Jump to content
Reborn fórum

Rybaření­, návnady a vše okolo ryb


Berry

Recommended Posts

Vim ze jsem sliboval, ze skill bude pokracovat, ale bohuzel moji nepozornosti omu tak neni na druhou stranu jsem taky rikal, ze se sti mbude hodne hybat. Nez prijdem na to spravne nastaveni tak to chvilku potrva... ale myslim, ze tu jde hlavne o zabavu /gawi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Rybáři pozor! Reví­rem prochází­ porybný a kontroluje rybářské lí­stky! Kdo nemá zaplatí­ tuÄnou pokutu, bude potrestán propadnutí­m vÄci a jeÄtÄ může jí­t do vÄzení­.

Také se ptá na vÄci ohlednÄ rybaření­, aby zjistlil, zda jste ten lí­stek nezí­skali íşplatkem. MÄ se ptal na mí­ry u nějaké rybky, ale já znám jen rybičky v tomatu a ty maj cca 8 cm ;-)

 

Bacha na accesory, když chytáte, tak si radÄji acc. sundejte, jinak o nÄj můžete přijí­t. I když tam není­ návnada, tak vám script napí­Äe, že předmÄt xy byl odstranÄn a je po nÄm, zmizí­. Pokud jste vyzbrojení­ prutem a něco zabijete, tak hra stále padá.

 

ZkouÄel jsem chytat i na masitou návnadu, na deÄÂťovku jsem něco málo chytil, na Äerví­ky ani rybku, takže poÄí­tám, že na to mám jeÄtÄ malý skill.

Link to comment
Share on other sites

Tak nevim kde je zakopanej pes :)

Vcera 6 kyblu, skoro 3 hodky a jeden karas :)

 

Rauko, jak dlouho's delal tech 17 skillu?

 

btw: Na nekterych mistech to vypada jako zasek. Prijdu na misto, nahodim, cekam, koukam a po 7 min to nenapise ani "tuk tuk". Proste vytuh. Ze by dosly ryby?

 

EDIT:

To je divný, já to dÄlal odhaduju tak dvÄ hodinky. Zkus nějakou stojatou vodu a chytej tam jen na chleba a na tÄsto. MáÄ opatchováno? Protože teÄ by mÄla být základní­ pravdÄpodobnost na chycení­ 30%, ale předtí­m byla jen 3% ;-)

28229[/snapback]

Zkouseno vsude mozne a kombinovano se vsemy druhy navnad. Opatchovano mam, resp. predpokladam, ze to reborn.exe dela automaticky. A kdyz to tak propocitam, tak by ty 3% se zavrenyma ocima mozna odpovidali :)

 

add Josifek: pokud vidis ze neberou tak bude neco spatne, ale u tebe :) ja kdyz s dedou v 12 letech zacinal rybarit tak za cely den jsem chytil jednoho okouna 10cm a byl jsem stastny kdezto on ty ryby pomalu ani neunesl. Skill ? :)

28238[/snapback]

:blum: A o cem tu mluvim? Proste je mi jen divny, ze Rauko da za cca 2 hodky 17 skilu (take zacinal na 0) a ja za cca 3 hodky lapnu jednu rybu (zkouseno na 12 mistech se vsemi druhy navnad)...

Link to comment
Share on other sites

To je divný, já to dÄlal odhaduju tak dvÄ hodinky. Zkus nějakou stojatou vodu a chytej tam jen na chleba a na tÄsto. MáÄ opatchováno? Protože teÄ by mÄla být základní­ pravdÄpodobnost na chycení­ 30%, ale předtí­m byla jen 3% ;-)

 

JeÄtÄ jsem si vzpomnÄl na jednu vÄc, pokud přijdete o návnadu (aÂť už chycení­m ryby nebo jí­ ryba utrhne) a hned tÄsnÄ po hláÄce posedu zase nahodí­te, tak vám řekne, že už máte nahozeno, i když to není­ pravda. Je třeba poÄkat 1-2 vteřiny a pak teprve bez problémů nahodit.

 

Edit: tak je vÄechno jinak, každý posed má určité množství­ ryb, které se obnovuje dennÄ v poÄtu 1-15 ryb. Takže pokud posed nereaguje tak jsou ryby vychytané, oops.

 

Na íşspÄÄnosti chycení­ ryby taky záleží­ jestli použí­váte vhodný typ návnady. Aby nám nerybářům sem hodil nějaký zkuÄený rybář minimanuál :-)

Link to comment
Share on other sites

Kdyz budete hodni tak par zakladnich informaci Vam sem hodim, aby se nereklo ze jsem pes.

