcem nebo ED)=145dex.

Jinak 150 das i bez vespera, sezeres box of gloom(lvl 1 improve concentration, coz ti da 3 dex), na hlavu si das ramen hat(+4 dex), tzn 143 dex bez vespera+3+4=150.

Jinak build sam o sobe tak spatnej neni, mozna bych pridal vic vit, taky zalezi na statech a co ocekavas, ze na tech GW budes delat. Jestli spis ganbovat, nebo byt HW na dmg. Jo a taky jak schopny mas HPcka v guilde(status). :angel_not:

Link to comment
Share on other sites

miltank :wub:...chcem mat proste instant a byt aj trocha dmg.....proste budem aj ganbovat ale aj na kempe...este niesom 100 percente rozhodnuty ale hodi sa instant wizna? ci nie...int mam zaokruhlovat na 5/10 ? ..ktore staty sa maju vobec zaokruhlovat? ci to je pri vit :laughing1:?

skil point>

http://web.hc.keio.ac.jp/~fk061999/himeyas...xdDafsNGXhNfNqK

 

Co hovoris na to?

Link to comment
Share on other sites

 

U statů- zkrouhnul bych str na 1 a dal 92 int. S nějakým tí­m equip setupem můžeÄ vyhnat vyÄÄí­ matk break.

MATK breaky jsou za každých 5 a 7 int, max/min

 

Když zaÄnu u mage:

Na co máÄ FW 5, podle mÄ je to málo nebo moc. MůžeÄ uÄetřit 15 skillpointů

NemáÄ SW

SC staÄí­ na 6 lvl pokud fakt potřebujeÄ skilly nÄkde nabrat

 

HW:

quag 1 a HD 5, to bych prohodil jako první­

nemáÄ lovko, ale to se dá přeží­t

 

 

Instacast HW je super, ale i tak se neobejdeÄ bez stringů, vÄechny skilly s pár vyjí­mkami mají­ straÄný delay. Se super int stringama a instacastem můžeÄ vytáhnout dobrou dps třeba na barikády, MS asi jako jediný skill není­ redukovaný tvou aspd (nebo se tak alespoř tváří­ :laughing1: ), když máÄ minimální­ delay ze stringů

 

EDIT: a WB, to na GW prakticky nevyužijeÄ, buÄ to budeÄ mí­t jen do tÄch pár hradů, kde je voda nebo to budeÄ muset castit z deluge a gravity field... no budiž :wub:

Link to comment
Share on other sites

fuj xD...totis ja uz mam hw 82 takze tie skili mam rozdelene a asi to aj takto pojdem ...ty si mi to proste hodil kudlo do chrba ze som spravil najhorsi build aky je :laughing1: int stringy nieje problem :wub: (casomxD)..patrim medzi zaciatocnikov ..co je dps? a co je MS :)? bud mam dlhe vedenie alebo proste neviem co ta skratka znamena...

co sa tyka wb ..nieje problem deluge a a ten gravi field>>cital som aj inde na forach ako tu a dost ludi si to chvali, sice to zamrznutie a nemoznost sa hybatje trocha diskutabilne ale nebudem jedina hw u nas takze to bude okaa (:

 

btw to jedlo ...varia to tu vobec ludia ci kazdy na to kasle?

 

EDIT: SW> v gilde mame hwiznu ktora to profu ktory to ma..vzajomne sa doplnujeme ..a co sa tyka qua je to tak isto ..on ma qua na 4 a ja mam HD na 5..podla mna je hd vyuzitelnejsie ako qua ..ale zase vec nazoru a nie ako to tvoje :) moje je najlepsie

Link to comment
Share on other sites

 

MS je meteor storm a dps- damage per second :wub: No třeba rulez hraje HW dobře i bez SW a quagu :laughing1: To SW už asi vem Äert, ale quag si dej na 5. Nejde ani tak o samotný WB nebo samotný gravity field, ale když nebudeÄ mí­t oboje, tak můžeÄ mí­t o ploÄřák ví­c. Gravity field je podle mÄ hlavnÄ pro ganba wiznu, kde to hituje nezávisle na tvojí­ intÄ.

A jí­dla, kydž si budeÄ dÄlat třeba dexový, tak je to np. HorÄí­ je, když si vaří­Ä třeba nějaké silnÄjÄí­ vitové+intové+dexové

Link to comment
Share on other sites

dobre a ked to hodim do lov tak naco mi to bude? ved predsa sa to pri gw vobec nevyuziva ...wb..skoro kazda low vit postava to proste neustoji a v situaciach ked sa nahodu cosi dostane pri empo je to asi najlepsia volba ..(ak ratam s tym ze tam bude deluge ^^) a grav field? co to ma spolucne s hit?..v popise je napisane toto :Vysoce zvysi pusobeni gravitace - redukujici nepritelovu ASPD, zatimco dava DEF ignorujici DMG kazdou sekundu. Pokud je kouzlo aktivni, ten kdo ho vyvolaval se stane nepohyblivym a nemuze pouzivat jakekoli skilly, ani utocit (vyjma pouzivani itemu). ASPD redukce je 5% za Skill Level a nepusobi na Boss monstra. pod ganba wiznou si mam prestavit vit int str? ..

