Jump to content
Reborn fórum

Sniper - Buildy


Cooper

Recommended Posts

Guest Miltank

Plosnaky? K cemu ti treba bude flee v endlessu, na incarnacich, new world? Nemluve o tom, ze s 1 vit se neda poradne potovat a kdo v ragnaroku nepotuje i PvM tak je noob. :giggle:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Milte, ani v jedné situaci co píšeš jsem nepotřeboval víc jak 1 vit. Především v partě se počítá hlavně dps, na všechny statusy kromě stunu můžeš být jednoduše imunní nebo na ně fungují green poty a jediný stun co stojí za zmínku je dragons fear(+ pár vyjímek jako bow guardian). Jediný na co chcípneš solo na inkarnacích je pulse strike od angela a na ten chcípneš i ty s 50 vit. V endlessu máš pořád za zadkem HPčko co tě healuje nebo dá status, v new worldu záleží kde, já mám na většinu mobů alespoň použitelnou flee, když na tebe vlítne housenka, chcípneš i ty.

Já myslím, že tahle debata nikam nepovede :giggle: Neříkám, že je vit k ničemu, jen jsem poznamenal, že se dá hrát úplně bez problémů i s 1 base vit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Miltank

Milte, ani v jedné situaci co pí­ÄeÄ jsem nepotřeboval ví­c jak 1 vit. PředevÄí­m v partÄ se poÄí­tá hlavnÄ dps, na vÄechny statusy kromÄ stunu můžeÄ být jednoduÄe imunní­ nebo na nÄ fungují­ green poty a jediný stun co stojí­ za zmí­nku je dragons fear(+ pár vyjí­mek jako bow guardian). Jediný na co chcí­pneÄ solo na inkarnací­ch je pulse strike od angela a na ten chcí­pneÄ i ty s 50 vit. V endlessu máÄ pořád za zadkem HPÄko co tÄ healuje nebo dá status, v new worldu záleží­ kde, já mám na vÄtčinu mobů alespoř použitelnou flee, když na tebe vlí­tne housenka, chcí­pneÄ i ty.

Já myslí­m, že tahle debata nikam nepovede :giggle: Neří­kám, že je vit k niÄemu, jen jsem poznamenal, že se dá hrát úplně bez problémů i s 1 base vit.

 

To jsou mi teda veci. Chodil jsem do endlessu s 1 vit sniperem a mym 45 base vit sniperem, takze vim o cem mluvim. Baphomet a Dark lord hodil tu kktinu a ten 1 vit chcipak byl dead, zato ten muj tak z 50% prezil. Ano muzes mi rict, ze je chyba ze padla pneuma, ale to se muze stat kdykoli. Nebo na Naght Siegerovi. To jeho MSko tu 1 vit socku svacilo jak chleba, zato s tou vitou jsem to mohl potovat. Zeptam se takdle, kolikrat si hral za vitoveho snipera ty? :lol: Jinak o kolik je rozdil v dps mezi 80 base agi a 99 agi? Vsak tolik tech SSek ani nedas, aby se ti takova aspd vyplatila. To uz bych ty body radsi i narval do luku at mam vetsi crit a dam vetsi dps.

Link to comment
Share on other sites

 

Hrál jsem za pvm snipera s 50 vit na jiném serveru, i v endlessu. Dá se poklikat i 186-187 aspd úplně v pohodÄ... když se nadechneÄ a vydechneÄ, tak poklikáÄ i ví­c, když to neni nadlouho :giggle: Na baphomethovi je rozdí­l v dps 25k-33k u 183-187 aspd

Jestli myslí­Ä hell judgement, záleží­ i na jiných vÄcech než kapacitÄ hp- assu a def taky a ten skill má velký rozptyl dmg, nebyl jsi u svého 1 vit chcí­páka bez assu? :lol: U mouchy na HJ chcí­pneÄ stejnÄ, jen dá powerhouse build ví­c dmg před tí­m než umře.

 

Tj divný, uznal jsem, že vit neni k niÄemu u pvm snipera, ale svými posty mÄ nutí­Ä argumentovat k tomu, že je 1 vit sniper v podstatÄ lepÄí­ :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Guest Miltank

Hrál jsem za pvm snipera s 50 vit na jiném serveru, i v endlessu. Dá se poklikat i 186-187 aspd úplně v pohodÄ... když se nadechneÄ a vydechneÄ, tak poklikáÄ i ví­c, když to neni nadlouho :laughing1: Na baphomethovi je rozdí­l v dps 25k-33k u 183-187 aspd

Jestli myslí­Ä hell judgement, záleží­ i na jiných vÄcech než kapacitÄ hp- assu a def taky a ten skill má velký rozptyl dmg, nebyl jsi u svého 1 vit chcí­páka bez assu? :D U mouchy na HJ chcí­pneÄ stejnÄ, jen dá powerhouse build ví­c dmg před tí­m než umře.