 

add Raukoras: Vse co jsi zde napsal je pravda. K tomu mazani accessory. Bohuzel jde o bug ktery jen tak neodstranim tak si na to dejte pozor. Porybny je jasna vec a to nahozeni tesne po trhnuti je zpusobeno timerem. Cas nezmuzete znovunahodit je 2sec-doba trhnuti od zabrani.

 

add Josifek: pokud vidis ze neberou tak bude neco spatne, ale u tebe :blum: ja kdyz s dedou v 12 letech zacinal rybarit tak za cely den jsem chytil jednoho okouna 10cm a byl jsem stastny kdezto on ty ryby pomalu ani neunesl. Skill ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest -Dragon-

Co mam robit? Chcel som si urobit quest na rybarenie. Zohnal som si vsetky veci ale zabudol som rybarovi doniest meso. A teraz ked sa s nim chcem porozpravat tak uz nic nechce a vravi aby som odisiel. /sob Neslo by to nejak spravit aby som si mohol urobit ten quest?? /hmm

Link to comment
Share on other sites

Rybářova noÄní­ můra

 

Toto je výtažek z denní­ku jednoho bezejmenného dobrodruha.

***

Pátek, 28.4. 4138 midgardského letopoÄtu. Mí­sto zápisu: Prontera

Milý dení­Äku, nedaleko kostela jsem potkal, ÄarodÄje kterému hroznÄ zapáchal batoh. Otázal jsem se ho, co že to nese, a on mi ukázal tákovouhle rybu *zápisek je proložen obrázkem ryby*. Sice se již zaÄala rozkládat, to vÄak neubralo nic na její­ velikosti a mohutnosti. Poté co jí­ přimrazil nějakým kouzlem, prozradil mi, že pokud chci taky zkusit chytat ryby, tak se mám zeptat rybáře, který stojí­ na východní­ stranÄ pří­stavu v Amatsu. PodÄkoval jsem mu, a on beze stopy zmizel. Jen puch rybiny válejí­cí­ se před vchodem do kostela mi ří­kal, že se nejednalo o přelud.

***

Středa, 10.5. 4138 midgardského letopoÄtu. Mí­sto zápisu: Amatsu

Po plavbÄ sem mohu ří­ci toto. ÂŽiju. I když jsem tomu (hodnÄ) často nevÄřil, dopluli jsme tou rozviklanou kocábkou až sem. A ten vydřiduch mÄ zkásnul jeÄtÄ o 10,000 zeny... doufám že si tu loÄ alespoř opraví­.

Rybáře jsem objevil snadno. Je to sympatický pán, pravda má ponÄkud zelenÄjÄí­ pleÂť, ale nikdo nejsme dokonalí­. Trochu jsme si pokecali, a on mi nabí­dl, že mi prut udÄlá. Jediné co potřebuje je toto:

* Meat 1 kusu

* Piece of Bamboo 50 kusu

* Oil Paper 20 kusu

* Scarlet Dyestuff 1 kusu

* Thin Trunk 30 kusu

Slí­bil jsem mu že až vÄe seženu, vrátí­m se.

***

Následuje pár stránek o shánÄní­ vÄcí­ na prut, jsou doplnÄné obrázky monster. NÄkterá z nich vypadají­ opravdu hrůzostraÄnÄ...

***

Pátek, 26.5. 4138 midgardského letopoÄtu. Mí­sto zápisu: Amatsu

Tak a jsem tu zpÄt. Mám vÄechno co potřebuji, ale cesta sem byla stejnÄ pří­Äerná jako ta poslední­. NáÄ dobrý kapitán, nejen že loÄ neopravil, on dokonce použil 10,000 zeny co jsem mu dal minule, aby si v Pronteře koupil monokl. Prý je to moderní­.

Rybáři jsem dal vÄe, o co si řekl. A tak jak slí­bil, udÄlal mi můj první­ prut... Krásný bambusový. Poradil mi jeÄtÄ jak správnÄ rybařit. NejdůležitÄjÄí­ je nají­t správné mí­sto a mí­t správnou návnadu. Tu mohu koupit u obchodní­ka v Izlude <stojí­ nedaleko Šermí­řské guildy>. Když najdu posed -tak pojmenoval to "správné mí­sto"- tak si sednu a nahodí­m udici <prý staÄí­ ří­ct "Nahod">. Pak mám Äekat a uží­vat si Äplouchání­ vody. Až rybka zabere, mám trhnout <"trhni">... Tak to jsem tedy zvedav. Na konec se zmí­nil, že by bylo dobré opatřit si rybářský listek u pana krále. PÄknÄ jsem podÄkoval a vyrazil do Prontery...

