Jump to content
Reborn fórum

Rady nováčkům


IrulĂĄn

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply
Jo a jeÄtÄ k tomu merchovi...UdÄlam si na ryhclo mercha a expit ho nedudu...jakým způsobem provedu Offline trading? dí­ky...kdyby už to bylo nÄkde napsané(wiki,phorum) tak prosí­m odkažte...

Mercha musí­Ä vyexpit aspoř natolik, abys mu mohl dát skill Vending, takže musí­ mí­t minimálnÄ job 10 (ale Äí­m vÄtÄí­ lvl skillu, tí­m ví­c vÄcí­ můžeÄ prodávat). SamozřejmÄ, když si ho budeÄ dÄlat, je lepÄí­ dát mu i ten Overcharge (prodávání­ k NPC o 24% dráž na 10.lvlu, což se vyplatí­), což znamená, že musí­Ä mí­t job 23.

Jo a na to prodávání­ (Vending) si musí­Ä od Kafry koupit vozí­k, pak do nÄj nahážeÄ vÄci, co chceš prodat, klikneÄ na Vending, nastaví­Ä cenu a pak napí­ÄeÄ pří­kaz "@autotrade", ono tÄ to odpojí­ a prodáváÄ offline. Akorát nesmí­Ä pak jí­t na ten íşÄet, jinak se ti to prodávání­ zruÄí­ (stejnÄ jako při restartu).

Link to comment
Share on other sites

Mercha musí­Ä vyexpit aspoř natolik, abys mu mohl dát skill Vending, takže musí­ mí­t minimálnÄ job 10 (ale Äí­m vÄtÄí­ lvl skillu, tí­m ví­c vÄcí­ můžeÄ prodávat). SamozřejmÄ, když si ho budeÄ dÄlat, je lepÄí­ dát mu i ten Overcharge (prodávání­ k NPC o 24% dráž na 10.lvlu, což se vyplatí­), což znamená, že musí­Ä mí­t job 23.

Jo a na to prodávání­ (Vending) si musí­Ä od Kafry koupit vozí­k, pak do nÄj nahážeÄ vÄci, co chceš prodat, klikneÄ na Vending, nastaví­Ä cenu a pak napí­ÄeÄ pří­kaz "@autotrade", ono tÄ to odpojí­ a prodáváÄ offline. Akorát nesmí­Ä pak jí­t na ten íşÄet, jinak se ti to prodávání­ zruÄí­ (stejnÄ jako při restartu).

Dí­ky :) Už jsem to Äetl ale dí­ky za Äas :)

Už se na merchovi pracuje...jeÄtÄ 11 levlu jobu :-D....Trápim se ale jde to :-D...

Link to comment
Share on other sites

Dí­ky :) Už jsem to Äetl ale dí­ky za Äas :)

Už se na merchovi pracuje...jeÄtÄ 11 levlu jobu :-D....Trápim se ale jde to :-D...

 

hele... ked sa ti nece merchanta expit, chod do mesta Geffen, najdi postavu (NPC) Vaan cca. v strede mapy, klikni si na tabulu hned vedla neho, zvol si fabre hunt (je celkom na spodku), a spln ho cely. Dostanes vcelku hodne expov a nejake veci ktore tiez dobre spenazis :)

Link to comment
Share on other sites

Mohl bych to stejne udÄlat s gunem?...Už mÄ nebaví­ furt hledat blbé mandragory... :) Job mám 12 a base asi 22

 

no ten hunt je konkretne pre merchant class do base lvl 50 :) , ale su tam aj ine ktore by sa mali dat lahko urobit i s gunom :)

Link to comment
Share on other sites

NaÄel jsem ShellFish hunt,kerý Vám expy do jobu i do basu přidá :) Můžete ho vplnit 20x...Paráda :)

 

Shellfish Hunt

 

Pocet: 20

Lvl: 1-99

Povolani: Gunslinger, Taekwon

Odmena: 5x Honey, 5x Fresh Fish, 2000 zeny, base i job expy

Opakovatelnost: 20x

Zaverecna odmena: Black Ribbon[1]

Pristup: -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hoj, nechas si otevreny jen okno s itemama a pretahnes ten item kterej chces vyhodit mimo okno... on pak vypadne na zem.

 

tento sposob nefunguje, ale je pravda ze mam otvorene aj ine okna, tak idem skusit pozatvarat a potom vyhodit...

 

je to tak, ide to iba ked je otvorene iba toto okno... dakujem

Link to comment
Share on other sites

jojo je to ochrana pred nechtenym vyhozenim predmetu :P

 

ja ti nvm, jsem si jednou vyhodil ghosta v pvp jen protoze jsem si ho chtel dat do listy a omylem se dotknul touchpadu na ntbooku, poskocil mi kurzor a tradaa... ono to nechtene vyhozeni se porad stava, at uz jakymkoliv zpusobem. nejlepsim resenim se mi zda nahazet si prehazovatelny eq do listy nekde v klidnem prostredi mimo dosah jinych hracu a kdyz uz neco chci dropnout na zem tak si 3x skontroluju zda je to spravna vec a v spravnem poctu. jo a uplne idealni je netahat sebou to co nebudu potrebovat :D to pak nemuzu vyhodit ani kdybych chtel :P

 

teda tolik k tem nechtenym vyhozenim, k problemu se nevyjadruju bo myslim ze pjetko bude beztak nekdo blizky bodlovy :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

K tem merchum.

Nerad se priznam, ale myslim si, ze nejsem sam. Ja mam jednoho OC/DC mercha na uctu, kde hraju normalne, a druhyho Vending mercha na uctu, kde sem hral pred rokem. Takze s OC prodavam a ukladam do banky a na tom druhym mam @at.

