Jump to content
Reborn fórum

Rady nováčkům


IrulĂĄn

Recommended Posts

Pozor: Čtěte celý topic!

 

Rozhodla jsem se sepsat tu pár věcí­, které je dobré udělat (pří­padně nedělat), chce-li se člověk slušně uvést na serveru, obzvláště tak pravidlově náročném, jako je Reborn a nějaký čas tu pobýt (ší­leně dlouhý souvětí­, ale myslí­m, že dává smysl :hypocrite: )

Takže k věci. Nejprve si projděte tutorial pro nováčky: http://www.reborn.cz/tutorial

 

Rady:

 

Bod 1

Během tvorby vaší­ postavičky myslete na to, že jméno které jí­ dáváte, bude mí­t s velkou pravděpodobností­ napořád... Nedávejte postavičkám vulgární­ ani podivná jména.

Nezapomí­nejte, že na začátku jména se obvykle pí­še velké pí­smeno.

 

Bod 2

Velmi doporučuji - pokud hrajete na Rebornu poprvé nebo vůbec jste nováček v RO, projí­t si íşvodní­ výcvik... Krom užitečných informací­, které zde zí­skáte, si zde můžete za pár zenů nakoupit novice equip, který velmi zkrátí­ váš pobyt v novice zóně (tu můžete opustit teprve tehdy, když dosáhnete job levelu 10).

 

Bod 3

Jednou z nejvzácnější­ch věcí­ na serveru jsou tzv. karty (<jméno monstra> card), které s velmi malou pravděpodobností­ mohou vypadnout z vámi zabité pří­šerky. Rozhodně je neprodávejte NPC(!!!), od jiných hráčů můžete dostat 1000x ví­c zenů (a někdy i ví­c než 1000x :P ).

 

Bod 4

Než začnete rozdělovat stat pointy své postavičce, dobře si rozmyslete, co budete hrát a pozorně pročtěte pří­slušný topic na fóru... Ví­m, je to nuda, čí­st fóra, když může člověk pařit, ale věřte mi, později nebudete litovat (pro začáteční­ka není­ nic ví­c zdrcují­cí­, než když na 35 lvl zjistí­, že má íşplně špatný build a že by měl začí­t dělat novou postavu).

 

Bod 5

Většinu věcí­, které vám nejsou jasné, se dozví­te na fóru. Když se vám něco nepovede nají­t na fóru a budete se nuceni zeptat nějakého hráče "in-game", chovejte se slušně. Je ví­ce než nevhodné použí­vat slova, která jste možná zaslechli na jiných serverech (heal plz, vyexpit plz a podobně), stejně jako žebrat o pení­ze či equip.

 

Bod 6

Snažte se nají­t si partu a pár přátel, lidé jsou ochotní­ vám poradit a třeba i pomoct, když se chováte slušně, Ragnarok je hodně týmová hra a ve dvou (a ví­ce) se to lépe táhne ;)

 

Bod 7

Pokud vám něco nebylo jasné, obraťte se na admina k3dT - bud formou PM zde na fóru nebo na ICQ 264406140.

 

Mnoho pří­jemné zábavy zde na Rebornu (alespoň tolik, jako jsem si užila já) vám přeje Irulán ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Moje rady novackum:

 

1) Dodrzujte pravidla tohoto serveru a nebudete mit problemy. At uz jste slyseli o nas cokoliv.

2) Nespamujte.

3) Nez se na neco zeptate gm, zkuste otazku nejdrive hledat na foru.

4) Ctete pravidelne forum a novinky.

5) Budte ohleduplni a snazte se pomahat jinym.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jedna rada pre nováčikov: nenechajte sa oklamaÂť merchantmi v tržnici, taký Super Novice Hat alebo Wand of Survival sa dajíş kíşpiÂť u NPC za oveÂľa nižčie ceny ako dávajíş obchodní­ci (SNhat za 100k OMFG zlodejinaaaa).

