Jump to content
Reborn fórum

Nejasnosti v pravidlach a ich riesenie


Guest Baalberith

Recommended Posts

Působí negativně na své okolí a je víc než pravděpodobné, že i kdyby měl 30 dní ban na všechny accounty, bude to tu za měsíc nanovo. Imho takový hráč není vůbec žádným přínosem pro Reborn.

Nemuzu souhlasit, pro me je prinosem, chce mi prodat earth deletera :blush2:

A abych nezustal pozadu, ja bych mu nedal ban, ja bych mu zlomil prsty, to je jistejsi(mno a ted na toho deletera muzu rovnou zapomenout).

Link to comment
Share on other sites

V prvni rade byste si meli uvedomit ze Ragnarok je hra a ne RL a snazit se vse prirovnavat a menit podle RL je blbost.

 

Otazky co je a co neni slusne/moralni:

Forum: drive na foru platilo ze si ma kazdej do signatury napsat alespon nick hlavni herni postavy a guildu za kterou hraje .. double, triple a vicenasobne posty byly zakazane a warnovalo se.

Hra: je slusne sebrat ze zeme vec kterou nekdo odhodil aby si ji vzal s jinou postavou?, je slusne sebrat ze zeme vec kterou nekdo odhodil z mne neznameho duvodu?, je slusne sebrat ze zeme vec kterou nekdo odhodil protoze ji nechce?, je slusne prodavat predrazene veci?, je slusne vykupovat itemy pod cenou?, je slusne koupit podhodnocenou vec a nechat si ji?, je slusne zabijet nekoho slabsiho na gw?, je slusne dobyt nainvestovany hrad?, je slusne vykopavat rudu po mobech ktere zabil nekdo jiny?, ... co clovek, to nazor a v teto hre rozhodne nema platit nejslusnejsi vyhrava .. pak se neni cemu divit ze gw a bg jsou tam kde jsou.

 

K problemu samotnemu - toto se resilo jiz mnohokrat v minulosti casto s ruznymy vysledky.

Na prvnim miste je potreba zminit ze pokud nekdo neco vyhodi na zem, mel by pocitat s tim ze o danou vec muze prijit a nema narok na zadnou nahradu. Na predavani veci je tu trade, pripadne dalsi bezpecne moznosti, zem k nim opravdu nepatri. (Obcas vyhazuju ve mestech veci ktery nepotrebuju at si je vezme kdo chce. Timto pristupem bez uzitku zmizi, pricemz by mohly udelat nekomu radost.) Muze vam vec sebrat jiny hrac, muze vam ji sebrat neci pet, muze vam chcipnout pc, vypadnout internet, muze chcipnout server nebo se jen restartovat. Pouzivat trade je mozna otrava, na druhou stranu obetuju dve vteriny navic abych mel jistotu ze neprijdu o veci ktery jsem ziskaval stovky hodin a maji cenu desitky/stovky mega. Chcete si prehazovat veci pres zem a nechcete o ne prijit? tak si aspon zalezte do domecku (kam cizi lide nemohou). Neobtezujte svou blbosti majitele lootich petu .. kolikrat se mi behem gw stalo, ze me nekdo spamoval at vybleju opici a kdyz jsem to udelal tak z ni vypadlo 10 fly wingu nebo jeden blue gem.

Na druhou stranu - snazit se chvalne opakovane ruznym lidem sebrat jejich veci a nasledne lhat vsem okolo je rozhodne trestuhodne. Tento trest ma byt dostatecne prisny, aby provinilce od stejneho jednani do budoucna odradil, ovsem ne likvidacni, vzhledem k tomu ze poskozeny si za vzniklou situaci muze do znacne miry sam.

Link to comment
Share on other sites

Otazky co je a co neni slusne/moralni:

Forum:

drive na foru platilo ze si ma kazdej do signatury napsat alespon nick hlavni herni postavy a guildu za kterou hraje .. double, triple a vicenasobne posty byly zakazane a warnovalo se.

