Jump to content
Reborn fórum

Ress Reborn?


Briana de Lemo

Recommended Posts

Nesouhlasím. Zvýšení ratů by mě akorát donutilo jít na moby kterých je na mapě tuna a jdou snadno vláčkovat - desert wolf kupříkladu. A to nechci - raději si přes týden počkám, o víkendu seženu partu a půjdu na něco zajímavějšího - Juperos, lab, různé části Glastu etc - místa kam single nemůžu. Důvod je jednoduchý - v partě je mnohem větší sranda a RO hraju kvůli zábavě, ne pro 160/50 postavu.

Link to comment
Share on other sites

Nesouhlasím. Zvýšení ratů by mě akorát donutilo jít na moby kterých je na mapě tuna a jdou snadno vláčkovat - desert wolf kupříkladu. A to nechci - raději si přes týden počkám, o víkendu seženu partu a půjdu na něco zajímavějšího - Juperos, lab, různé části Glastu etc - místa kam single nemůžu. Důvod je jednoduchý - v partě je mnohem větší sranda a RO hraju kvůli zábavě, ne pro 160/50 postavu.

Tady jde jeste slozit parta?

Link to comment
Share on other sites

Tu sa ale deju veci :D .....Nech sa urobi cokolvek vacsinu ludi (nehovorim len za seba) uz na to prestala mat chut a zacala sa venovat inym veciam... Lognut sa lognem pozrem ci tu niekdo je a to je koniec :D.... o nas (starsich hracov) tu uz az tak moc nejde.... skor ide o to nalakat sem novych....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tak ja si dokazu predstavit novou pvp zonu gw/bg/cokoliv kde by si clovek jenom naklikal postavu vcetne equipu pres npc a slo by se o neco bojovat.

S takovou postavou by nebylo mozne dostat se mimo tuto zonu, naopak bezne (klasicky naexpene) postavy by mely pristup do teto zony s mirnym bonusem (jako 1% hp/sp/cokoliv). Nevim ..

+1

 

To bych si dokázal též představit, podle mě je to dobrý nápad. Jen bych nedával přístup normálním "naexpeným" postavám. U NPC bych nechal opravdu jen ten standardní equip, základní poty apod. jako tomu bylo na GWRO (nebo jak se to jmenovalo). Ale nevím, jaká je situace teď, kolik lidí má zájem o GW, pokud na serveru vůbec ještě nějaké jsou.

 

Osobně bych byl pro staré nastavení, ale je mi jasné, že vůči nováčkům by to bylo dost nefér (otázkou je, kolik takových lidí je).

 

O nasazení 3rd se už nemá cenu bavit, ale Reborn vždy stál na určitých lidech, kteří byly mezi ostatními hráči známí a (respektovaní?). Nemyslím tím GM tým. Jestli tito lidí ještě hrají, to nevím. Nahradí je jiní. Ale je třeba si uvědomit, že server vždy stojí jen na určitých lidech, kteří se dobře znají. Odejde jeden, potom ho následují třeba další dva a ostatní to přestane bavit. Teď už je to jedno, ale do budoucna si myslím, že veřejné hlasování o tak významných věcech (jako byly třeba 3rd) je blbost. A klidně mě za tento názor ukamenujte :D

 

A jak zviditelnit server a přilákat lidi? Existuje vůbec nějaká reklama a propagace na anime festech apod.? Jasně, není to zadarmo :). Osobně nevěřím, že třeba aktualizovaná Wiki přitáhne nové lidi nebo je přiměje k tomu, aby dál hráli. Nějaké to video není špatný nápad. Účinná forma reklamy je bohužel placená, navíc tady s nejistým výsledkem (lidé sice přijdou, ale není zaručeno, že zůstanou)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stale tu dookola vidim, ze chcu ludia rollback pol roka a stare nastavenie. Kolko z tych "starych" ludi by sa ale v takom pripade realne vratilo a zacalo znova aktivne hrat, ked za posledneho pol roka uz hraju nieco ine alebo si nasli inu zabavu na vyplnenie casu? 10%? Ja osobne napr. asi nepoznam cloveka, ktory ragnarok hrat prestal na dlhsi cas, a potom by sa vratil na viac ako 1-2 mesiace, kym ho to znova prestane bavit.

