Jump to content
Reborn fórum

Populace serveru :)


Ar.Ulric

Recommended Posts

ROčko jsem začal hrát pár dní po příchodu Renewalu na Reborn a hra mě stále baví - a ještě dlouho bude. Takže si nemyslím, že by pro nováčky byla nepřitažlivá. Možná to není lákavé pro masy hráčů, ale pořád se najde spousta lidí kteří si rádi zahrají. Ve hře pořád potkávám nováčky, hráče kteří hrají jako já poprvé. Je to stálý přísun a osobně si myslím, že je to mnohem lepší než stovky nových hráčů každý měsíc.

 

Ke grafice - super nadupaných her s tuny dokonale realistických efektů - těch je spousta. A stále vznikají další a další. A je to vlastně to jediné co mají - super grafiku. Ale dohraji je za pár hodin a je to pro mě nuda. Což je důvod proč je nehraji. ROčko má z mého pohledu zajímavou a hezky příjemnou grafiku - působí na mě uklidňujícím dojmem. Ničím nenadchne, ale je hezká - a hru hraji pro uklidnění, relax. A to by se super hustou grafikou moc nešlo. Navíc má RO úžasné zvukové efekty, už mnoho hodin jsem strávil zabíjením houbiček či dalších potvor jen pro ten jejich úžasný zvuk při smrti :D

 

A jen poznámka ke skillům - hraji za Rangera, což je dle toho co jsem koukal asi nejjednodušší povolání pro nováčka - málo skillů, slušně silné etc... A stejně jich spamuji více než dva :D AS, DS, warg strike/bite, arrow shower. Teď jsem resetnul a učím se s pastmi - kterých také mám slušnou zásobu. Plus samozřejmě několik support skillů. Vše má různé využití za různých situací a pro nejvyšší efektivitu to musím střídat. A co jsem koukal na další clasy - roguny, assasiny, royal guardy či ABčka - také toho používají více než jen jeden/dva skilly. Popravdě - dokud jsem si tady tenhle názor nepřečetl, tak mě v životě nenapadlo že ROčko je o spamování dvou skillů... Spíš jsem byl rád že jsem si na začátek vybral tak jednoduchý class, který jich nemá moc.

 

A k wipu - pokud by teď přišel, tak by mě spíš donutil přestat hrát. A spoustu dalších lidí také - už několik měsíců se snažím získat dobrý equip, nějaké pěkné čapky, kopat si poklady. A postupně se mi začíná dařit, konečně se k tomu dohrabávám - a mám z toho obří radost. A je mi úplně jedno, že na serveru jsou hráči kteří ten equip už roky mají, kteří v bance mají desítky miliónů když já počítám každý zen. Aspoň jim můžu prodávat to co nechtějí huntit a vydělat na tom.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jedinné co byla výzva byl endless, zbytek bossů sme byli schopni zabít s Ellesharem ve dvou lidech.

 

S danym eqpem, chary a trochou zkusenosti to da kazdy. Jedine o cem mam pochybnosti je moucha, na tu by se mi ve dvou opravdu nechtelo :) jinak je to porad to same dokola a s renewalem jeste snadnejsi, zvlast kdyz reborn jeste nema full nastaveni vsech skillu oproti offiku.

Link to comment
Share on other sites

Mouchu sme na rebornu taky nezkoušeli, ale na highratu kde sme měli zpravidla slabší gear to šlo, neříkám že to nebylo HC, ale dalo se to.

Endless bys nestihnul za ty 4hodiny (nebo tam bylo 8?) a to bylo ještě v době kdy nebyl reflect (bg) gear. Ale na highratu sme to šli se 3 charama a skončili sme v 80patře.

Endless 2 sem nebyl (sice sem to přescriptoval, takže vím co tam jsou za moby, ale nebyl sem to), takže nevím jak je na tom s obtížností.

 

Já jsem na rebornu skončil když se objevila anketa "chcete 3rd", pak sem ještě hrál na nějakých highratech, ale GW tam byly vyhaxovane rusama.

Link to comment
Share on other sites

Jsem dlouholetý hráč Rebornu. Byly časy, kdy mě hra bavila více, kdy méně. Mám rád změny, ale odsud posud. Po několika letech jsem si silně zvykl na určité lokace, na vlastnosti potvor a hratelnost hry.

 

První ranou, pro mě, bylo nasazení nového klienta, kdy se ovladatelnost mírně změnila. Ovšem na to jsem si dovedl zvyknout a stále jsem byl v tom svém světě. Když jsem vzal partu, věděl jsem kam s ní jít a co si s sebou vzít, a i když přišlo období, kdy jsem Ragnarok nehrál o106, často přišla chvíle, kdy jsem se ozval kamarádovi a šli jsme prostě expit od večera do rána a užili jsme si to.