Znovu zavést. Nerad se bavím s randomama, kteří se ani nehlásí ke svým herním postavám. Tripple posty jsou svinstvo. Pak my, poctiví huntiči postů, se divíme, že nějací ocasové nás pořád předbíhají v počtu napsaných postů!

 

Hra:

je slusne sebrat ze zeme vec kterou nekdo odhodil aby si ji vzal s jinou postavou?

je slusne sebrat ze zeme vec kterou nekdo odhodil z mne neznameho duvodu?

je slusne sebrat ze zeme vec kterou nekdo odhodil protoze ji nechce?

je slusne prodavat predrazene veci?

je slusne vykupovat itemy pod cenou?

je slusne koupit podhodnocenou vec a nechat si ji?

je slusne zabijet nekoho slabsiho na gw?

je slusne dobyt nainvestovany hrad?

je slusne vykopavat rudu po mobech ktere zabil nekdo jiny?

... co clovek, to nazor a v teto hre rozhodne nema platit nejslusnejsi vyhrava .. pak se neni cemu divit ze gw a bg jsou tam kde jsou.

Odpovědi na tvé otázky:

ne, ne, pokud od ní odejde -> ano (v opačném případě ne), ano, ano, ano, ano, ano, ne

Myslíš, že lidi se moc bojí, aby nebyli neslušní, a proto na GW/BG nechodí? Imho blbost, ale když myslíš...

 

K problemu samotnemu - toto se resilo jiz mnohokrat v minulosti casto s ruznymy vysledky.

Na prvnim miste je potreba zminit ze pokud nekdo neco vyhodi na zem, mel by pocitat s tim ze o danou vec muze prijit a nema narok na zadnou nahradu. Na predavani veci je tu trade, pripadne dalsi bezpecne moznosti, zem k nim opravdu nepatri. (Obcas vyhazuju ve mestech veci ktery nepotrebuju at si je vezme kdo chce. Timto pristupem bez uzitku zmizi, pricemz by mohly udelat nekomu radost.) Muze vam vec sebrat jiny hrac, muze vam ji sebrat neci pet, muze vam chcipnout pc, vypadnout internet, muze chcipnout server nebo se jen restartovat. Pouzivat trade je mozna otrava, na druhou stranu obetuju dve vteriny navic abych mel jistotu ze neprijdu o veci ktery jsem ziskaval stovky hodin a maji cenu desitky/stovky mega. Chcete si prehazovat veci pres zem a nechcete o ne prijit? tak si aspon zalezte do domecku (kam cizi lide nemohou). Neobtezujte svou blbosti majitele lootich petu .. kolikrat se mi behem gw stalo, ze me nekdo spamoval at vybleju opici a kdyz jsem to udelal tak z ni vypadlo 10 fly wingu nebo jeden blue gem.

Na druhou stranu - snazit se chvalne opakovane ruznym lidem sebrat jejich veci a nasledne lhat vsem okolo je rozhodne trestuhodne. Tento trest ma byt dostatecne prisny, aby provinilce od stejneho jednani do budoucna odradil, ovsem ne likvidacni, vzhledem k tomu ze poskozeny si za vzniklou situaci muze do znacne miry sam.

1) Trade zdržuje. Samozřejmě, že věci o nějaké vyšší hodnotě si přehazuju tradem, protože lidi jsou svině a kvůli možnému pádu (compu, netu, serveru...), ale když si chci přehodit třeba 3000 yellow gemů, tak ty 3 trady fakt dávat nechci. Je to otrava a nevidím důvod, proč bych nemohl být ochráněn jednoduchým pravidlem, že ten, kdo mi to zkusí ukrást dostane ban a já ty gemy dostanu z5. Kdo to pak zkusí? Zpočátku se možná zabanuje 5 lidí, pak bude klid a GM nebudou muset takové hovadiny řešit. PROBLEM SOLVED!

