Jump to content
Reborn fórum

Crusader - buildy


Gwaihir

Recommended Posts

Podle mne není­ moc dobrá volba jet Ätí­tového cruse bez agi. Co od nÄj vlastnÄ oÄekáváÄ? Na co tolik str, když jí­ s tak žalostnou aspd co budeÄ mí­t bez agi prakticky nevyužijeÄ? A je dobré poÄí­tat s equipem dopředu, i když ho teÄ nemáÄ. Až jednou ten equip seženeÄ, tak ty body co ti budou pří­padnÄ přebývat už ze statů nijak neodebereÄ.

NemáÄ sacri (a předpokládám že ho ani nechceš), takže jak tohle budeÄ chtí­t expit? Partu tÄžko seženeÄ, nemáÄ žádný extra expí­cí­ skill (kromÄ HC) a budeÄ zabí­jet moc pomalu

Dál bych poÄí­tal s tí­m, že si na str budeÄ vařit +5 jí­dlo. VÄechny suroviny se na nÄj dají­ koupit vpodstatÄ za pakatel, až na 2x honey. Tí­m uÄetří­Ä spoustu bodů

VIT nepotřebujeÄ mí­t nějak závratnÄ moc. Velkou Äást dmg ti vykryje guard. S vit 75-80 už tÄ prakticky ani netrápí­ statusy jako stun, poison apod. protože trvají­ velice krátce.

 

Spí­Ä bych volil něco takovéhoto:

STR 80+30 (+8 za 2x mustle ringy, +5 jí­dlo, +10 bless, +7 job bonus)

AGI 65+14 (+12 agi, +2 job bonus)

VIT 69+7 (+7 job bonus)

INT 14+16 (+10 bless, +6 job bonus)

DEX 47+13 (+10 bless, +3 job bonus)

LUK 1+5 (+5 job bonus)

 

No a skilly

U swordmana máÄ cca 2 možnosti. BuÄ tak jak jsi psal a nebo si dát magnum break na 10 a omezit asi nejspí­Ä endure a provoke, což jsou sice výborné skilly, ale dí­ky magnumu zí­skáÄ dalÄí­ možnost expení­.

MinimálnÄ bych dal magnum na level 1 - jako tvůj jediný ploÄný skill je vhodný k přenáÄení­ statusů

A u cruse:

Tak co neočidí­Ä je faith na 7, HC 10, guard 5, smite 3, boomerang 3, reflect alespoř 5

zbývá 16 bodů. Smite na 5 a boomerang na 5 se určitě neztratí­. Def aura je výborná vÄc a je spoustu situací­ kdy je dobré jí­ mí­t zaplou. Ale buÄ na level 5 nebo vůbec. Guard na 8.

TeÄ zbývají­ 4 body pokud jsi dal def auru, nebo 9 pokud ne.

Pokud jí­ nechceš, tak je to jednoduché - faith na 10, reflect na 10 a +1 bod do guardu, tedy 9

Pokud chceš def auru, tak se musí­Ä rozhodnout jak body rozdÄlit mezi faith a reflect

rozdí­l u faith 7 a 10 máÄ 600HP a 35% rezist na holy oproti 50% u levelu 10. Jelikož nemáÄ GC, tak tÄ ten rezist moc nezají­má - holy property íştoky potvory moc nemají­, resp. je nemají­ potvory na kterých budeÄ teoreticky expit. Při GW na cruse použije holy element snad jen trubka :D

reflect dává +3% odraženého DMG za level

takže takové 2 možnosti jsou faith 10, reflect 6 a nebo faith 7 a reflect 9 (+600HP, -9% odraženého DMG u první­ možnosti oproti druhé, záleží­ Äemu bys dal spí­Äe přednost)

 

edit: pí­ÄeÄ že chceš utankovat a občas přicmrndávat. Ale k Äemu to bude? Každý rozumný hráÄ se na tebe vyprdne, protože budeÄ prakticky neÄkodný a radÄji se soustředí­ na ostatní­. ProstÄ tak zabijeÄ spoustu nevyužitého potenciálu

A v tom equipu jsem poÄí­tal pouze 2 ringy s mantisema, ale lze to samozřejmÄ jeÄtÄ vylepčit. Např. kombinací­ cramp do helmy a tarou mí­sto mantise do ringu, pří­padnÄ přidat firelocka (+2 str dává v jakkoliv upgradnutých botkách) a za uÄetřené body přidat agi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Nutno dodat, že agi/vit crus s dobrým equipem je v pvp 1v1 s non-advanced (a některými advanced) povolání­mi jasným ví­tězem. Na GW je bez sacri dobrej leda tak na stunování­ wizen (nicmoc od doby, kdy dostal smite pevnou delay a velká aspd ho neurychlí­).

