Jump to content
Reborn fórum

[Navod] Jak nastavit "RCX"


Zereges

Recommended Posts

0 mi kdysi neÄlo, ale teÄ sem na to přiÄel, vypnout se to dá nastavení­m 1 u [skillTimerCountDownTick] a DISH_XXX_UP (popř DISH_XXX_UP2) a SPEEDPOT1

jeste kdyz zmenis skilltimermode - dany skill= z 0 na 1 tak se bude zobrazovat uplne vpravo a ne nad hlavou ale ten sp/hp recovery tam nevidim ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochu složitější, ale mám čas tak to sepíšu:

Začíná to u [skillTimerFlag] a zápis vypadá

;Jméno skillu - komentář

JMENO_SKILLU = 0xABCD

 

JMENO_SKILLU je např AL_BLESSING

A je nastavení pro vaší postavu jako sesílatele

B je nastavení pro člena party jako sesílatele

C je nastavení pro hráče jako sesílatele

D je nastavení pro monstrum jako sesílatele

obecně je to Kdo? ----------> NaKoho?

 

Nevím jak to popsat, takže to ukážu na příkladu:

Chci aby se mi blessing zobrazoval nad postavou pokud ho vycastim ja na sebe nebo na člena party, dále pokud ho člen party zacastí na mě nebo na člena party, dále hráč zacastí na mě a u monster nechci zobrazování vůbec.

PC -------->PC : 1

PC -------->PT : 2

PT---------->PC : 16

PT---------->PT : 32

NPT -------->PC : 256

tyto čísla sečtu - 1+2+16+32+256=307 a převedu do hexadecimální soustavy = 133

celý řádek tedy bude vypadat takto - AL_BLESSING = 0x0133 a bude se zobrazovat jak sem popsal výše

Pokud chci zjístit kdy se daný boost zobraazuje jde to i naopak.

Vezmu si číslo (0133) převedu jej do desítkové soustavy (307) a postupně od něj odečítám všechny čísla v tabulce, aby mi vždy zůstalo číslo kladné až dojdu k nule, začínám od největších (307-256=51 ; 51-32=19 ; 19-16=3 ; 3-2=1 ; 1-1=0 .... odečítal jsem tedy čísla 256, 32, 16, 2, 1 a podle tabulky zjíšťuji k čemu patří a jak se tedy daný skill chová)

 

Snad to pochopíš

Edited by Nerosan
Link to comment
Share on other sites

jeÄtÄ bys k tomu mohl dopsat autora :)

Jednak postradam smysl uvadeni autora, pokud to nekomu chybi, tak necht to tam doplni a dale nevim jakyho autora - jestli toho kdo to vymyslel (nejakej korejec), nebo odkud to bylo prevzato (nejaky anglicky forum/wiki), nebo kdo to prelozil (nekdo z nasich lidi), nebo kdo to ulozil a naformatoval na wiki (i kdyz to je asi to nejsnazsi).

Link to comment
Share on other sites

Jednak postradam smysl uvadeni autora, pokud to nekomu chybi, tak necht to tam doplni a dale nevim jakyho autora - jestli toho kdo to vymyslel (nejakej korejec), nebo odkud to bylo prevzato (nejaky anglicky forum/wiki), nebo kdo to prelozil (nekdo z nasich lidi), nebo kdo to ulozil a naformatoval na wiki (i kdyz to je asi to nejsnazsi).

 

autora co sepsal ten navod, kdo si s tym dal praci? tzn zeregese?

Edited by Arcik
Link to comment
Share on other sites

hotovo, dokonce sem si kvuli tomu musel vytvorit account.. prece nedopustime, aby budouci generace vyrustala v omylu blum.gif

lol

Na ctvrtej pokus a stejne to radsi predelam, jelikoz autor nejakeho textu se standardne uvadi dole / na konci.

Kazdopadne jsem v praxi uspesne otestoval dalsi moznost jak cloveka donutit pridat se k nevelke skupine editoru wiki. :)

Link to comment
Share on other sites

lol

Na ctvrtej pokus a stejne to radsi predelam, jelikoz autor nejakeho textu se standardne uvadi dole / na konci.

Kazdopadne jsem v praxi uspesne otestoval dalsi moznost jak cloveka donutit pridat se k nevelke skupine editoru wiki. :)

 

ehm, hodil jsem to tam, kde bylo napsano puvodne neco ve stylu - prevzato z reborn fora..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Podarilo se nekomu zprovoznit nejakou novejsi verzi nez tuto (na wiki), napr. tuto (taky na wiki) a zna nejake podstatne rozdily ?