2) Lézt do domečku? To jako vážně? Nehledej nesložitější a navíc částečně nefunkční řešení. Trade lidi nepoužívají proto, aby se nemuseli zdržovat s tradem (a ne, 2 vteřiny to fakt nejsou). Tohle je ještě víc uhozené řešení, než ten trade. Krom toho v domku můžeš mít nevyžádané návštěvníky - minulí majitelé, kteří doposud neodešli.

3) Psát tady, co vše hrozí u vyhození itemu je sice hezké, ale jaká je ta pravděpodobnost? Téměř nulová. Když zastřelíš všechny čorky, tak se ze země stane vcelku bezpečné místo na přehození itemů. Nevidim problém.

4) Majitelé looticích petů - ah, moje oblíbené. Lootící pet ve městě na frekventovaném místě (zpravidla u kafry) je naprostá bezohlednost. Fakt není problém jít někam jinam, peta schovat. Hráč je za svého mazlíčka plně zodpovědný, tudíž bych přestupek zlootění petem řešil naprosto stejně jako obyčejnou krádež. Tzn majitel o item přijde, zloděj dostane ban. Řekl bych férové - za blbost se platí, za bezohlednost hraničící s vychcaností víc.

5) Proč by měl trest záviset na tom, že si za to může poškozený sám? Kvůli tomu na to sám doplatí v podobě nenavrácení itemu. To jsou dvě naprosto rozdílné věci. Je člověk menší svině jen proto, že dostal možnost se jako svině prokázat a velice rázně ji využil? No tak... Navíc - v tomto případě šlo o problémového člověka, který ještě rozhlašoval, jak hledá díry v pravidlech a zneužívá jich. Věděl do čeho jde. Byly na něj opakované stížnosti. 30 dní je opravdu dost mírný trest.

Osobně bych zvážil zavedení dalšího trestu - když se hráči chovají jak malé děti, ať se jejich postavy takovými stanou. Bude-li se jednat o advanced, pak bych srazil lvl nebo staty (lvl se dá doexpit, staty by byly jako přísnější trest - tam ta nemožnost je zpět získat může dost lidí odradit). Pokud se jedná o non advanced, tak bych je proměnil v baby class (když se jako mimina chovají) a staty nad 80 by se buď mohly vrátit v podobě bodů na přerozdělení nebo prostě zaříznout.

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan

Jenže tohle krádež nebyla. Jediné co to bylo je, že to je nemorální­, ale krádež to není­.

Kradez = zcizis vec ktera ti nepatri bez prekonani prekazek (napr. bo je poskozeny hloupy ze ti to umozni, treba prehazovanim pres zem...)

 

Kdybys musel prekonat prekazku, bylo by to vloupani, pokud bys poskozenemu vyhrozoval nebo ho rovnou zmlatil, tak loupez.

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan
A co si okecávám, já žiju poÄestnÄ, zkus si na mÄ vylovit nějakou Äpí­nu? Ale tohle rozhodnutí­ je přitažené za vlasy a to dost.
BTW precedent je i v par predchozich rozhodnutich, viz https://ucty.reborn.cz/hrisnici.php
24.6 2011 v 15:58 k3dT Xangy Nevhodne chovani. Ukradl itemy jinemu hraci, ktery je chtel vybrat ze sveho peta. Permban.

 

</p>

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan

otázka, obviní­ rozumný člověk toho bezdáka? o to tu jde.

Do popelnice se davaji veci co dlovek uz nepotrebuje.

Presnejsi RL priklad je, ze mam tasku, potrebuju neco najit, tak si par veci vylozim na lavicku, a mezitim co hledam prijde drban a z lavicky to sockne.

Tot prirozeny vyklad prava.

 

Pro ty, co by se chteli stourat spis v formalni strance, tak uz si muzou hrat s precedentem, ze drop z monstra (neni-li MvP), se taky nachazi na zemi, a taky ma konkretniho vlastnika.