 

Tj divný, uznal jsem, že vit neni k niÄemu u pvm snipera, ale svými posty mÄ nutí­Ä argumentovat k tomu, že je 1 vit sniper v podstatÄ lepÄí­ :)

 

Jedinej argument z tveho postu pro 1 vit snipera je ten, ze musis pravidelne rozbijet klavesnici. :giggle: Ja hold proste nevydrzim klikat 4 hodiny v kuse jako blazen jedno tlacitko rychlosti tri kliky za sekundu.

Asu vetsinou bylo, ale tyhle veci byly jen jako priklad, celkove ti proti velkemu poctu mobu pomaha vit aby si mohl lepe potovat a vydrzel vic ran nez flee kterou ti stejne zredukujou. A treba toho Naghta si vubec nekomentoval, tam musis mit marca, kvuli wild freezu, tzn zadna pasana.

Jeste kdyz se vratim k tomu predeslemu postu: V new wroldu jsem housenky chytal prvotne do pasti a kdyz jich tam bylo moc tak jsem radsi odportil, horsi jsou ti lvicci, kteri sice davaji maly dmg, ale maji aspd jak svine a jsou hrozne rychly, takze se obcas prizenou, kdyz zabijis tatacha a ani nestihnes zareagovat a uz dostanes dva hity na ktere ten 1 vitak padne. Na inkarnacich, kdyz se tam propletas mezi tema mobama, aby si je pochytal do pasti

a mohl v klidu zabit ghosta, tak taky par hitu chytnes, kdyz se zrovna nezadari a tam je opet lepsi mit vic hp nez flee, ktera ti nepomuze.

Ale asi mas pravdu nema se cenu o tom bavit, ja bych 1 vit snipera proste nechtel(nikdy nezapomenu na to, jak jsem nadaval na toho 1 vit snipera, co mela Oa na eternityru, kdyz jsem s tim mel huntit panve...)a proste se mi s tim v PvM spatne hraje, nemluve o tom, ze nemam uplne dodrbany build s kterym se treba i muzu jit podivat na GW. Treba to ale nakonec dopadne jako s 1 vit creatorem(uz by mohli udelat nejakej valk armor i pro ty zbyle tri classy co? :lol: ), ktereho jsem rikal, ze bych taky nikdy nehral, dokud jsem si to nevyzkousel na chujru a od te doby je to moje jasna volba. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

... Jinak o kolik je rozdil v dps mezi 80 base agi a 99 agi? Vsak tolik tech SSek ani nedas, aby se ti takova aspd vyplatila. ...

 

... Na baphomethovi je rozdí­l v dps 25k-33k u 183-187 aspd ...

 

Rozdil je tam asi 1 utok za vterinu, tzn tak i 1 DS/SS navic. Uklikat se to imo da ete dobre, takze je to otazka klk vytahnes dmg na to 1 DS/SS :)

aspd   attack/sec
180    2,5
181    2,63
182    2,78
183    2,94
184    3,13
185    3,33
186    3,57
187    3,85
188    4,17
189    4,55
190    5

Link to comment
Share on other sites

 

Já to vÄtčinou řeÄí­m tak, že když mám aspd co už nepoklikám s dps equipem, tak vezmu alespoř crit equip- green maiden, sniping, morroc ringy se zeromem a SSkuju s tí­m. Škoda, že na rebu nejsou BG medaly, ty jsou super i do pvm +10 crit za každej

Link to comment
Share on other sites

Já to vÄtčinou řeÄí­m tak, že když mám aspd co už nepoklikám s dps equipem, tak vezmu alespoř crit equip- green maiden, sniping, morroc ringy se zeromem a SSkuju s tí­m. Škoda, že na rebu nejsou BG medaly, ty jsou super i do pvm +10 crit za každej

Dí­ky bohu že na rebornu není­ bg equip :)

Link to comment
Share on other sites

Ono vÄechno má svůj smysl, když nÄkdo dÄlá DS/SS pvm build, tak neni potřeba tolik agi, stejnÄ ne každý pokliká ví­c jak 186 aspd.

