Jump to content
Reborn fórum

[Navod] Jak nastavit "RCX"


Zereges

Recommended Posts

Co to je?

Software vytvořený pro lepší a jednodušší hrají ROčka

 

 

Co to umí?

- Po použití skillu na moba zobrazí jeho HP (maximální díky zabudované databázi mobů), Flee, Hit, Element + všímá si jak se mobovi ubírají HP a podle toho mu je "odečítá" (To co by si člověk mohl hlídat sám, ale buguje se to pokud odejdete mimo screen a vrátíte se zpátky - mob má opět plné HP). Nefunguje v PVP prostředí (ani na empo, ani na guardy, ani na guard šutry)

- Časování boostů. Dostaneš boost, RCX si toho všimne a odpočítává trvání. Nefunguje v PVP prostředí

- Zobrazování plošných skillu zobrazením barevných čtverečků na zemi. Funguje i s vypnutýma efektama. Jako asi jediné funguje v PVP prostředí. Zaručuje bezlagové GW.

- Možnost připojení se na server a komunikaci s ostatníma RCX umožňující zobrazování HP/SP u jiných hráčů (používajících RCX a připojených na RCX server). Funguje v PVP prostředí.

- Možnost zobrazování Exp/hod.

- Account Collector. Pokud si napíšete hesla od nějakého texťáku, umožňuje přihlašování bez psaní jména a hesla. (Mi osobně to nefunguje)

- Možnost zobrazování FPS a nějakého Lag senzoru (který je imo stejně zavádějící jako býval index na GW).

- Možnost zobrazování stavu homuna u alchy pokud je homun vytažený (HP, SP, Intimacy a Food). Zárověň umožňuje při dosáhnutí X hranice jídla přehrát zvuk Y, ale neumožňuje automatické krmění.

- Počítadlo mobů

- Možnost zobrazování čtverce ohraničující "doslech" NPC(9políček), možnost zobrazoání tzv. BBGrid Lines

- Možnost zapnutí průhlednosti objektů ve hře, pokud stojíte za nimi

a ještě nějaké

 

Kde se to bere?

http://rcx.planetleaf.com/ (Japonsky)

 

Odkaz který nás zajímá?

TADY

 

 

Jak se to zprovozňuje?

1. Stáhnout.

2. Rozbalit (Pokud používáte AVG, popř. jiný antivir který s tím má problémy, přidat vyjímku na složku/exe. Angl. návod zde).

3. Spustit RCX.exe

4. Zapnout ROčko, nad tabulkou pro přihlášení se objeví "loading bar", tak ho musíte nechat načíst a až pak se přihlásit.

 

Vypíná se první ROčko a pak RCX, v případě vypnutí RCX v době kdy je RO stále zapnuté to hodí Gravity error.

 

 

Proč mi to nefunguje?

Pokud se vám neobjeví žádný loading bar tak si vložte tento soubor do složky s ragnarokem (Soubor - uložit jako).

 

Pro správnou funkci poslední verze je nutné mít nainstalováno Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package

 

Jiné nefungující důvody neznám

 

 

Jak se to nastavuje?

Všechno v souboru RCX.ini

 

[Common] - Nastavení jazyka, nechat 0

[GroupieEX] - Netuším, nezkoušel jsem měnit

[MOBInfo] - Nastavení zobrazování informací o mobech, změna velikosti, pozice, fontu, ...

[skillTimer] - Nastavení zobrazování timeru u boostu, změna velikosti, pozice, fonru, ...

[skillTimerFlag] - Určuje u koho a jak se budou zobrazovat časovače boostu

[skillTimerCountDownTick] - Netuším, nezkoušel jsem měnit

[skillTimerMode] - Netuším, nezkoušel jsem měnit

[M2E] - Mini efekty, čtverečky na zemi, nastavení jejich barev, zobrazování a průhlednosti

[GPS] - Nastavení GPS, neměnit, dá se nastavit z aplikace, nepotřebné

[GPSConnect] - Nastavení GPS, neměnit, dá se nastavit z aplikace, nepotřebné

[iRC] - Netuším, nezkoušel jsem měnit

[RoChaHP] - Nastavení myslím zobrazování obdržených expů po zabití moba

[KeyConfig] - Nefungovalo mi

[RoChaOption] - Nějaké zobrazování počtu zabitých mobu v řadě za sebou

BattleModeFix - Netuším, nezkoušel jsem měnit, ale je to asi až na renewal klientovi

ROWindowClass - Nechat reexe.exe

MouseCenterKey - Netuším, nezkoušel jsem měnit

APIHookType - Netuším, nezkoušel jsem měnit, ale vím že na některých wtfRO je třeba dát 0

AccountCollector - Nefungoval mi

FreeMouse - Netuším, nezkoušel jsem měnit

FPSCounter - Zobrazování FPS a nějakého lag ověřovače v rohu obrazovky

HomunculusMonitor - Zobrazování infa o homunovi

...