Jedine co by sa tym teda dosiahlo by bolo, ze by odisli aj ti ludia, co tu ostali resp. zacali hrat az po renewale.

 

To tympadom neprichadza do uvahy. Vidim, ze o moznost paralelne pre-re aj renewal servera s moznostou prechodu prejavil zaujem mozno 1 clovek, ostatni sa tvaria ze urcite vobec nie, takze ako moznost ostava len to co je teraz - a zatraktivnit to cele inak.

 

Co inak celkom nechapem, preco sa tak ostro staviate proti obom nastaveniam beziacim paralelne s moznostou prechodu. Je tak velky problem, ze ked prejde 3rd do stareho nastavenia, tak by to bol len 2nd advanced ktory proste inak vyzera?

Link to comment
Share on other sites

Elfi, kedysi som mala tak rok pauzu a potom som sa vratila a hrala par rokov o stosest. :-) momentalne nehram uz asi od aprila a nevratila by som sa ani po rollbacku. myslim, ze reborn by sa mal zamerat na novych hracov a snazit sa, aby ich caste zmeny a neistota neodradili. Kto chce hrať na reborne naučí sa žiť s momentálnymi nastaveniami. Ragnarok urcite neprilaka stovky novy hracov, pretoze je plno inych "modernejsich" hier. Vážte si každého hráča, ktorého tu máte. :-)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest GM Thor
docvaklo mi že takhle je to uplně zbytečný. Lidi který hrajou 5+ let to musí štvát že tu hrajou "samotní".

Aktuální provoz serveru rozhodně zbytečný není, bohužel se tady sešlo v poslední době více nepříznivých kritérií najednou (objevení konkurenčních projektů (které nesmyslně dělí už tak malou CZ/SK RO komunitu), vydání nového RO2, přechod na kontroverzní renewal, úbytek času investovaného do serveru GM týmem, příchod léta... mně osobně se zase smazalo spousta dat z mého test serveru, ještě ani nevydaných do ostrého provozu a to mi vzalo hodně vítr z plachet). Taky musím podotknout, že intervence ze strany hráčů, ohledně vyvážení nového systému aby byl přijatelným pro všechny, byla docela bídná.

Osobně si myslím, že by stačilo kdyby někteří hráči dokázali spolknout svou hrdost, naučili se pracovat s novým systémem, pomohli jej zlepšit a nekazili chuť k hraní ostatním (to si myslím, že je malá daň za cenu nových updatů a obrovského progresu hry).

 

Co by mohlo částečně pomoci - aktualizace všech zastaralých stránek na reborn wiki na nové poměry.
Archivovat všechny posty na fóru o povoláních před Renewalem.

Naprostý souhlas, když nováček na webu serveru najde outdated info je to trapas. Pro něj to musí být značně matoucí a frustrující a pro nás jako pro server to neznamená zrovna nejlepší vizitku.

 

Byl by zájem o tutoriál pro nováčky na YT? :)

Zájem by určitě byl, pokud by to bylo šikovně zpracováno (ideálně tématicky dle problematiky do více krátkých videí (pro jednodušší hledání řešení problémů)), mohli by jsme to klidně nahrát na serverový Youtube účet a zpropagovat.

 

třeba rollback do tý doby dokud se nenasadili 3rd ?

Rollback několik měsíců zpátky je strašně drastické řešení, možná by to serveru ještě více uškodilo (navíc je to úplně mimo tu ideu Rebornu jakožto stabilního serveru, který funguje bez výpadků od spuštění). To už by se spíše musel řešit nějaký merge dat: záloha+události renewalu převedené na starší systém, to si ale vůbec nedovedu představit.