 

Pak přišla druhá rána, Renewal mechanika. Ani jsem si neříkal, že by to bylo nějak špatné. Když jsem viděl všechna ta nová povolání, dokonce se mi to začalo líbit, až do chvíle, kdy mi píše kamarád, že prý utankuje 10 Kas a 3 Salamandery. Ano, mojí životní lokací byl Thor. Jediné místo, které mě vracelo do hry a zapříčinilo mi tak i jiné věci než expení. Třeba questy, huntění atd. - a tím jsem strávil na Rebornu další měsíc non-stop. To nemluvím o zjištění že i moje životní povolaní sniper, stojí za houby. Byl svižný, rychlý, kombinace skillů ve mě vyvolávala adrenalin O.o a teď 6 sekund čekám na Wind Walk, 3 sekundy na Falcon Assault a 2 na Arrow Repel. To je dle mého názoru nepoužitelné a především nezáživné... Bohužel nějaký super velký plán udělat Rangera a docílit tak splnění představy, že bude svižný a rychlý jako dřív mi nestojí za tu námahu, kord když jediné co mohu dělat jsou podle všech takzvané Edeny (ani nevím jak to funguje, ale prý to děsně expí). Možná vypadá hloupě odsuzovat mechaniku jen kvůli tomu, že mi uletěly vosy, ale každý ze starších hráčů měl určitě onu životní záležitost, která ho navrátila zpět k hraní nebo ho nadále lákala.

 

A to je ten problém. Starých hráčů bylo více, protože v době příchodu Ragnaroku nebylo tolik konkurujících online her. Počítalo se s tím, že nasazení renewalu na Reborn naláká především nové hráče, stejně tak se muselo počítat i s tím, že ti starší odejdou. Jenže nových už nebude tolik jako dřív a ti staří, co by lákali ty nové, už taky nejsou. Nové hráče naláká buď grafika hry (ve které bohužel mladí nadšenci nevidí to kouzlo jako my), široká reklama (což už kvůli té grafice není moc přínosem), nebo velký počet hráčů, kteří tuto hru šíří dál.

 

Není to myšleno jako kritika, ale jako vyjádření pohledu, kdysi závislého, hráče.

 

PS: Jediným přínosem Renewalu - informace statusů a donucení mě využívat BM :).

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A právě zde je vidět jedna zásadní chybka

edeny expily když byly expy na stovky milionů, teď už vyjde i turtle (každou hodinu) lépe než edeny

už se mi ani nechce počítat kolik mobů bych musel zabít na lvl.. lepší je to přepočíst na mvp .. (například 30 pharaohu na 134--> 135 lvl)

ale pořád mám důvod se alespoň občas lognout ... když nic, tak zkusit co dám solo :P

Link to comment
Share on other sites

A právě zde je vidět jedna zásadní chybka

edeny expily když byly expy na stovky milionů, teď už vyjde i turtle (každou hodinu) lépe než edeny

už se mi ani nechce počítat kolik mobů bych musel zabít na lvl.. lepší je to přepočíst na mvp .. (například 30 pharaohu na 134--> 135 lvl)

ale pořád mám důvod se alespoň občas lognout ... když nic, tak zkusit co dám solo :P

 

pac jsi emo co neumi zkousnout ban :P

Link to comment
Share on other sites

Lagy ma kazdy, ted uz jen zalezi na tom, jestli mas koule se tomu postavit anebo mi brecet na FB, ze nemas co delat..a k tem lagum, neni to nic tak hrozneho a poslednich par dni nemam vubec :P

ok.

 

vzhledem k tomu, ze ulric asi svou odpoved dostal, muzem prestat, ze ..

Link to comment
Share on other sites

ok.

 

vzhledem k tomu, ze ulric asi svou odpoved dostal, muzem prestat, ze ..

 

Neee .. a co budu pres den v praci pro zabavu cist? :P

Link to comment
Share on other sites

Proč si myslíte, že grafika ROčka je špatná a nedokáže nalákat hráče? Koukněte se jak vypadá Minecraft - a ten hrají milióny lidí. A rozhodně ne kvůli grafice ;)

 

Z mé vlastní zkušenosti, kdy jsem Ragnarok zkusil prosadit ve škole, jsem pošel s posměšky typu... "to vypadá hrozně - co to je :X". Takovou reakci jsem nečekal, protože se mi zdá Ragnarok po grafické stránce sice jednoduchý, ale za to velmi pěkný. Holt asi né všem sedí ten manga style.

Otázkou zůstává, jestli by takto nereagovali i na MC...

 

Minecraft má výhodu především v tom, že z tohoto žánru je minimum her. Znám snad dvě novější hry, kde mohu uplatnit svou stavitelskou kreativitu. Mimo to, Minecraft je něco úplně nového a zdá se být originální ne jen žánrem, ale i právě tou grafikou. To je tak stupidně neutrální grafika, že k tomu nemám slov.