Link to comment
Share on other sites

jirkan: A pak máš problémy typu sázení. Když tu houbu nasadíš, je tvoje? Pokud ne, tak je to vcelku fail, protože sázet ve velkém se dá pouze na veřejném místě (na tržnici).

Efektivní vaření (abys stihl cca 2k CWP za jedny staty) musíš vyhazovat WP a CWP na zem. A zrovna tady těch "pár vteřin" je cítit, když pak čekám až několik minut na staty od BC. A zrovna vaření je nutné provozovat v blízkosti kafry - tedy zpravidla na náměstí (ne každý má domek! a i tak je to malý a stísněný prostor, ve kterém se ne každý cítí dobře).

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

jirkan: A pak máš problémy typu sázení. Když tu houbu nasadíš, je tvoje? Pokud ne, tak je to vcelku fail, protože sázet ve velkém se dá pouze na veřejném místě (na tržnici).

Efektivní vaření (abys stihl cca 2k CWP za jedny staty) musíš vyhazovat WP a CWP na zem. A zrovna tady těch "pár vteřin" je cítit, když pak čekám až několik minut na staty od BC. A zrovna vaření je nutné provozovat v blízkosti kafry - tedy zpravidla na náměstí (ne každý má domek! a i tak je to malý a stísněný prostor, ve kterém se ne každý cítí dobře).

Varenie v meste...

Velmi podobny pripad ... je to jeho? Neni. Chce to vratit? Nechce? Potom nevidim rozdiel medzi tym, co sa tu riesilo a tymto pripadom.

Sadenie si myslim, ze by dopadlo podobne, aj ked dufam, ze nikoho nenapadne teraz robit kvoli tomu bordel...

Link to comment
Share on other sites

Kradez = zcizis vec ktera ti nepatri bez prekonani prekazek (napr. bo je poskozeny hloupy ze ti to umozni, treba prehazovanim pres zem...)

A co veci FFA .. komu patri ryba ve vode? Nikomu. Prijdes, vezmes si ji - je to kradez? Stejne lze pristupovat k veci kterou clovek vyhodi.

 

4) Majitelé looticích petů - ah, moje oblíbené. Lootící pet ve městě na frekventovaném místě (zpravidla u kafry) je naprostá bezohlednost. Fakt není problém jít někam jinam, peta schovat. Hráč je za svého mazlíčka plně zodpovědný, tudíž bych přestupek zlootění petem řešil naprosto stejně jako obyčejnou krádež. Tzn majitel o item přijde, zloděj dostane ban. Řekl bych férové - za blbost se platí, za bezohlednost hraničící s vychcaností víc.

Ano i moje oblibene, cim to asi je, ze je tolik lidi na frekventovanem miste u kafry ?? Zeby tim ze je tam kafra .. a kapra .. a dalsi dulezity npc a spousty lidi .. kdyz neni problem jit nekam jinam, tak si chod nekam jinam. Nebudu chodit jinam kdyz si chci boostit postavu chodici na gw a nebudu uklizet peta a pak nekde shanet inkubator.

 

Kdyz uz mate tak radi prirovnani k RL .. sedim na lavicce v parku, ctu si knizku a mam psa na voditku. Prijde clovek a rozlozi si pred nim do travy svou svacinu, pes ji samozrejme sezere, ci je to chyba? Moje protoze jsem dostatecne nepohlidal psa nebo toho kdo byl linej nazrat se o kousek dal kam pes uz nedosahne, nebo si to sezrat aniz by to odkladal na zem ?

 

Je to otrava a nevidím důvod, proč bych nemohl být ochráněn jednoduchým pravidlem, že ten, kdo mi to zkusí ukrást dostane ban a já ty gemy dostanu z5. Kdo to pak zkusí? Zpočátku se možná zabanuje 5 lidí, pak bude klid a GM nebudou muset takové hovadiny řešit. PROBLEM SOLVED!