Shielder, expí­cí­ sólo, je v rychlosti expení­ někde vzadu za většinou ostatní­ch povolání­. Sacri (nebo jakejkoli char) v partě je na tom už lí­p, expí­ tak rychle, jak to zvládá parta. Trochu lépe je na tom agi crus s kopí­m, ten by měl být schopen expit rychleji než parta. Z mého pohledu je ale jednoznačně nejsamostatnější­ GC, sice nemůže všude (to ostatně nemůže ani shielder), ale s buildem na expení­ je schopen pro sebe vyhuntit většinu equipu a expit několikanásobně rychlejš, než parta.

 

Prostě bych zvážil, jestli za cruse dělat shieldera, což je jaksi zdlouhavej běh na dlouhou trať, nebo udělat nějakej čistě expí­cí­ build, kterej dá s equipem auru do dvou týdnů, bez equipu do dvou měsí­ců a zároveň si může nahuntit všechno potřebný, aby se pak s finální­m "pvp-gw-rulézní­m" buildem trápil až za paladina.

 

Jo a sacri můžeš do toho shield buildu lehce zakomponovat bez znatelné íşjmy na kvalitě (akorát přijdeš o defending auru).

 

edit: No právě .. když sem měl defending auru, tak sem ji zapí­nal jen velmi sporadicky .. crusovi je jedno, jestli dostane VA a nebo pár DS a musí­ vychlastat čtvrtku potu nebo jeden celej pot :D A když někdo šije třeba wiznu na sacri, tak je to taky jedno, instant nedostane a dmg za ní­ dochlastává sader, takže je zbytečný mí­t skill, kterej se vynahradí­ pár potama. Jediný užitečný použití­ je proti spiral piercu, ale ani ten s redukcema neni nijak strašnej. No a nakonec na takový věci je pneuma.

Při expení­ se to využí­t dá jedině v laborce proti sniperkám .. tam pneuma zaostává :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Uz delsi dobu premyslim nad takovou mozna az haluzi:

 

Agi/Crit Spear-Crus

Staty:

str 73+7

agi 78+2

vit 57+7(zbytek)

int 6+6

dex 27+3

luk 45+5

 

Skilly:

Spear Mastery 10

Spear Quicken 10

Peco Peco Ride + Cavalery Mastery 6

Faith 10

Cure 1

Divine Protection 3

Demon Bane 5

Heal 4

 

Skilly za sworda:

Bash 10

Endure 10

Provoke 10

HP Recovery 10

Magnum Break 0-9

 

Jedna se o ciste for fun PvM build. Co si o tom myslite? Ma tento build budoucnost?

Link to comment
Share on other sites

Crit build by měl smysl jen v pří­padě, že si pro něj předem (nebo prostě tak nějak průběžně) seženeš crescent scythe. Když k ní­ vemeš dva koboldy, máš celkem slušnej základ pro critical rate.

U fun PvM buildu nemá vůbec smysl dávat vit, postačí­ tak 20, zbytek využij na zvýšení­ str.

Taky bych trochu zvednul dex, sice máš criticaly, ale i normální­ma ranama potřebuješ hitovat, takže tak o 10-15 ví­c by bylo ok.

 

Mohlo by z toho vzniknout něco jako str 89+21 (ringy s koboldama), agi 81+15 (matyr), vit 13+7, int 2+16, dex 37+13, luk 45+5. S whisperem 215 flee, 54% critical, 183 aspd.

 

edit: Ještě koukám na skilly: na heal se vykašli, dej si mí­sto toho desí­tkovej holy cross, s velkou aspd dává slušný bomby undead/shadow potvorám.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj chci se zeptat,

 

jsem na RO novy a toto je ma nova postava. Rozjel jsem to za Swordmana a ted jiz jsem Cruss a chci se zeptat jestli ty staty jsou spatne ci dobre a jestli z toho jeste neco kloudneho mohu vytvorit. Chtel bych jet GCruss

 

STR 48 + 4

AGI 37

VIT 31 + 1

INT 47 + 6

DEX 28

LUK 9 + 7

 

Dá se z toho jeÄtÄ něco kloudného vytvořit. DÄkuji za vaÄe odpovÄdi a kritizujte mne jak uznáte za vhodné, Včichni jsme museli jednou zaÄí­nat. Ne???