 

Ale co hlavně může za popularitu dnešních her? - Něco NEW. Dnes se nové hry ukazují na veřejných sociálních sítích jako reklama (FB, YT...), lidé na to dělají Let´s Playe atd... za doby vzniku Ragnaroku tohle tolik nfrčelo. (Nebo jsem jen nebyl ve světě internetu?).

 

Na druhou stranu, kdo řekl že Ragnarok hraje málo lidí? :smart:

Link to comment
Share on other sites

Ragnarok nehraje málo lidí... Málo lidí hraje jen tady na serveru. Na zahraničních serverech je hráčů dostatek. Tudíž otázkou spíš zůstává, proč lidé z Česka či Slovenska nechtějí hrát tady. Z toho, co já vím, začaly větší skupinky odcházet z RO už cca před rokem. Hráči z RO odešli jak na nové servery, tak už na běžící. Takže důvodem rozhodně nebude, že jim vadí "elitáři", kteří u nás mají v podstatě vše dostupné. Ne. Většině lidí - včetně mě - vadí přístup některých výše postavených. Nebudu se zrovna k tomuto tématu nijak zvlášť vyjadřovat, myslím, že každý ví, o čem mluvím.

Hlavním cílem změn by sice mělo být "nalákat nové hráče", ale také by se přitom neměli znechucovat dlouholetí hráči. Myslím, že co se renewalu týče, šlo spíš o přístup, o to, jakým způsobem se změna podala, než o změnu samotnou.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Reborn jsem s velkou lítostí (ne, nemyslím to ironicky) opustila na začátku roku 2013. Důvod: 3rd classes. Jakkoliv to zní sentimentálně, jsem zastáncem pre-renewal Ragnaroku, anebo prostě nemám ráda nové věci, renewal se mi nikdy nelíbil. Přestože jsem hlavně gw-hráč, na Reborn jsem se vždycky vracela odpočinout si a poběhat si pvm a po zavedení battle groundy. Projít si známé věci, odpočinout si při hře, která mě baví. Po nasazení renewalu, zejména pak renewal mechaniky, mě opravdu už nelákalo učit se všechno znovu a pokračovat po staru prostě nejde.

Nechci říkat, že nasazení renewalu byla chyba, jistě se našli lidé, kteří si to rádi vyzkoušeli, ale další to rovnou zabalili.

Renewal se měl otevřít jako druhý server, tak jak je to na ofiku, pre-renewal měl zůstat zachovaný tak jak byl. Pokud se podívám do zahraničí, nejvíce lidí hraje ragnarok s first classes. Každopádně RIP <3

kZqHPB4.jpg

 

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Emm Oa, na offiku je 24 hodin denne na renewalu cca 2k lidi (odecetl jsem merchanty), zatimco na classicu (non renewal) cca 400-500. Co se tyce toho, ze na offiku se delal novy server na renewal? Ne, normalne se pokracovalo a pak az se dodatecne dodal classic, nejspis i kvuli gw, kazdopadne renewal ma vetsi ohlas a uspech.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ono nejde o to že Renewall ma větší uspěch ve SVĚTĚ jde o nas Česko-Slovenské hrace, Vetsina z nas byla zvykla a relaxovala mela to pro pobaveni. Kdyz bylo jasne ze renewall neuspeje melo se udelat to co bylo receno pred jeho nahozenim stahnout ho. Bylo tu dost postav na 3rd ale pred uplnou Renewall mechanikou jich nebylo ani 100. porad tu bylo vice lidi co Mechaniku odsuzovaly a nez ti co Mechaniku vznasely na vrchol proto se to melo utnout v Dobe kdy to slo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Emm Oa, na offiku je 24 hodin denne na renewalu cca 2k lidi (odecetl jsem merchanty), zatimco na classicu (non renewal) cca 400-500. Co se tyce toho, ze na offiku se delal novy server na renewal? Ne, normalne se pokracovalo a pak az se dodatecne dodal classic, nejspis i kvuli gw, kazdopadne renewal ma vetsi ohlas a uspech.

hlavne treba odpocitat aj botov, ktorych je viac ako merchov :D

 

Ono nejde o to že Renewall ma větší uspěch ve SVĚTĚ jde o nas Česko-Slovenské hrace, Vetsina z nas byla zvykla a relaxovala mela to pro pobaveni. Kdyz bylo jasne ze renewall neuspeje melo se udelat to co bylo receno pred jeho nahozenim stahnout ho. Bylo tu dost postav na 3rd ale pred uplnou Renewall mechanikou jich nebylo ani 100. porad tu bylo vice lidi co Mechaniku odsuzovaly a nez ti co Mechaniku vznasely na vrchol proto se to melo utnout v Dobe kdy to slo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bez nasadenia renewalu by neslo mnoho veci...je na case sa s tym proste zmierit... vracat sa ku klasickej mechanike nema zmysel

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...