 

ten gravi field som si predstavoval nejako takto ..na kempe 3 hw 1 sg 1 meteor a ja hadzem gw field hned za warp + eternal chaos hm ...

 

Ja len diskutujem a nechcem sa hadat ..ale skutocne je ten gravi field az tak nevyuzitelny?...ja skor vidim chybu ist do lov ako do toho..

Link to comment
Share on other sites

 

Ta dmg gravity fieldu je zanedbatelná oproti ostatní­m ploÄřákům (kromÄ emperia :laughing1: ), ganba wizna je spí­Ä dex>vit=int s nějakou str, myslel jsem to tak, že nezáleží­ jakou int máÄ, s tí­m nemůžeÄ missnout i když máÄ minimální­ int. A lovko je na hitlock, je dobrý, když jí­m disponuje alespoř jedno HW v guildÄ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Miltank

Jestli chces tu HW na GW, tak nechapu proc tak chvalis HD, jedine vyuziti na GW ma na odhalovani lidi na dalku, aniz by si k nim musel chodit se sightem a v PvM na rozmrazovani mobu pod SGem, kdyz nemas LoV a nebo by si ho nestihnul dost rychle vycastit.

SW i FW urcite alespon na 7. Quag muze byt teoreticky i na mensim lvlu, protoze ho potom muzes spamovat zase casteji, ale osobne bych ho dal radsi na 5, obvzlast jestli mate v guilde vic HW(nevadi delsi delay, vzdycky ho nejaka bude moct hodit).

WB je fakt zbytecnej skill na GW, tam si vetsinou stejne na magnetu a i kdyz si i v ISku, tak vetsinu casu hrajou stringy a uz vidim, jak nejakej profa porad jen spamuje deluge, aby si mohl castit imba single target spell(pro jistotu: wizna je predevsim od ground controlu, vetsinou neni moc cas ani na JTckovani zmrzlin, natoz aby si tam nekoho WBckoval :laughing1: ).

HW s gravity fieldem jsem taky parkrat hral a vyuzil jsem to snad jednou pri epic HW emp breaku. :wub:

 

Takdle bych dal skilly u HW asi ted ja.

 

Pripadne

takhle, kdybych chtel jen dva plosnaky.

 

Jinak 150 dex HW je fajn, jen te chci videt, jak varis tak +/- deset lvl 10 dex zradel na kazde GW.

 

Edit: No vit postava nema co delat na GW(jedinej char, co na to ma pravo je HW a ta musi byt stejne na sacri).

Link to comment
Share on other sites

Guest rodix-
Pripadne

takhle

, kdybych chtel jen dva plosnaky.

Ked dva plosnaky tak v dnesnej dobe SG+LoV.

Violenboi, ktoreho hravam na GW ma MS, nema LoV a keby mi niekto povedal, ze mi tych 12 jobov z MS vymeni za 10 v LoVe, tak ho nosim na rukach snad tyzden.

 

MS je dobry skill ale pri aktualnom hitlocku, SEGW a ISkempoch je LoV neporovnatelne lepsi.

V ISku hituje, zatial co MS ee.

Dava oproti MSku dost velky hitlock.

A najma sa da vyuzit aj inak ako na warpcamp.

Link to comment
Share on other sites

Citaj pozorne rodix...uz som hw 82 takze sw mozem vylucit...

Tak ten water ball ste mi vyhovorili >>pojdem to takto : http://web.hc.keio.ac.jp/~fk061999/himeyas...xdDabfWHXgAfNqK

 

miltank :laughing1: ty si dobry o stranu pred tym mi das ze 150 dex je v pohode :DDD a pak mi tu das toto ohladom tych jedal xDD Zohnat niekoho na varenie nemoze byt predsa problem xD (jak ratam tak ratam lvl +10 dex jedlo nieje problem (staci mat 99dex 99luck(marionetka) a ktomu pridat set a je sanca okolo 60-75 percent ) co je dost vysoka sanca (akurat tie bery mno )

Link to comment
Share on other sites

Guest rodix-
Citaj pozorne rodix...uz som hw 82 takze sw mozem vylucit...

Ja som reagoval na miltanka, nie na teba. Tvoj build imo nema zmysel komentovat. Podivny break na 118 int; body v str, zatial co ich mozes davat do vit; build pocitany na MVP kartu, ktoru imo este ani nemas...weird, weird, weird...

 

jak ratam tak ratam lvl +10 dex jedlo nieje problem (staci mat 99dex 99luck(marionetka) a ktomu pridat set a je sanca okolo 60-75 percent ) co je dost vysoka sanca (akurat tie bery mno )

Illusion flower? Alebo si nasiel nejaky uber leet sposob ako tie kvetinky pestovat vo velkom?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...