Link to comment
Share on other sites

Ahoj chci se zeptat,

 

jsem na RO novy...

 

Imho mas zbytecne moc str. GC crusovi by stacilo 33+7, mozna i 23.

Druha vec je agi. To je vec, kterou GC crus naprosto nepotrebujes, takze jsi do ni dal o 36 bodu vic, nez je potreba.

Ostatni staty mi uz tak uplne spatne neprijdou.

 

Osobne bych vsak udelal mozna spise novou postavu, s tim ze

 

str 33

agi 1

int 99

luk 9

 

a zbytek bodu vyladit mezi vit a dex.

 

Dex ti zkracuje cast time, takze do tebe budou potvory kratsi dobu mlatit, nez je zabijes (celkem uzitecne, nebot pri sesilani GC mas o 1/3 snizenou def (pokud je to jine cislo, at me nekdo opravi))

Vit ti zvysuje def, pocet HP a HP regen.

 

Jinak je vhodne se zamyslet nad equipem. Do zbroje by jsi ocenil angelinga, ale pokud jsi zde novy, tak se ti do ruky asi nedostane. Proto doporucuju do stitu tharu (pri GC se ti cast zraneni, ktere udelis vrati zpatky, pomoci thary budou tyto dmg o 30% mensi). Pokud sezenes angelinga, tak do stitu redukcni kartu podle druhu potvor na kterych budes expit (vetsinu casu asi isisky => khalitzburg).

Jako zbran povazuju za vyhodne 2 slot haedonggun s 2x andre card (+3int + 40 atk).

Na hlave jsem osobne nosil friggs circlet (+2int, +50 sp a nejaka ta (m)def). Do boticek asi verita.. Co se tyce accessory, tak tam je to asi celkem fuk.

 

Nekdo se mnou muze nesouhlasit, ale nerikam, ze jsem dokonaly, ber to jako jednu z moznosti.

Link to comment
Share on other sites

Morpheus kombo bych nenosil, zbyteÄnÄ ti to prodlužuje cast time. Můj GC vypadal takhle a nosil čistÄ def equip.

Druhej GC, kterýho jsem expil, mÄl mí­t ve finále str 33+17, agi 1+15, vit 48+12, int 99+19, dex 72+13, luk 3+5, 14499 hp s peco, grand peco, matyrem a 2x fabre v haedonggumu (imo lepÄí­ build než ten první­). Akorát pozor na grand peco, když tÄ zasekne vlak a lí­tá z tebe furt glorie, GC kvůli delayi nehodí­Ä :)

Jinak je vhodne se zamyslet nad equipem. Do zbroje by jsi ocenil angelinga, ale pokud jsi zde novy, tak se ti do ruky asi nedostane. Proto doporucuju do stitu tharu (pri GC se ti cast zraneni, ktere udelis vrati zpatky, pomoci thary budou tyto dmg o 30% mensi). Pokud sezenes angelinga, tak do stitu redukcni kartu podle druhu potvor na kterych budes expit (vetsinu casu asi isisky => khalitzburg).

Jako zbran povazuju za vyhodne 2 slot haedonggun s 2x andre card (+3int + 40 atk).

Na hlave jsem osobne nosil friggs circlet (+2int, +50 sp a nejaka ta (m)def). Do boticek asi verita.. Co se tyce accessory, tak tam je to asi celkem fuk.

Angeling je naprosto zbyteÄnej,protože ta dmg, kterou si dáÄ grand crossem sám (i když máÄ jen 6 mdef od safety ringů), je úplně zanedbatelná v porovnání­ s tí­m, co ti dá vlak. StejnÄ tak je blbost nosit tharu, lepÄí­ je mí­t redukní­ Ätí­t na potvory.

Jinak kdybys chtÄl maximální­ dmg, tak bazerald a k tomu earringy / frigg tak, abys dostal nějakej bonus od int.

