Jump to content
Reborn fórum

Blbiny na netu


Coud

Recommended Posts

  • Replies 2,5k
  • Created
  • Last Reply

Jak vypada pozadi souteze talentu - zkopirovany z fb :

 

... Jak jsem "ukázal" talent ...

od uživatele Jakub Zapala dne 30. srpen 2010 v 22:00

 

Nastal ten dlouho oÄekávaný den, na který jsem se systematicky připravoval. Cvičil jsem dlouhé hodiny, odkládal aktivity, které by Äly přednostnÄ před „fingerstyle hrou“ na kytaru a otravoval blí­zké a pří­buzné repeticí­ kompletní­ho repertoáru, kterým jsem chtÄl oslnit porotu, předvést se a udÄlat show.

 

Pří­pravy na třetí­ kolo Talentmanie probí­haly podle plánu. Struny jsem natáhl veÄer před, naladil, znovu si projel tři nachystané skladby a s dobrým pocitem jsem v 01:40 nastavoval budí­k na sedmou hodinu.

 

Onen den (pondÄlí­) ráno jsem chví­li svádÄl klasický boj o to, zda-li opravdu vstanu a budu se íşÄastnit castingu o postup do semifinále, které by bylo live (uaaaau!!) ... no, boj jsem vyhrál a za nějakou chví­li jsem si to činul k zámku v Miloticí­ch, kde se celý ten tyjátr konal. StÄraÄe stí­raly, teplomÄr ukazoval pří­jemných 12°C a já jen ve vÄtrovce vystoupil daleko před zámkem. Myslel jsem si, jak mi Ätvrt hodiny bude stačit. Kolona byla dobrých 300m, tak jsem popadl futrál a vyrazil...

 

První­ zdÄÄení­ přiÄlo ve chví­li, když jsem se blí­žil k nádvoří­. Bylo plné deÄtní­ků, shlukují­cí­ch se k jedinému vchodu. (Uaaau podruhé). Mí­sto deÄtní­ku vlasy a vÄtrovka, mí­sto kvalitní­ organizace zmatek, zácpa a otazní­ky nad hlavami návÄtÄvní­ků. Z futrálu od kytary stékaly Äůrky deÄÂťové vody a já poprvé znervóznÄl. Ruce mi po nějaké chví­li mrzly tak, že s takovou tÄlesnou teplotou nezahraju ani kvalitní­ Ddur, natož nároÄnou skladbu bez sebemenÄí­ho pochybení­!

 

Musel jsem se prostě předbÄhnout ... využil jsem davové psychózy a čikovnÄ se vecpal dopředu. MlÄky jsem postával, uží­vaje si deÄÂťového osvÄžení­ a občasného vodopádu z deÄtní­ků sousedů, kteří­ suÄe koukali z pod íşkrytu.

 

Kupodivu netrvalo dlouho a nával se pomalu zaÄal hnout. Jelikož jsem čikovný a íşzký, efektivnÄ jsem se davem proklouzával až k vytouženému stoleÄku s registrací­. Dostal jsem nálepku se Ätyřmí­stným Äí­slem a nekvalitnÄ natisklým logem, kterou jsem si hned nalepil na krásnÄ vyžehlenou kočili (dí­ky mami ;]).

 

Byl jsem zmrzlý jak rybí­ prsty a mokrou bundu jsem si radči sundal. NaÄtÄstí­ jsem byl jední­m z první­ch soutÄží­cí­ch a mohl si vybrat mí­sto v zámecké restauraci, kde mi hodná paní­ dala horké kafe, po kterém se z apatického a prokřehlého Jakuba stal relativnÄ normální­ pán s kytarou. Hned jsem jí­ vybalil, naladil a dal se do hraní­. Bylo přeci 10.20 a na řadu jsem mohl jí­t vlastnÄ kdykoliv...