95+ base agi je už spí­Ä tak na autoblitzbeat/ctrlclick buildy. Nebo na nějakou takovou hybridní­ mačinu jako dÄlám já jako druhého snipera.

S tou vit jsem to psal z vlastní­ zkuÄenosti, hraju za dva snipery co mají­ oba 1 vit a vyhovuje mi to :devil2:

 

Ahoj,můžeÄ sem napsat staty s skily,které u tÄch sniperů máÄ,jen tak pro inspiraci,dí­kec.

Link to comment
Share on other sites

Äau, skilly mám takto: http://web.hc.keio.ac.jp/~fk061999/himeyasha/skill3/snp.html?10FXJfbobbeodAqxcFsX

Je možnost jeÄtÄ úplně vypustit detect a dát to do nějaké pasti, sleep/freeze past je v podstatÄ jen na odstavení­ minionů u bosse, ankle snare je využitelnÄjÄí­.

sniperka má 90 agi, 45 int, 99 dex (132 agi a 160 dex poskytuje 184 aspd, int neni zaokrouhlená na nějaký break)

sniper bude mí­t 99 agi, 10 int, 99 dex, 21 luk (takový autoblitzbeat/crit s agi equipem a s sp equipem je to klasický DS/SS sniper)

Link to comment
Share on other sites

Äau, skilly mám takto: http://web.hc.keio.ac.jp/~fk061999/himeyasha/skill3/snp.html?10FXJfbobbeodAqxcFsX

Je možnost jeÄtÄ úplně vypustit detect a dát to do nějaké pasti, sleep/freeze past je v podstatÄ jen na odstavení­ minionů u bosse, ankle snare je využitelnÄjÄí­.

sniperka má 90 agi, 45 int, 99 dex (132 agi a 160 dex poskytuje 184 aspd, int neni zaokrouhlená na nějaký break)

sniper bude mí­t 99 agi, 10 int, 99 dex, 21 luk (takový autoblitzbeat/crit s agi equipem a s sp equipem je to klasický DS/SS sniper)

 

Dí­k,hlavnÄ u skillu jsem si nebyl úplně jistej kam to dávat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pomalu se zase zařínám blížit k přestupu a plánuju GW Snipera (sice ještě nemám guildu, ale co... :jump:) - problémem je, že tak nějak nemám moc představu jak by idealní "GW Sniper" měl vypadat. Je mi jasný že to bude stylem DEX>AGI>VIT>STR, ale nejde mi ani tak o konkrétní staty jako spíš čeho bych se měl snažit dosáhnout, viz:

 

- DEX 150 nebo stačí i nižší? Resp. stačí 150 s DEX equipem (Nimble Glovky, Bino, DEX Kafra Dollka) a 140 s defenzivnim equipem(Aligatori v accessorkach, Feather Beret na hlave)?

- AGI - stačí 180 ASPD? Přidat/ubrat?

- VIT 70 nebo víc? Vzhledem k mizernýmu HP modifikátoru Snipera a hrozby Acid Dema si nejsem zrovna jistej že vyšší VIT bude výhoda...

- STR - nacpat tam zbytek, nebo něco do INT (na lepší efekt BP)?

- zbylé body (co nevyjdou ani na 1 STR) nacpat do INT nebo LUK?

 

Takže tímto bych rád požádal místní experty o výpomoc :bo:

Link to comment
Share on other sites

Takže tí­mto bych rád požádal mí­stní­ experty o výpomoc :bo:

Expert sice nejsem, ale co .)

DEX > VIT > AGI > STR > INT > LUK

 

150dex je tak akorát na to SSko

180aspod je zbyteÄnÄ moc

70vit je málo

 

Bát se dema? Zeptej se Aniho jak se bojí­ dema, já když hraju creatora tak se snaží­m aniho nebombit protože je to nějakej haxor s ghostem bez ghosta :jump:

97Vit s True Sightem je tak akorát a mizerný HP násobiÄ? 15k hp mi pří­jde jako hodnÄ

 

Já bych jel možná něco takového http://calcx.wushuang.ws/pvp?caybLbiaBaZbAbDababukaekihanaaaaaae5aaaaaaaaakXaaelaaeulhcnnDgCnEgKfwbMfwdSaaaaajkkkkakkkabkkaaaaaaaabaaaaaaaaapaaaa jestli teda nepoÄí­táÄ s orl. glovama/nějakým novÄjÄí­m equipem

Link to comment
Share on other sites

Expert sice nejsem, ale co .)