Je to otrava a nevidím důvod, proč bych nemohl být ochráněn jednoduchým pravidlem, že ten, kdo neco vyhodi na zem se dobrovolne vzdava vlastnictvi dane veci. Kdo to pak zkusí? Zpočátku se možná poučí 5 lidí, pak bude klid a GM nebudou muset takové hovadiny řešit. PROBLEM SOLVED!

 

 

Nebo to muzeme hnat do extremu .. co naopak zabanovat cloveka kterej neco vyhodi looticimu petovi? Co mi kdo ma cpat nejakej bordel do opicky, musim ji pak vysypavat, pripadne po relogu vyhazovat z inventare a zase vysypavat, to je prece nehorazna bezohlednost!

Link to comment
Share on other sites

Nebo to muzeme hnat do extremu .. co naopak zabanovat cloveka kterej neco vyhodi looticimu petovi? Co mi kdo ma cpat nejakej bordel do opicky, musim ji pak vysypavat, pripadne po relogu vyhazovat z inventare a zase vysypavat, to je prece nehorazna bezohlednost!

Ty ses rozhodl mít lootícího peta, proto veškerá odpovědnost za toxický odpad, který sebere, jde na tebe .. do tohoto extrému bys to asi nevyhnal už proto, že peta na loot nemá každý ... a někteří právě kvůli tomu, aby neměli bordel v inventáři :)

Edited by Dweep
Link to comment
Share on other sites

Kdyz uz mate tak radi prirovnani k RL .. sedim na lavicce v parku, ctu si knizku a mam psa na voditku. Prijde clovek a rozlozi si pred nim do travy svou svacinu, pes ji samozrejme sezere, ci je to chyba? Moje protoze jsem dostatecne nepohlidal psa nebo toho kdo byl linej nazrat se o kousek dal kam pes uz nedosahne, nebo si to sezrat aniz by to odkladal na zem ?

Samozrejme ze je zodpovedny majitel toho psa. Ked mam psa mam zodpovednost za to, co robi, je to presne rovnake ako keby si prisiel za tym co si robi ten piknik a rozdupal mu to. Ked si neviem dat pozor na svojho psa, tak s nim neleziem tam kde si ludia robia pikniky.

Link to comment
Share on other sites

je velmi zabavne sledovat tuto diskusiu. :-) jednoducho napiste do pravidiel, ze vyhadzovanie veci na zem je len na vlastnu zodpovednost a odcudzene predmety sa nevracaju (vymazu). zberac vyhodenych itemov by mohol ist do polepsovne, kde by musel splnit nejaku ulohu inak by sa z nej nedostal. take triedenie knih z kafra doll questu by bolo idealne.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

je velmi zabavne sledovat tuto diskusiu. :-) jednoducho napiste do pravidiel, ze vyhadzovanie veci na zem je len na vlastnu zodpovednost a odcudzene predmety sa nevracaju (vymazu). zberac vyhodenych itemov by mohol ist do polepsovne, kde by musel splnit nejaku ulohu inak by sa z nej nedostal. take triedenie knih z kafra doll questu by bolo idealne.

Padli uz aj dalsie napady:

- sadenie hubiciek v jaile

- zapnutie #killable na nejaky cas

- znizenie hlavneho statu

- zrusenie moznosti expenia na nejaky cas

Link to comment
Share on other sites

- sadenie hubiciek v jaile - zahradnicenie je v mode, ale co furt s tymi hubickami... :D

- zapnutie #killable na nejaky cas - staci ist na malo frekventovane miesta, kym trest pominie, nie?

- znizenie hlavneho statu - taketo krutariny ovladate?

- zrusenie moznosti expenia na nejaky cas - noo tak nenaexpi, ale moze robit ine veci :) stale moze hrat

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

- sadenie hubiciek v jaile - zahradnicenie je v mode, ale co furt s tymi hubickami... :D Pretoze je to nuda!!

- zapnutie #killable na nejaky cas - staci ist na malo frekventovane miesta, kym trest pominie, nie? Da sa nastavit napr., ze by musel v kazdom meste umriet aspon 5x :)

- znizenie hlavneho statu - taketo krutariny ovladate? Aj zakernejsie!