***

NedÄle 28.5. midgardského letopoÄtu. Mí­sto zápisu: Prontera

U pana krále jsem pochodil dobře. řekl mi, že mi povolenku dá, jen mu mám nají­t motýla který létá nÄkde v kraji za západní­mi hradbami mÄsta. Po delÄí­m hledání­ jsem motýla naÄel, přiÄpendlil, a donesl panu králi. A povolenka je moje... *následuje obrázek motýla visí­cí­ho na meči, který má pronterská stráž přehozený přes rameno. Dle proporcí­ musí­ ten motýl mí­t rozpÄtí­ kří­del nejménÄ 1,5 metru*

***

NedÄle 4.6. midgardského letopoÄtu. Mí­sto zápisu: Rybářský posed, molo nedaleko Hugelu

Nic. Neberou. Je to zoufalé, a deprimují­cí­. íplnÄ slyÄí­m jak se mi nahlas smÄjou... Připlavou, sežerou návnadu a zase zmizí­... Mám nahozeno a Äekám. Ale myslí­m že to nevydrží­m dlouho. SkoÄí­m tam za nima a už se nikdy nevynoří­m. Vidí­m ty jejich veliké oči, jak se po mnÄ dí­vají­... Ne! To opravdu nemohu vydržet. Už jen napí­Äu seznam posedů, které jsem stačil objevit. Snad to nÄkomu pomůže...

*Tři posedy jseou pří­mo ve mÄstÄ Hugel. Jeden na severní­ Äásti břehu moře, dalÄí­ dva na ří­Äce HugelinÄ, která mÄstem protéká.

*Jeden je na molu na jih od Hugelu

*Jeden v jezí­rku u Geffenu. DvÄ mapy na západ a jednu na jih. Posed je na severní­m břehu vÄtÄí­ho jezí­rka, severozápadnÄ od rovného můstku.

*DalÄí­ je v pouÄtní­ oáze na jih od Morrocu. Západní­ strana nejvýchodnÄjÄí­ho jezí­rka.

*Třetí­ mapa na východ od commodské východní­ jeskynÄ. Posed je umí­stÄn severovýchodnÄ od lávky ve tvaru "S"

*Na jih od Einbrochu, posed je ne břehu jihozápadnÄ od východní­ho warpu.

*Na jih a na západ od Einbrochu. Posed je na západní­ stranÄ nejvýchodnÄjÄí­ho poloostrova.

*Dvakrát na jih a jednou na západ od Prontery. Posed je na jihovýchodní­ stranÄ jezí­rka uprostřed skal.

*Dvakrát na západ a jednou na jih od Alberty. Posed je v severozápadní­m cí­pu jižní­ho ostrova.

*Na sever a na západ od Aldebaranu. Posed je na prostřední­m poloostrovÄ.

*Na želví­m ostrovÄ. Nikdy jsem tam nebyl, jen ví­m že tam nÄkde je...

*Na ostrovÄ s potopenou lodí­. Posed je úplně na západní­ břehu.

***

Text náhle konÄí­. Zápisky byly objeveny na molu u Hugelu zatí­žené metalingem. Vede nich byl zapřený nahozený prut. Toho, jenž tento text napsal už nikdy nikdo nevidÄl...

 

Autor: CrazyMys

Link to comment
Share on other sites

Metaling zápisky nejenom zatÄžoval, ale v nestřežených okamžicí­ch, když si myslel, že se nikdo nedí­vá je i ÄásteÄnÄ poží­ral.

Pro neíşctu před literaturou jsme ho odbornÄ vykuchali a po dlouhém a namáhavém luÄtÄní­ a sestavovaní­ napůl strávených stránek, zí­skali následují­cí­ fragmenty textu:

 

...přiÄel a uvidÄl neznámého rybáře, jak si od rybní­Äka tlaÄí­ kárku plnou jeÄtÄ se mrskají­cí­ch ryb. Nahodil jsem prut a Äekal na ty Äupinaté zlodÄje tÄsta. Nic se nedÄlo, ani Âťuknutí­, ani žblunknutí­. Äekal jsem notnou dobu, ale stále nic, žádná známka života. Ten nenasytný rybář celý rybní­Äek vylovil! Äert, aby ho spral, musí­m jí­t lovit jinam. Zkusí­m to druhý den, snad nějaká rybka doroste. OvÄem, co když mi jí­ zase ten mizera vyloví­? Já na nÄj vyzraju, pro pří­ÄtÄ na nÄj nachystá...