 

S možností hrát jako před renewalem, bych i silně uvažoval o návratu do hry. :nyam:

"Silně bych uvažoval" není příliš motivační :) . Samozřejmě, že jsme rádi za každého hráče, jenže jak už tady zmiňoval Merlock: "Ruku na srdce lidi, kdyz uz si s tim teda Baal da tolik prace, kdo z vas muze rict, ze se na to po mesici zase nevykasle?"

 

Když už se to tady nakouslo: Návrat k čistému pre-renewalu by bylo možné řešení ale bylo by to jedno z náročnějších, méně šťastných, značně rizikových (nefér) kvůli nováčkům a jak Baal několikrát avizoval nechce se toho účastnit (ani se mu nedivím). Přecházelo se totiž z eAthena na rAthena emulátor, přidávala se tuna novinek a úprav systému které ani nevím jak dalece jsou vratné (je možné, že mounti, kagerou, oboro... a podobné fajn věci, na které si už spousta lidí zvykla by nebyly funkční).

 

Kdyby už by se opravdu uvažovalo o nějaké takové změně asi by to chtělo kompromis co nejšetrnější pro všechny.

 

Myslim, ze som to uz parkrat vravel - je teoreticka moznost pripojit na server dalsi map server, ktory by fungoval podla starej mechaniky (v podstate na sposob trznice), ktory by mal kopie map, na ktorych by bolo vsetko po starom, nie som si ale isty, ci by toto bolo to spravne riesenie. Tj. jednotny chat, plynuly prechod medzi mechanikami a moznost si vybrat hocikedy, pod ktorou budem hrat.. ale samozrejme nemoznost mechaniky kombinovat

Server rozdělený na dvě početní mechaniky nezní úplně špatně a (možná by taková změna ani jinak než druhým map-serverem řešit nešla) ale dualita map je trošku extrémní už jen kvůli hernímu světu (ano jsem idealista :) ), těžko říct jak by se řešilo blokování různých NPC v jiném světě, spawn vzácnějších příšer, a vůbec si nedovedu představit, že by půlka hráčů sedících v Pronteře nebyla vidět (podle mně by to působilo, že je online ještě méně lidí). Těžko říct jak by se plánovaly expení, eventy a podobné akce (způsobem: "velká morrocká se poběží na pre-renewal map-serveru, smůla máte-li nového mounta/boosty"? nebo "serverové focení po pvm eventu bude probíhat na obou map-serverech, první organizuje Buks, druhé Jamie"?). Nemluvě o tom, že být na Rebornu začínající noob, tak mi z toho asi pukne hlava. Ano nejsou to nejlepší příklady ale asi chápete na co narážím...

 

Bohužel se bojím, že (trošku jemnější řešení: ) rozdělit server na non-renewal mechaniku pro non-3rd classy a renewal mechaniku pro 3rd classy (bez dělení virtuálního prostoru na dva map-servery - tuším že podobně to fungovalo ještě někdy v únoru?) v momentálním stavu Rebornu jen tak nepůjde.

 

myslim, ze reborn by sa mal zamerat na novych hracov a snazit sa, aby ich caste zmeny a neistota neodradili. Kto chce hrať na reborne naučí sa žiť s momentálnymi nastaveniami. Ragnarok urcite neprilaka stovky novy hracov, pretoze je plno inych "modernejsich" hier. Vážte si každého hráča, ktorého tu máte. :-)

Díky za vlídná slova, číst posměvačné příspěvky typu "všechno jste podělali a můžete za všechno už mně nebaví. Štěstím je, jak mi nedávno říkal známý z práce, že atraktivnost grafiky RO je zastarávající minimálně a svět a mechaniky má stále i na dnešní MMORPG skvěle propracované.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...