Link to comment
Share on other sites

Druhej GC, kterýho jsem expil, mÄl mí­t ve finále str 33+17, agi 1+15, vit 48+12, int 99+19, dex 72+13, luk 3+5, 14499 hp

 

Jsi si tim jistej Gelle? Ja jen, ze agi a luk je pri tvorbe postavy v "pavouku" naproti sobe, takze nemuzes mit 1 agi a 3 luk. (Ale to je spise takove stournuti, ze jsi mi zkritizoval muj build =P)

Link to comment
Share on other sites

nooo ta vrácená dmg není­ zanedbatelná .. mám lvl 85 a GC mi vrátí­ asi 1200 (mdef 13+113) a to není­ málo ... rozhodně však doporučuju, pokud někdo chce s GC vydržet delší­ dobu .. tak si zkusit sehnat kombo frig+valk shield+odin ... dava to dost def i mdef :) a s tou mdef může pak člověk i na GW pripadne těžší­ lokace, kde potvory něco .. bud solo nebo jako tank pro partu .. :baby: dá se samozřejmě vytvořit i alternativa k tomuhle equipu, ale tohle je jedna z dobrých variant podle mě :bye: vono takovej +6 +7 frig a ta mdef od něj v kombu .. je docela krása

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Takovy for fun GW crus. Neni to sacri, ani zadny zabijak. Ucelem je vyslapat pasti, neco prezit a pripadne si i dat nejaky lehci (hunter, wizna, monk, ...) frag pres shied bumerang s linkou nebo bash.

 

GW jen do geffu - nepocitam zadny super equip a taky jen na zkousku.

 

staty na 99:

 

str - 76 + 24 (7 job, 10 bless, 7 combo cramp tarou v Alice doll)

agi - 72 + 14 (2 job, 12 agi)

Vit - 73 + 7 (job)

Int - 14 + 16 (6 job + 10 bless)

Dex - 37 + 13 (3 job + 10 bless)

Luk - 1 + 5 (job) - dal by se zvednout na 2 + 5 - 2 zbyle bodiky na 99 base

 

rad bych dal str na 110, ale uz mam 72 agi, vitu snizovat neci, nevim jak s ostatnimy staty - tady bych potreboval poradit :-) - urcite ne +10 jidlo. Nema to byt HC char.

 

Skilly:

Sword Mastery - 10

Provoke - 5

Endure - 10

Bash - 10

Improve HP - 10

 

Peco Ride - 1

Caval. Mastery - 5

Faith - 10

Guard - 10

Smite - 3

Shield Boomerang - 5

Shield Reflect - 10

Def Aura - 5

 

Expeni nezminuju. Nejak se to vzdycky vyexpi :-)

 

Co si o tom myslite?

Link to comment
Share on other sites

Provoke určitě 10, i za cenu toho, že bys měl ubrat z endure (ale asi to už máš i přestoupený na cruse, když máš 72 agi, takže to už nezmění­š).

Taky bych obětoval defending auru a cavalier mastery a mí­sto nich dal holy cross, má 600% atk (bash 500%) a těžko na to bude mí­t někdo redukce.

 

Jinak build dobrej, takovýhle 3x80 jsou hodně silný. Na 2nd class GW jsem si chtěl udělat něco dost podobnýho, jen by se to lišilo o +-10 bodů ve str, agi a dex .. plánovanej jinej equip.

 

edit: Koukám, že ti chybí­ i magnum break 1 :bruce_h4h:

Link to comment
Share on other sites

Já bych tam lupnul ví­c dex, na 2nd class GW chodí­ hromada exp charů s pořádnou flee, co člověk na normální­ch GW nepotká. A stunovat to pořád přes VVVS zbrař...

 

Na druhou stranu dí­ky flee redukci na GW musí­ být ta flee opravdu vysoká a to znamená nulovou vit - zastunujeÄ velice snadno a 5 sekund si s ní­m můžeÄ hrát :bruce_h4h:

Link to comment
Share on other sites

Já bych tam lupnul ví­c dex, na 2nd class GW chodí­ hromada exp charů s pořádnou flee, co člověk na normální­ch GW nepotká. A stunovat to pořád přes VVVS zbraň...
S dex souhlasí­m, v tom mém buildu je trochu ví­c. Na stun bys měl mí­t ten jedničkovej magnum break a pravidelně ho obnovovat .. bashuješ pak pří­mo zbraní­ na lidi a po první­m stunu začneš holycrossovat -> s +20% fire atk máš íştok se 720% atk (a na fire, stejně jako holy, bude mí­t taky málokdo redukce). Naví­c celkem velká šance na blind, takže i po stunu máš ještě slušnou šanci na trefení­.
Na druhou stranu dí­ky flee redukci na GW musí­ být ta flee opravdu vysoká a to znamená nulovou vit - zastunuješ velice snadno a 5 sekund si s ní­m můžeš hrát :)
Tak tak :)