DEX > VIT > AGI > STR > INT > LUK

versus

 

...

GW traper/powerhouse dex>agi>vit>str

...

Takže co teď? :bo:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

180aspod je zbytečně moc

To samozřejmě může bejt pravda s ohledem na damage, ale je tomu tak i ohledně hitlocku a rozdavaní statusů? Nevim kolik ASPD je potřeba na vytvoření solidního hitlocku, ale co se týče statusů na single target(=DSkovaní) je rozdíl mezi 180ti a 174mi ASPD jedno DSko každé dvě vteřiny, tj. čím dýl se snažím nahodit/udržet status DSkem(a ne Arrow Showerem kterej neni ASPD based), tím větší má build se 180ti ASPD šanci na status.

 

97Vit s True Sightem je tak akorát a mizerný HP násobič? 15k hp mi příjde jako hodně

Ano, "mizerný" - v porovnání třeba se SinXem (kterej taky značnou část boje nemá equipnutou Tharu, stejně jako Sniper) má při stejné VIT a podobném equipu o 2-3k hp víc.

Jistě že 15k hp je hodně, ale při téměř stovce VIT to opravdu není žádnej zázrak.

 

Bát se dema? Zeptej se Aniho jak se bojí dema, já když hraju creatora tak se snažím aniho nebombit protože je to nějakej haxor s ghostem bez ghosta :jump:

Nevim jakej má build ani kolik má VIT, ale počítám že to "malý dmg" bude způsobený 10% redukcí na ranged(Aligatori), 40% na demi-humany(thara+feather beret) a Raydricem(20% neutral)/Noxiousem(10% ranged+neutral). Plus ještě je možný dalších 5% neutral element resist z Diabolus botek+mantaku a 10% demi-human z Combat Knifu.

 

70vit je málo

Ok. Ale 97 VIT je moc.

 

Rozdíl mezi 97 a 70 VIT:

- necelých 1900hp

- větší dmg od AD (nevim o kolik, ale aby to nakonec nebylo stejný množství dmg, jako počet hp který tou vyšší VIT získám)

- lepší efekt potů

- menší šance na statusy(hlavně stun) - pokud si to pamatuju správně a od doby co sem nehrál to nezměnili tak to bude nějakých 30%

- menší trvání statusů - při 70ti VIT bude stun trvat 0.9 sec

 

Jde mi o to, že Sniper rozhodně nepatří mezi classy který nutně potřebujou stun imunitu - nepotřebuje nic castit(jako Sacri), ani udržovat CPcko(jako Bard/Dancka). Je ranged, takže šance že dostane stun od melee class je mnohem menší, než napríklad u WSka, který musí jit dopředu, aby byl něco platnej.

 

A hlavně, pokud se nepletu, na Reborn GW nepobíhaj žádný "status commandos" což dělá z 97 VIT overkill. Možná by se to mohlo hodit na GW kde proti sobě bojuje 100ka lidí, ale tady? Pokud vim, současné GW vypadaj tak že se bojuje 20vs20(většinou míň).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Přemýšlím kde začít :jump:

 

Ten powerhouse build byl myšlenej s total bodama, ne base.

 

K vit- na rebu sniper nepotřebuje stun imunitu, ale měl by jsi mít solidní resist. Se 70 vit proti dvěma gypsy budeš trpět. Zkus to pošéfit na 80+ total vit, když budeš mít problém se stunem stačí sežrat +7 vit jídlo (jednoduché).

S 80 vit je šance na stun z dazzleru 8,5% a stun bude trvat vteřinu (teď si nejsem jistej jestli je bonus na resist taky +3 ve vzorci na dobu trvání)

S jídlem a 87 vit je to 5% (z dazzleru) a doba trvání 0,65, což je o hodně efektivnější...

 

Aspd- podle guildy, pokud je v guildě hodně sniperů, nemusí být tolik aspd. Nemluvě o flee, je to sice minimální defenzivní stat na gw, ale na grim se to hodí.

Jak tu psal zere, stun immune sniper s poměrně nízkou aspd je super na high pop serverech, kde je v guilde 60+ lidí.

 

 

Dex- instacast by jsi měl mít (alespoň s blessem), nezapomeň, že některé skilly snipera mají dlouhý cast time a to nemluvím ani o sharpshootu, což je nejlepší dps skill co sniper na gw má.