 

PS, tým merchom Äo sa snažia takto zarábaÂť na nováčikoch a neznalcoch: :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[Bod 5

VÄtčinu vÄcí­, které vám nejsou jasné, se dozví­te na fóru. Když se vám něco nepovede nají­t na fóru a budete se nuceni zeptat nějakého hráÄe "in-game", chovejte se sluÄnÄ. Je ví­ce než nevhodné použí­vat slova, která jste možná zaslechli na jiných serverech (heal plz, vyexpit plz a podobnÄ), stejnÄ jako žebrat o pení­ze či equip.

...

nebudte mimo z toho, ze vam nekdo neodpovi ani na slusny pozdrav, natoz pak na dotaz a misto toho haze nastvany emotikony (jako ze ho svoji pritomnosti na stejny mape hrozne urazite), urcite jsou tu i lidi, kteri si nemyslej ze jste dementni jen proto, ze mate 1st class postavu a radi poradej... :>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Mám dotaz ohlednÄ statů...

Jak a kvůli Äemu mají­ být dÄlitelné? např.: DEX 10-ti kvůli cast-time, ..?

Předem dÄkuji za radu od zkuÄenÄjÄí­ch...

Zkusim z hlavy, ber to jen jako hruby uvod.

 

Kouzlici:

DEX: cast time nezarovnavej, je to linearni

INT = delitelne 5 (maxMATK) a 7 (minMATK), pak jeste delitelne 6 (SP Regen)

 

Mlatici:

STR nasobek 10 (bonus na ATK)

VIT nasobek 10ti (bonus na uz nevim z pameti ceho - jo uz vim :5 bonus na HP regen, :2 bonus na MDEF)

LUK nasobek tusim ze 5 nebo 10 (CRIT a odolnost na statusy)

AGI+DEX -> dost slozity vzorec, jednak DEX ma vliv na maly bonus na ATK, plus bonus na ASPD (viz niz)

 

Archeri: to same co mlatici, jen ATK se pocita z DEX misto str

 

ASPD - cislo ktere se ti zobrazi je naprosto nezajimave, dulezite je zarovnani ADELAY (doba mezi jednotlivymi uhozy), pocita se interne na serveru, podle stejneho vzorce jako server funguje tabulka v databazi http://server.reborn.cz/db/rodb.cgi?aspd=c0

 

Presne vypocty najdes jak psal Koca na iroWiki, pripadne zde http://rodatazone.simgaming.net/mechanics/substats.php a neco malo i na nasi wiki http://wiki.reborn.cz/

Pozor na jednu vec - podle tech vzorcu +- funguje na Rebornu vsechno, prave s vyjimkou ASPD, tu ber podle vzorce z databaze.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith
VIT nasobek 10ti (bonus na uz nevim z pameti ceho - jo uz vim :5 bonus na HP regen, :2 bonus na MDEF)

Si si istý tým bonusom na mdef? Iba že by sa nieÄo menilo, každopádne v status okne je +mdef lineárne podÂľa INT a +def lineárne podÂľa VIT

Link to comment
Share on other sites

Vitalita ma "skrytej" bonus na MDEF2. Staci kliknout na zmineny odkazy a mrknout se:

 

The right-hand part of MDef is derived from your INT and reduces damage by that number of points after the left-hand part is applied. There is a hidden bonus of VIT/2 to this part of MDEF.
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith
Vitalita ma "skrytej" bonus na MDEF2. Staci kliknout na zmineny odkazy a mrknout se:

j, už to vidí­m:

status->mdef2 += status->int_ + (status->vit>>1);

Tak to dí­k za ozrejmenie, Äkoda, že pre hráÄov nejde reálne zistiÂť tieto íşdaje bez zložitých výpoÄtov :sadbye:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ja jsme se chtel zeptata jestli by ste nepomohli nam novacku jaks e davaji podpisi pod topici a obrazky do profilu uz som to skusal nekoilkrat a moc mi to zatim nejde .