 

Prostory zámku se plnily nejzvlástnÄjÄí­mi talenty. Po chví­li si ke mnÄ přisedl mistr svÄta v „hakisáku“ jménem VaÄek, čikovný brejkař Blázen a docela talentovaný zpÄvák. OvÄem nejvÄtÄí­ talent to dopoledne mÄla jistá babiÄka, která doprovázela vnouÄky v cestÄ za íşspÄchem. ŠikovnÄ do sebe hrkla tři deci Ferneta bÄhem nÄkolika minut. Prý jí­ byla zima ;]...

 

Do íştrob restaurace se dostal hluk z reprobeden a radči jsem honem Äel zjistit, co se dÄje. DÄlo se to, že vyhnaly vÄechny íşčinkují­cí­ ven na déÄÂť a z balkónku si je sortovaly, protože íşdajnÄ mÄli Äasový skluz. „A skupina XXX postupuje, bohužel YYY ne, nedá se nic dÄlat, porota tak rozhodla.“ A takhle se postupnÄ rozřazovaly a vyřazovaly taneÄní­ skupiny ze zaÄátku dne. Bez jediného vystoupení­, protože Talentmania mÄla Äasový skluz a poÄasí­ se nevyvedlo tak, jak si pořadatelé přáli. . .vůbec jsem to nepochopil, ale asi se to tak stává.

 

Jak Äas plynul, zima se mi dostávala stří­davÄ pod nehty na rukou, stří­davÄ mi mrzly nohy. Nic pří­jemného, pokud člověk oÄekává vystoupení­ před X stovkama lidí­. Ve 12.30 oznámila produkce, že za chví­li pří­jde porota. VÄechno bylo nachystané, už jen ta porota ... ve 13.30 se objevila porota. Paráda. Show mohla koneÄnÄ zaÄí­t v plném proudu! (podotýkám, že do té doby se NIC nedÄlo!)

 

ZaÄalo se vystupovat na zastřeÄeném pódiu. Po každé skupince nÄkolika (cca 5-ti) soutÄží­cí­ch se porota odebrala do íştrob zámku a v průmÄru půl hodiny si dávala na Äas. . .stří­dalo se vystupování­ a svolávání­ talentů na dalÄí­ vystoupení­, přiÄemž nám dávali kusé informace o poÄtu vystoupení­ (250 vystoupení­ celkem), o tom, že to rozhodnÄ dnes nemají­ Äanci stihnout a dalÄí­ výmluvy.

 

Kolem 15.30 jsem zaslechl při svolávání­ íşčinkují­cí­ch své jméno a do žil mi opÄt proudila krev plná adrenalinu a touženého oÄekávání­. Šel jsem se honem rozehrát do klidu. Byla mi taková kosa, že to prostě neÄlo a po chvilce jsem to zabalil, naladil kytaru a doufal, že to nějakým způsobem vyjde...mí­sto melodické a nároÄné skladby jsem zvolil zábavné pojetí­ jazzového standardu „Blue Moon“ od Tommyho Emmanuela. . .

 

V 16.30 jsem byl maximálnÄ připravený a už se trochu obával, že se něco pokazilo...porota zmizela...přestalo se vystupovat (vÄeho-vÄudy bylo okolo 20 vystoupení­. HlavnÄ folklór, 2x Michael Jackson, trapný beatboxeři a jeÄtÄ trapnÄjÄí­ rappeři...)

 

V 17.30 jsem zaÄal pomalu rezignovat, protože nikdo z produkce mi nebyl schopný ří­ct, kdy půjdu na řadu. Protoa nikde...

 

V 18.00 jsem si odchytl pána, který rozdával lidem jakési obálky a kameraman točil lidi, jak si tyhle obálky rozdÄlávají­...

 

V 18.06 jsem dostal obálku s mým jménem a pokyny: „V obálce je papí­rek. Pokud je zelený, postupujeÄ dál, pokud Äervený, bohužel – vypadáÄ ze soutÄže. Budem to zabí­rat na kameru, hezky to roztrhni a něco pÄkného řekni o Talentmanii, nehledÄ na barvu papí­rku.“ ... papí­rek ÄERVENí (konec v soutÄži), dovÄtky „Tak a teÄ jdi po tÄchhle schodech, otoÄ se a zamávej a pokraÄuj k východu“ .........