- zrusenie moznosti expenia na nejaky cas - noo tak nenaexpi, ale moze robit ine veci :) stale moze hrat. To je pravda, toto by bolo ucinne len u postav, ktore aktivne expia svoju prvu postavu.

Link to comment
Share on other sites

Varenie v meste...

Velmi podobny pripad ... je to jeho? Neni. Chce to vratit? Nechce? Potom nevidim rozdiel medzi tym, co sa tu riesilo a tymto pripadom.

Sadenie si myslim, ze by dopadlo podobne, aj ked dufam, ze nikoho nenapadne teraz robit kvoli tomu bordel...

Mě je vcelku jedno, co všechno se provede takové sketě, která by mi kradla loot z vaření / houbiček. Když mi tam nebude smrdět za 5 minut znovu, tak ať si jde třeba expit na poringy (protože takoví lidé zpravidla na víc nemají). Nicméně představa, že bych měl přijít o veškerý loot je dost nepříjemná.

 

Btw odstavit někoho od možnosti používat kapru (teleport u kafry) asi není úplně triviální záležitost, že?

 

betr:

1) V době GW na jednom místě - seš ocas, ale whatever... Tohle obtěžuje jen tvoje spoluhráče, protože v jednom městě zpravidla více gild nekempí. Pokud s tím nemají problém oni, nemám ani já. Osobně bych tě zkusil dokopat jít s tím lootícím petem na místo, kam portuje warper (je úplně jedno, kde ty boosty dostaneš, tak co už), ale jak říkám, to je na vzájemné domluvě vás, co kempíte jedno město.

2) Kafra a kapra jsou u sebe v drtivé většině měst - tak si určeme města, kde lootící peti budou povolení, podporovaní, hýčkaní... a ve zbytku šikanovaní, nenávidění a zabíjení na místě. Když se zruší peti v Hugelu, budu plně spokojen.

btw s tím incubatorem... nemyslíš vážně, že tohle má být nějaký argument od hráče, který tu hraje nevim jak dlouho, má pravděpodobně naškudleno nevim kolik desítek mega a v kafře jich může mít až 30 000...

3) Je jedna věc být aktivní a být na místě první a druhý přijít s lootícím petem ke skupině lidí, která vaří a jít afk. Když jdeš afk, tak už si jinej flek vybrat můžeš naprosto bez potíží.

Link to comment
Share on other sites

flamendr návrh:

GM určí trest za prohřešek podle sazebníku - ten se případ od případu doplňuje, protože jak je vidět v tomhle topicu, ne všechno se dá měřit stejným metrem a od toho máme diskuse, že...

v prontě je místo (asi by mělo být pro víc hříšníků současně) - pranýř - kolem se dá 1x pro účet zvednout kámen a hodit na odsouzeného

ten dostane např: ukamenování 30ti kameny - sedí na pranýři - skin by mohl mít skeleton prisonera a nad sebou bublinu, za co sedí - a jen pokud je ON se na něj dá hodit kamenem - asi by byla vychytávka nechat ho tam viditelného i když není on, ale nedalo by se na něj házet

a po každém "ukamenování" by na 5 minut lehnul a byl obráčený a taky by se neházelo - tím by měl trest i se spoustou známých nebo vlastních účtů jasnou minimální délku - 12 kamenů=hodina

co vy na to?

Link to comment
Share on other sites

...

Tzn když do něj nikdo nehází, tak si tam chudák smrdí hooodně dlouho? Tedy hodit šutr je vlastně pro hříšníka prospěšné? To už radši ztráty expů, statů, skillů, zákaz cestování, stávka kafry, propadnutí majetku nebo starý dobrý ban...