diky dopredu

Vyscrolluj stránku úplně nahoru, hned pod obrázkem máÄ napravo tuÄnÄ "My Controls", tam si v seznamu nalevo zvolí­Ä "Edit Signature" (je to ve třetí­m oddí­lu, personal profile) a do prázdného pole, které může lehce připomí­nat word, si něco napí­ÄeÄ, naformátujeÄ, vloží­Ä atd, po skonÄení­ íşprav nezapomeř vÄechno potvrdit tlaÄí­tkem "Update my Signature" dole. ObdobnÄ i "Edit Avatar Settings" (nalevo hned o řádek ní­ž), vybereÄ si buÄ oÄklivej obrázek z přichystané galerie, nebo si udÄláÄ vlastní­ - formáty gif, jpg, png, rozmÄr nejlépe 100x100 pixelů (můžeÄ i jiný, ale při zmÄnÄ velikosti to neresampluje a nefiltruje, takže to bude hranatÄjÄí­, než když to na 100x100 resizneÄ ruÄnÄ v irfanu). Obrázek tam vpraví­Ä ze svého pc (Äudl "Procházet"), nebo z www stránky (polí­Äko nad tí­m, kam napí­ÄeÄ adresu k obrázku - pozor, v tomhle pří­padÄ se na reborn nekopí­ruje, takže musí­ pořád existovat na původní­m mí­stÄ).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mohl bych se zeptat jakým způsobem efektivnÄ vydÄlat pení­ze? Ono totiž vždycky obdivuju ty lidi co mají­ miliony po kapsách..Ano,merchanti jsou merchanti,ale nějak se mi do mercha nechce a když už teda budu nějaký ten level nebo spí­Ä jestli budu mí­t pení­ze,rád bych si koupil nějakou tu výbavu,dekoraci apdobnÄ...Vždy mám v RO nejvÄtÄí­ problém právÄ s penÄzmi...Můžete nějak pomoci?

 

DÄkují­ předem za Äas a za ochotu :):(

Link to comment
Share on other sites

Mohl bych se zeptat jakým způsobem efektivnÄ vydÄlat pení­ze? Ono totiž vždycky obdivuju ty lidi co mají­ miliony po kapsách..Ano,merchanti jsou merchanti,ale nějak se mi do mercha nechce a když už teda budu nějaký ten level nebo spí­Ä jestli budu mí­t pení­ze,rád bych si koupil nějakou tu výbavu,dekoraci apdobnÄ...Vždy mám v RO nejvÄtÄí­ problém právÄ s penÄzmi...Můžete nějak pomoci?

 

DÄkují­ předem za Äas a za ochotu :):(

krok Ä.1: založ si merchanta

krok Ä.2: naexpi na nem overcharge

krok Ä.3: sbirej sebebezcennejsi loot a prodavej pres OC mercha (na kteresi strance doddlera je/byla rada pretizit se na 90% a pak se wingnout na savepoint)

 

pekny loot pada na soilech (louyang), v baylanu F4 (u marcu) a pri huntech

 

dobre je sledovat vykupy (prontera uprostred vpravo dole), o empty bottle (anthell) a blue herby je zajem porad

Link to comment
Share on other sites

Acri:DÄkují­ za radu,ale pochopil jsem to do 1. bodu...overcharge bohužel neví­m co znamená a dál?...To se mi už ani nezdálo! :):(:D...Kdyžtak napiÄ PM

pro názornost:

overcharge (lyamadin skillsimulátor): http://web.hc.keio.ac.jp/~fk061999/himeyas....html?20aNjX9cL

butterfly wing (rebornovská databáze): http://server.reborn.cz/db/rodb.cgi?item=602

louyang: http://server.reborn.cz/db/rodb.cgi?map=lou_fild01

undersea tunnel F4: http://server.reborn.cz/db/rodb.cgi?map=iz...mp;srcwarp=1274

anthell: http://server.reborn.cz/db/rodb.cgi?map=an...mp;srcwarp=1098

Link to comment
Share on other sites

k3dT: No stemy,ty sbí­rám... Takže normálnÄ prodavat hráÄům?..Je v toleranci taková nabí­dka? Kus/500z?

Jo a jeÄtÄ k tomu merchovi...UdÄlam si na ryhclo mercha a expit ho nedudu...jakým způsobem provedu Offline trading? dí­ky...kdyby už to bylo nÄkde napsané(wiki,phorum) tak prosí­m odkažte...

 

Dí­k

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...