Pak je tam nastavení všeho možného, většinu jsem nechal defaultně, něco sem povypínal, je třeba si aby si to každý zkusil jak mu to vyhovuje.

 

 

Warning: RCX je Alpha verze, takže to občas může padnout/něco může nefungovat/něco může fungovat špatně.

Klidně se ptejte

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bylo by vhodné napsat asi i do novinek v CP, že si v patchi stáhneme soubor, který nÄkteré antiviry hlásí­ jako Trojského KonÄ. Trvalo mi celé ráno zprovoznit klienta.

Antiviry muzou hlasit havet kdekoliv a kdykoliv - tak jak se mohou kdykoliv aktualizovat.

Link to comment
Share on other sites

Takze problem se nejak vyresil sam :kis: ale tet me trapi jinej problem kdyz si zadam login+heslo tak mi to napise server odpojen pritom mi to v patcheru ukazuje ze je pripojenych 331lidi.

Edited by barx
Link to comment
Share on other sites

Tak nevim, rozchodil jsem to asi tak po 15 minutach (neobevil se zadny problem(zatim)) ale moudrej z toho nejak nejsem...

 

Nekde jsem vypozoroval ze by tam mely byt nejake hotkeys a nejake ingame menu ale vylolat se mi to nepodarilo tak jestli to nejak jde tak jak?

 

@$#%#$#@%^&

 

tak tohle menu semi teda opravdu otevrit nepovedlo:

 

qqqof.jpg

 

 

(to zobrazeni nazranosti peta je gut :kis: (teda pokud okolo nejsou nejaci cizi peti pak ten ukazatel zmatene skace od jednoho peta k druhymu /lol ))

Edited by joechip
Link to comment
Share on other sites

Guest barbar_6

Nastaveni bude hold chtit nejake to hracickovani ,)

A in-game tabulka s nastavenim zatim nebyla odhalena, asi prekvapko pro sikovne.

Link to comment
Share on other sites

Jak posunu ty expy/h, váhu jinam? A jak sprovozním ty barevný políčka? Jsem asi kretin ale nemůžu to tam najít, resp. co zkouším měnit, to nefunguje :P

Expy/h + váha je [RoChaWindow]

POS_X - Počet pixelů od levého horního rohu směrem doprava

POS_Y - Počet pixelů od levého horního rohu směrem dolů

MODEMINI - Velké(1)/Malé(0)

SHOW - Zapnout(1)/Vypnout(0)

 

Barevný políčka jsou u [M2E]:

a pak ještě zkontrolovat jestli je "M2E=" nastavené na 1

[M2E]
;blablabla
;
;  Jmeno_Skillu#Normální jméno skillu
Skill00XX=0xAARRGGBB

 

RRGGBB je klasické RGB zapsané v hexadecimální podobě 000000, FFFFFF, FF0000, 00FF00

AA - Pruhlednost, 00 - 0%, FF - 100%, 7F - 50%, je to vlastně (X/100)*255 převedeno do hexadecimální podoby.

 

Takže pokud chci mít safetku červenou s 50% průhledností najdu si "; MG_SAFETYWALL#Safety_Wall" pod tím je "Skill007E=" (bacha jestli náhodou není středník ( ; ) na začátku řádku, pak ten řádek nebere RCX vážně (v programování - komentář) a skill by nefungoval) a za toto dopíšu "7FFF0000"

7F - 50% pruhlednost

FF - 255 Red

00 - 0 Green

00 - 0 Blue

 

Nekde jsem vypozoroval ze by tam mely byt nejake hotkeys a nejake ingame menu ale vylolat se mi to nepodarilo tak jestli to nejak jde tak jak?

Hotkeys mi nikdy nefungovali, ale jejich nastavení začíná v konfiguráku "[KeyConfig]".

 

tak tohle menu semi teda opravdu otevrit nepovedlo:

To se otevírá přes ten nefungující hot key :D), ale můžeš si ho defaultně nastavit na zapnuté u "[RoChaWindow]" SHOW na 1 a přes MODEMINI si to můžeš ještě nějak minimalizovat (viz. výše je to to okýnko s exp/h a váhou - myslím že se tam dá ještě někde, nevím kde, nastavit jenom váha nebo jenom exp/h a dokonce expy od lognutí a napsané v expech nebo procentech :kis:.)

 

 

(to zobrazeni nazranosti peta je gut :) (teda pokud okolo nejsou nejaci cizi peti pak ten ukazatel zmatene skace od jednoho peta k druhymu /lol ))

Toho sem si nevšiml, ale můžeš si to vypnout u PETSTATUS_PUT na 0x0 myslím, nebo 0x1 abys to měl nad petem :)

Edited by Nerosan
Link to comment
Share on other sites

Guest barbar_6

Mohl by mi teda nekdo poradit? kdyz dam login tak mi to napise ze je server odpojen :kis: kvuli nejake veci co ti usnadni hrani omg

 

Tvuj problem nema s RCX nic spolecneho. Pravdepodobne mas spatne opatchovano ... spust patcher a v nastaveni dej resetovat patche a znovu je stahni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...