Je nekde na netu ke stazeni lepsi barevne oznaceni skillu nez to defaultni, popr. dal by nekdo k dispozici sve ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Zdar lidi... Nainstaloval sem si obe RCX (tu alpha verzi i ten build 057c). Alpha verze sice funguje bez problémů, ale ten build 057c, pokaždý, když sputim RO tak mi to potom, co se naÄte ta liÄta vyhodí­ "RCX: The packet lenght is not aquirable.". Pak se sekne myÄ a já jediný co můžu je zmáÄkout esc a enter a sem venku. Můžu se zeptat, co to znamená nebo jak se toho zbavit prosí­m? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Zdar lidi... Nainstaloval sem si obe RCX (tu alpha verzi i ten build 057c). Alpha verze sice funguje bez problémů, ale ten build 057c, pokaždý, když sputim RO tak mi to potom, co se naÄte ta liÄta vyhodí­ "RCX: The packet lenght is not aquirable.". Pak se sekne myÄ a já jediný co můžu je zmáÄkout esc a enter a sem venku. Můžu se zeptat, co to znamená nebo jak se toho zbavit prosí­m? :)

Pouzivaj len tu jednu verziu, co funguje:) Ostatne verzie na Reborne nepojdu kvoli specialnej ochrane proti hackom a makrovacim programom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zdravím. S RCX nemám problémy v podstatÄ, pro moje potřeby to co znám staÄí. Ale jsem šÂťoural a když něco jde upravovat, tak hurá do toho. Takže teÄ jsem se pustil šÂťourání v RCX s tím, že to budu na přání upravovat kamarádům. Používám verzi 061nj4

A hned u první zakázky se objevilo nÄkolik problémů:

 

Můj cíl je dostat RCX do takového stavu, aby nebylo poznat, že je spuštÄné (kromÄ naÄítání před přihlášení), dále aby .ini file byl co nejkratší (nepoužité Äásti odmazané, nikoliv vypnuté, kvůli snadnÄjší navigaci uživatele při jemném ladÄní).

 

problém 1 (a také ten nejzávažnÄjší): po přhlášení do hry vyskoÄí chybová hláška: Your character server IP is "88.146.225.77". Please modfiy (ano, není tam modify) the CharServers section on RCX.ini. and please restart RagnarokOnline and RCX. AÂť jsem dÄlal co jsem dÄlal, na toto jsem nepřišel, ani se mi to nepodařilo nijak obejít. KaždopádnÄ mnÄ to nevadí, dá se s tím žít a po lognu prostě odkliknout, v niÄem mÄ to zatím neomezovalo. Jen to je otravné.

(edit: opraveno, nevím proÄ, ale dříve mi to IP nebralo, teÄ ano, nechávám tu pro ostatní ;))

 

problém 2 jak vypnout [EXPWindow]? Mode=0 sice pomůže, ale po spuštÄní se na chvíli objeví. To nechci. Smazání nebo zakomentování nepomůže, po spuštÄní RCX si to dogeneruje s default hodnotama. Podařilo se mi to obejít posunutím kamsi za hranici RO, ale to mi nepřipadá jako elegantní řešení. Stejný problém u GETEXP_POS_X/Y a KILLCOUNTL_POS_X/Y

Link to comment
Share on other sites

Problem 1:

RCX.ini

...

...

[CharServers]

88.146.225.77=REBORN

88.146.225.76=TEST

...

...

myslim, že to vyresi i problem c.2, protoze se ti prestanou prepisovat ty default hodnoty, ale nezkousel jsem to

ja mam tech zmen v nastaveni vic... spoustim reborn najednou z vice instanci a na preskacku, (napriklad mi RCX menilo pozici hernich oken na plose) takze jsem to vyresil tak, ze po definitivnim nastaveni RCX.ini ji nastavim jako "pouze ke cteni".

flamendr

Link to comment
Share on other sites

takze jsem to vyresil tak, ze po definitivnim nastaveni RCX.ini ji nastavim jako "pouze ke cteni".

 

Tak tohle mÄ nenapadlo, dÄkuji moc :) Já v podstatÄ nemám problém vÄtšinu vÄcí zapnout, ale vypnout vše a přitom zachovat funkÄnost bylo něco jiného :D

 

TeÄ by mÄ ještÄ zajímalo, kde se zapíná HP bar pod mobama, nějak to nemůžu najít. Vždy jsem ho tam mÄl se stáhnutým default nastavením a nikdy jsem ho nevypnul, až teÄ se vším, takže opravdu nevim. ChtÄl bych ho tam bez tabulky s nfo o mobu.

edit: to co jsem v noci 2 hodiny nemohl najít teÄ mám za 5 minut, ono na tom něco bude že se v noci moc nevyplatí přemýšlet :D je to MOBHP_PUTMOBTOP

Edited by Lord Excalibur
Link to comment
Share on other sites

technická, je tam i Arsinoe? :)

Je tam vsechno, ale ne vsechno funguje.

Napr. moby ze sophos huntu to nerozezna (netusim proc).

 

Edit: zda se ze i celkem dobre zobrazuje hp empa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...