 

PROSíM??? Vyhození­ ze soutÄže BEZ MOÂŽNOSTI ukázat, jaký to vlastnÄ mám talent???????? ProstÄ jen Äervený papí­rek a opravdu trapné rozlouÄení­?? ÂŽádné dovÄtky, zpÄtná vazba, možnost diskuze ... ???? Tohle, že se honosí­ titulem „NEJLEPŠí ÄESKOSLOVENSKí SOUTÄÂŽ“ ??? ...

 

Za mÄ ANI OMYLEM ...

 

Zabil jsem celý den Äekání­m na NIC. Nikdo nic nevěděl, nikdo neposkytl ÂŽíDNí užiteÄné informace, organizaÄnÄ to bylo pod bodem mrazu, ... , jednoslovnÄ OMYL!

 

...a to jsem na tom byl relativnÄ dobře, jelikož je Hodoní­n 20km. Mnozí­ talenti ze Slovenska vstávali ve 3.30 ráno (!!!) a jeli takovou dálku jen proto, aby dostali „jejda“ obálku bez jakéhokoliv vysvÄtlení­ ...

 

RozhodnÄ jsem nepřikráÄloval situaci, která tam panovala, jen jsem chtÄl poskytnout náhled tÄm, kteří­ do téhle soutÄže (a třeba i do mÄ) vkládali nadÄje. . . aÂť vyhraje ten nejlepÄí­ :) . . .

Link to comment
Share on other sites

No jako uznavam, ze by tam byla urcita podoba, kdyby nemel pomalu vetsi hlavu nez cele telo, nemel oci velke jak sova a nebyl ostrihany na kratko. Ale kischty delam obcas podobne. :)

Link to comment
Share on other sites

Aspon to malo dobru hudbu! :D

Inac to bolo podla mna az prilis extremisticke... Vsak ved primitivisticke prejavy sa daju najst dnes u vacsiny ludi (aspon z mojho pohladu ked kracam nejakou ulicou, cest vynimkam :P )

 

Vytahl jsi z toho jednu vetu/slovo a tim to odsoudis? Nemluve o tom, ze u danych skupin jsou tyto projevy mnohem castejsi nez u tech bilych. :) A jestli opravdu veris tomu, ze pri rychlosti jakou se tihle muslimove, cikani, cernosi, ale i indove mnozi nas za chvili nezamori, tak mas asi nasazene ruzove bryle. Bezne maji jejich rodiny 5+ deti, naopak belosi maji jedno, max dve. Ale ja byl rasista od malicka, tak jsem treba zaslepenej. :P

Link to comment
Share on other sites

K tematu: naprosta vetsina lidi v CR si vubec neuvedomuje ze pristehovalci budou v EU v blizke dobe obrovskej problem.

Sice to nektery videa dost prehanej, ale jedinej rozdil oproti budoucnosti bych videl jen v posunuti o par let.

Koho to zajima tak se mrknete treba na:

www.youtube.com/watch?v=1SmApIneAw4&NR=1

- jedno starsi video

www.youtube.com/watch?v=UI2E4MsC4kk&feature=related

- kratce o islamu (i kdyz buhvi na kolik ma pravdu)

www.youtube.com/watch?v=yySUEGHvMSo

- podle nekterych neuveritelne rasisticke, podle jinych neuveritelne pravdive

Zalezi jeste na par drobnostech, jako je treba http://www.presseurop.eu/cs/content/article/273391-sileny-kaddafi-nuti-evropu-zpivat

Kdo ma radsi cteni, muze vyuzit jeden ze skutecne necenzurovanych zpravodajskych portalu: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010091904

 

A kdo tomu neveri, tak at se zajede podivat nekam do Evropy - Anglie, Francie, ... tam je uz ted puvodni obyvatelstvo na mnoha mistech v mensine (nevim jak jinde, ja zrovna moc necestuju), oproti nim tu mame v Cechach jen par eepromek.

Za 10-15 let uvidime. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...