 

Tim nemusim resit odpojeni mercha, kdyz chci hrat, a zaroven sem ho vytahl za 30minut, coz uz neni tolik, vzhledem k vydelku :)

 

Rad bych se pripojil k davno zminovanemu OC(natahovani cen) u Vending merchu. Pet incubator za 3500, Magnifier za 100, ale i Honey za 100k je proste hloupost. Kdyz mam internetovy pripojeni kvuli RO, tak se naucim pouzivat i Control panel a najdu si na trhu, jak se prodava a jak se prodavalo. Taky si v DB najdu, jestli se to neda koupit u NPC za polovinu.

 

Proto zasadni rada pro novacky: "Nenechte se nikym oblbnout, vzdy se nekdo najde, kdo to zkusi. Nez neco prodam, tak se radsi mrknu do zalozky "Vypis otevrenych obchodu" nebo "statistika obchodu". Kdyz prodate kartu za 10k, tak toho budete litovat, az se trochu rozkoukate."

 

A posledni upozorneni, nebo spis dobre minena rada. Kdyz se naucite @s, tak tim nespamujte "Prosim, vyexpi nekdo aco lvl 40??" kazdych 30s, staci jednou za 10minut, kdyz se nikdo neozve. Me osobne nevadi takova zadost, ale vadi mi, kdyz se opakuje kazdych 10-30sec na jedne mape.

 

Snad jste to precetli do konce a snad vam to k necemu bude :)

 

Edit: Gunna sem od zacatku expil na metalech. Byl to nejrychlejsi zpusob. Na zacatku dropsy a havet pod Einbrochem a potom na stejne mape metalingy. Potom wolfy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No takove lamickej dotazek:

 

Kdyz mam na sobe zbroj s elementem napr. Fire, tak proti cemu takova zbroj je dobra?

Proti Fire priseram?

Na wiki jsem to nejak nenasel, tam je tabulka zbran vs monstrum, o zbroji nikde nic.

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan
Proti Fire priseram?

Na wiki jsem to nejak nenasel, tam je tabulka zbran vs monstrum, o zbroji nikde nic.

Proti Fire utokum.

 

A Fire utok je bud kouzlo ktere ma fire element, nebo jiny skill s timto elementem (u potvor napriklad Fire Bolt, Fire Attribute Attack, cast damage z Magnum Break apod.)

 

Normalni mlaceni nebo i skilly, ktere nemaji primo receny element (treba sonic od prisery), se berou jako neutralni, takze proti nim funguje treba Noxious, Raydric, Deviling apod.

 

(pozor - vyjimka - Ghostring - sice ti da ghost element, ale proti priseram to neutralni utoky neredukuje)

Link to comment
Share on other sites

No takove lamickej dotazek:

 

Kdyz mam na sobe zbroj s elementem napr. Fire, tak proti cemu takova zbroj je dobra?

Proti Fire priseram?

Na wiki jsem to nejak nenasel, tam je tabulka zbran vs monstrum, o zbroji nikde nic.

 

 

Fire zbroj je dobra treba do magmy nebo do thor wolcano dung.

kdyz se podivas sem

 

http://server.reborn.cz/db/rodb.cgi?map=mag_dun01

 

tak uvidis soupis potvor co jsou v tom dungenu. V tabulce u kazde potovry jsou skily co ty potvory pouzivaj.

Za skilem je obvykle napsano property onoho utoku.

 

No a tady je tabulka redukci jednotlivych elementu.

http://wiki.reborn.cz/doku.php/wiki:t_element

 

verim ze ti to po prostudovani bude uplne jasne...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ahoj, snažil jsem se nÄkde najit, jak poznám co padne do jakeho slotu equipu, ale nějak se mi nedaří­. Když koukam na pojmenovane sloty jednotlivých Äástí­ a pak to srovnávám s popisem vÄci u NPC (např.) nebo i s popisem vÄci v DB tak to nemůžu nejak sladit. Nerad bych koupil něco na slot, který už mám obsazen. Existuje nějaka identifikace, nebo jen pokus omyl?

Dí­ky

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan
Ahoj, snažil jsem se nÄkde najit, jak poznám co padne do jakeho slotu equipu,

Myslis viceslotova zbran? Tam je to jedno, na poradi v jakem jsou v nem karty nezalezi (maximalne v nazvu mozna, ale funkce napriklad Hydra-Hydra-SkelWorker-Hydra je shodna s SkelWorker-Hydra-Hydra-Hydra).

 

A jestli myslis karty do armoru? U kazde mas uvedeno kam ji muzes dat (napr: Compound on : Footgear v popisce)

Link to comment
Share on other sites

ŠpatnÄ jsem se vyjádřil, byÂť tvá rada se mi hodí­ také. Ale ted mi jde o normální­ oblecení­. (Alt+Q) Jsou zde pojmenované sloty oblecení­ (head 3x, Armor, Shoes a dalsi) ale vÄci mají­ mnohdy jiný popis a u nekterých mi není­ jasné kam se pak vloží­.

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan
ŠpatnÄ jsem se vyjádřil, byÂť tvá rada se mi hodí­ také. Ale ted mi jde o normální­ oblecení­. (Alt+Q) Jsou zde pojmenované sloty oblecení­ (head 3x, Armor, Shoes a dalsi) ale vÄci mají­ mnohdy jiný popis a u nekterých mi není­ jasné kam se pak vloží­.

U kazde veci je to napsane, vetsinou v popisce i barevne: Napr. Equipped on: Head top (popisy mas anglicky, nevim jestli ti hra popis pise cesky nebo anglicky, kdyztak si to preloz)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...