 

edit: Tak samozřejmě crusse bych nemlátil vůbec :P A u toho magnum breaku to není­ žádný trik, to je normální­ vlastnost toho skillu :P Jinak při holy crossu s nahozeným magnum breakem máš pořád 600% dmg holy a k tomu 0,2x600% dmg s fire elementem, takže ten skin tempering a valky ští­t zas tolik nevadí­. Ono u lidí­ bez equipu to nakonec stejně bude jedno a lidi s equipem ti to uchlastaj vždycky :bruce_h4h:

Link to comment
Share on other sites

Na druhou stranu dí­ky flee redukci na GW musí­ být ta flee opravdu vysoká a to znamená nulovou vit - zastunujeÄ velice snadno a 5 sekund si s ní­m můžeÄ hrát :bruce_h4h:

 

Jsem jeÄtÄ pořád trochu zmystifikovaný z adv GW, kde mám problém nasadit stun i empbreak crossovi s 40 vit a valky armorem :) Ale i tak může dát o pár bodů do dex ví­c, tolik tí­m trpÄt nebude:)

 

 

S dex souhlasí­m, v tom mém buildu je trochu ví­c. Na stun bys mÄl mí­t ten jedniÄkovej magnum break a pravidelnÄ ho obnovovat .. bashujeÄ pak pří­mo zbraní­ na lidi a po první­m stunu zaÄneÄ holycrossovat -> s +20% fire atk máÄ íştok se 720% atk (a na fire, stejnÄ jako holy, bude mí­t taky málokdo redukce). Naví­c celkem velká Äance na blind, takže i po stunu máÄ jeÄtÄ sluÄnou Äanci na trefení­.

 

Poprvé co mi nÄkdo potvrdil, že ten trik s magnumem jeÄtÄ pořád funguje i na rebornu, dí­ky:)

 

K tÄm elementům- s holy bacha na crusse s faitem a i na 2nd class se občas může ukázat nÄkdo s valky shieldem na fire, popří­padÄ BSka s pasivkou. Jakka a angelinga snad nikdo netahá, ani resist poty:)

Link to comment
Share on other sites

Tak s tema skillama se uz u me moc hyba neda. Mam 44 job a skilly naklikane. Mohl bych jeste zakomponovat Magnum lvl1 na ukor Def aury, ta by pak sla na 4lvl. Holy Cross uz urcite nebude. Tady s tim sem ani nepocital a priznam se, vubec me to nenapadlo, co s tim de vsechno delat :) .

 

Tak stejne provoke zustane uz jen na 5.

 

Akorat ta DEX. Pokud bych to zabijel pres shield bumerang s linkou (je v planu) pak bych nemel dle popisku :bruce_h4h: nikdy missnout - nevidel sem skript, tak doufam, ze to tak vazne je. U bashe je bonus na HIT 50, to by dle me melo stacit i s tou dexou. Magnum uz je pravda na tom 1. lvl slabsi (jen +10 hit).

 

Problem je, ze sem zacal delat ten build aniz bych mel jakekoli zkusenosti s kuraty. Prece jen, ja hraju jen FS chary a ani to neumim :)

Link to comment
Share on other sites

Jo, linkovanej shield boomerang má skutečně 100% hit, dmg celkem pěknou a jde dobře spamovat. Otázkou je, jak dlouho ti ta linka vydrží­, protože aktivní­ho linkera sem ještě neviděl.

Samotným magnum breakem trefovat nemusí­š, jde o to, že část dmg ti trefuje po dobu deseti vteřin potom (taková instatní­ VS zbraň s hydrama i bez přehazování­). Daly by se tí­m spamovat plošně statusy, ale s 2 sec delay a našima stringama žádná sláva.

Radši než def auru 4 ji zruš íşplně a zvedni smite ze 3 na 5, ze stringů se tí­m stunuje o dost lí­p než bashem, bez stringů to je +- nastejno, pak už jen dle osobní­ preference :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...