Link to comment
Share on other sites

ano, pro hříšníka je nezbytné, aby si odpykal svůj trest - a kdo jiný by mohl pomoci, než přítel

když tě tam někdo bude chtít vidět dlouho, protože tě nemá rád, nehodí...

ostatně - může se to doplnit i o nějakou maximální sazbu, takže to kamenování by bylo opravdu něco co by ten trest urychlilo

ale bylo by to viditelnější než listovat v cp hříšníky

starý dobrý perban na ip adresu, o kterýj tak stojíš, by mohl být na požádání

Link to comment
Share on other sites

verejna potupa, pranierovanie ani hadzanie kamenov ich od tejto cinnosti neodradi. myslim, ze maju dost hrubu hrosiu kozu a budu to skusat stale a stale, ved chvilu, par dni a mozno aj tyzden si niekde posedia, nechaju do seba hodit par sutrov a potom pojdu veselo pozriet ci nieco nelezi na zemi.

Link to comment
Share on other sites

já to asi shrnu, přičemž bych chtěla podotknout, že se nesnažím prosadit ani svůj, ani manjelův návrh, protože mi je to celkem vzato u závoje:

myslím že se tu má vyřešit několik věcí - za jako úplně nejpodstatnější považuji zvýšit autoritu GM, (ne nelezu jim do závoje) - ale čím víc toho pro server - čili pro nás - dělají, tím žoviálnější k nim mají někteří hráči přístup - a slovo "žoviální je málo"

kritik během všech eventů a po nich jsem četla habaděj, ale o poděkování zakopnu jen sporadicky, a to jen u pořád stejných lidí - kupte si za 1500,- krabicovku a čekejte si oddaně další dva roky na opravné patche, ale rozhodně vás nenapadne něco reklamovat, spamovat sprostě vydavatele nebo autory hry - zjevně pro vás něco nabyde hodnoty, až když se za to platí

možná bych neměla psát za GM, ale jim je, počítám, hloupé vám ve věčných diskusích servírovat tyhle argumenty

 

ten flamenrův návrh je jen návrh - já v něm vidim jednu ideu, ať už to bude technicky udělané jakkoli:

prohřešky proti pravidlům jsou na Rebornu do jisté míry ošetřeny, dopouští se jich čas od času kdekdo úmyslně i neúmyslně a problém nastane až ve sporných situacích, kdy se musí rozhodnout individuálně

a tyhle případy by se měly řešit tak, že pokud je možné promítnout výsledek i pro příště, prostě se stanou precedentem

ten pranýř, nebo veřejné místo jakéhokoli druhu přímo ve hře, bych uvítala jako připomínku každému, kdo projde kolem, že to tu funguje - má to prostě větší dopad, než control panel a výpis hříšníků

ještě bych přidala, že budou tři místa ve vězení a když bude plno, vyhlašovala bych kamelotkou kritický stav a pro další "kriminálníky" čekání ve vyšetřovací vazbě, než se uvolní místo v kriminále! ono tu těch nevinně uzurpovaných zas tolik neni

 

dvě kontrolní otázky:

1) všimli ste si, jak se tu někteří chvějí a podporují nízké tresty? žeby něco plánovali, co taky nemusí vyjít?

2) pro jaké slovo používají jezinky synonymum "závoj"

Link to comment
Share on other sites

verejna potupa, pranierovanie ani hadzanie kamenov ich od tejto cinnosti neodradi. myslim, ze maju dost hrubu hrosiu kozu a budu to skusat stale a stale, ved chvilu, par dni a mozno aj tyzden si niekde posedia, nechaju do seba hodit par sutrov a potom pojdu veselo pozriet ci nieco nelezi na zemi.

 

to máš naprostou pravdu, ale rezignovat a nechat je kazit vzduch jiným by se taky nemělo

Link to comment
Share on other sites

Kde berete ty drogy? Taky bych si šlehnul, ale nevím kde vzít něco tak tvrdýho.

no, problémy s erekcí se tu zatím neřešili, ale potřebuješ potrestat za impotenci tak bych navrhovala smazat všechny whips na účtu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...