 

Dobrý nápad je nechat si nějaké nerozdělené body, třeba si udělej build se 70 vit a 175 aspd a zkus si jak se ti za to hraje a pak přihoď co bude potřeba.

 

Takový základní build s poměrně common equipem: http://calcx.wushuang.ws/?caybLbiaGbgbjbEabacukaekihanaaaaaae5aaaaaaaaakXaaecaaeulhcnlygCnEgKfwbMfwcvhehhajkkkbfkkkabkkaaaaayaabaaacuaaaauaaaa

Pak záleží na osobních preferencích co od toho snipera chceš a taky na equipu jaký můžeš sehnat. Takový 2x continental guard seal ušetří dost bodů z agi. Pak orleans glovky ušetří dex. A zkus si sehnat i alice dollku s nightmare. Jen netahej na gw těžké blbosti jako shacled ball/shackles, valk armor atd. Dá se přemýšlet i o některých jídlech, +5 dex, +7 vit jsou hodně levný na suroviny, agi jídla si nějak nevybavuju :bo:

 

A poptej se hlavně lidí co mají zkušenosti s hraním snipera z jiných serverů, na rebu je většina gw sniperů jen pvm/gw

Link to comment
Share on other sites

A poptej se hlavnÄ lidí­ co mají­ zkuÄenosti s hraní­m snipera z jiných serverů, na rebu je vÄtčina gw sniperů jen pvm/gw

 

Jestli pocitas jako jine servery TFE(tak +/- patnactery GW za snipera cca 200-400 lidi na GW), nebo Visionro(patery GW za snipera 400-500 lidi)jako zkusenost, tak muzu rict asi jen to, ze stun immunita a 150 dex je zaklad, zbytek do agi a jen mackat, mackat a mackat SSko(pripadne arrow shower na statusy). :jump: Ale nechapu, co mu to pomuze na Rebornu, kde si muze i hrat s pastma a naopak SSko tak moc casto nepouzije, protoze pro to nema dostatecnej backup.

Link to comment
Share on other sites

Alespoř instacast by snad mohl mí­t ne? :jump:

 

Jo, vsak to je jasny, ja nikde nepisu, at ho nema. Jen jsem naznacil, ze mu vetsina rad z jinejch serveru moc nepomuze, protoze Reborn GW jsou spis vetsi PvPcko nez GW.

Link to comment
Share on other sites

Dík všem kteří se vyjádřili - teď už mám představu o buildu, o víkendu se začnu hrabat v kalkulátoru a pak to sem postnu.

 

Mám ještě jeden drobnej dotaz: ten Continental Guard Seal je počítám jedna z možných odměn za quest - jde jich získat víc než jeden, případně dá se tradenout z jiné postavy?

 

Na postavu získáš jeden, nedá se tradovat, ale můžeš ho dát do kafry - tzn můžeš mít na jednom acc víc díky tomu, že ten quest uděláš s víc postavama a pak si to hodíš přes kafru...

Super, dík za info :jump:

Link to comment
Share on other sites

Mám jeÄtÄ jeden drobnej dotaz: ten Continental Guard Seal je poÄí­tám jedna z možných odmÄn za quest - jde jich zí­skat ví­c než jeden, pří­padnÄ dá se tradenout z jiné postavy?

Na postavu zí­skáÄ jeden, nedá se tradovat, ale můžeÄ ho dát do kafry - tzn můžeÄ mí­t na jednom acc ví­c dí­ky tomu, že ten quest udÄláÄ s ví­c postavama a pak si to hodí­Ä přes kafru...

Link to comment
Share on other sites

Tak kdyz na to tak koukám,

muzu se podelit o par mych zkusenosti :)

Jak uz psali kluci tady, rozhodne 150 dex s buildem si myslim nemusis delat zadne starosti,z toho co jsem tu videl má asi nejidealnejsi build Marw tak od toho se odvíjej.. 80 vit s TS je na Reborn pomery idealni,nerikám ze ten stun nechytis treba v nejakou spatnou dobu ale ta 1 sec neni ani malo ani hodne casu.. Proc tolik agi? Tak samozdrejme kvuli DPS,ale aspd má take vliv na delay pasti a jinych skillu u snipa,rozhodne neni skoda tam ty body dávat.. Dex,tam snad nic rikat nemusim.. Str,idelani kolem 30 na pomery snipra toho uneset potom dost :)

 

Jo a k tem Demum,z toho si nic nedelej, PFka maji celkove takove noob creatory co neubombi ani snipry :P:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...