 

..nádherný kousek. JeÄtÄ dvÄ tři rybky a můžu jí­t domů, snad to bude stačit a žena mÄ nevyžene jako minule. Vlny tiÄe Äplouchaly, když tu se přede mnou zčistajasna objevil porybný, chlap jako hora. Tak jsem se lekl, že jsem spadl ze stoličky pří­mo do kbelí­ku s Äerví­ky. Jak jsem nohou vykopl, odmrÄtil jsem vedle stojí­cí­ kbelí­k s ží­žalami až do vody a jen vidÄl, jak se po nich rybky hladovÄ vrhly, mávají­ce mi výsmÄÄnÄ ploutviÄkami. Pan porybný mi dal Äas, abych mohl důstojnÄ vstát a očistit se od návnad a potom zkontoloval můj rybářský lí­stek. Mám ho od samého krále!, ale to na nÄj zjevnÄ neudÄlalo žádný dojem, protože se mÄ zaÄal vyptávat na vÄechno možné. Na doby hájení­ ryb, na minimální­ povolené mí­ry a dalÄí­. Jak já k tomu chudák přijdu, já si tam jen snažil ulovit veÄeři pro mojí­..

 

...ase nic. To jsou bestie vych... Když voda jen stojí­, tak se nechají­ přemluvit jen na chleba nebo na housku. Nic jiného jim nejede a to mám moc krásné Äerví­ky, radost pohledÄt. Ony by snad jeÄtÄ chtÄly, abych jim je...

 

..nechal omylem. Takový krásný prsten po mamince, byl jsem s ní­m jistÄjÄí­, cí­til jsem jak mi dodává sí­lu. Ryba zabrala, já trhnul a prsten se mi skluznul z prstu a zmizel v hlubinÄ. Holt, když budu chytat ryby, tak si musí­m vÄechno pří­sluÄenství­ sundat. Jinak o nÄ přijdu a to bych se p...

 

..o jsem nemÄl dÄlat. Jak jsem toho poringa praÄtil tí­m prutem, tak bambus zapružil a odrazil se od nÄj pří­mo mÄ mezi oči. PouÄení­ pro pří­ÄtÄ: nikdy nikoho nemlátit prutem, jinak...

 

..trhnul naprázdno a návnada byla fuÄ. Vždycky, když trhnu naprázdno tak přijdu o návnadu, ta rychlost Ävihu jí­ jakob...

 

..už tam jeden sedÄl. No což, rybní­k je rozlehlý, ryb v nÄm jistÄ spousta, tak jsem si sedl vedle nÄho a nahodil. Äekám chví­li, Äekám dvÄ a nic. Ani Âťuk, ani žbluřk. A koukám, že u kolegy to samé a předtí­m tahal jednu za druhou. ZvláÄtní­. Tak jsem si sbalil nádobí­Äko, že půjdu jinam a jak jsem poodstoupil tak kolegovi hned rybka zabrala. A druhá a třetí­. Znovu jsem si rozbalil prut a nahodil a zase nic. Ryby stávkovaly, dva rybáři jsou na nÄ zřejmÄ přesila. Nezbylo mi nic jiného, než se vydat k posedu u Morrocu, který je z...

 

Autor: Silk

Link to comment
Share on other sites

řekl bych že denní­ respawn ryb je docela blbá metoda. :) NÄkdo kvůli toho vstane v 6 ráno a vychytá vÄechny lokace kde to jen trochu jde... /hmm pak přijde člověk odpoledne domů a už nic nechytne. Když už respawn tak třeba hodinový .A nebo tam dejte pár ryb natrvalo.Takhle pří­jde skoro vždycky člověk k vychytané lokaci. :D:)

Link to comment
Share on other sites

Guest -Dragon-

heh /heh holt ma chyba ze som ubohemu rybarovi ktory uz chytal ryby cely den a nemal nic pod zub, bol som taky drzi a sebecky ze som tomu chudakovi jedlo neponukol. /sob Zlutovanie nado mnou boze nabuduce sa uz napravim. :D

Mitheres: Ponukol nam (zaciatocnikom) celkom zaujimavy a do pribehu vsadeny navod ako chytat rybky... A mozno to ani nechcel /hmm

Link to comment
Share on other sites

Guest flex

Opravdu by nesel ten bug s mazanim accesory nejak opravit?

Dneska mi rybky sezraly muj jediny teleport clip, a uz ho asi nevrati... /sob :)

Link to comment
Share on other sites

Opravdu by nesel ten bug s mazanim accesory nejak opravit?

Dneska mi rybky sezraly muj jediny teleport clip, a uz ho asi nevrati...  /sob  :)

28692[/snapback]

 

pokud mas screen jak to mazlo tak stim neco udelame. napis mi na icq

Link to comment
Share on other sites

Guest flex
pokud mas screen jak to mazlo tak stim neco udelame. napis mi na icq

28737[/snapback]

Screen bohuzel nemam, no nevadi. Asi se s tim budu muset nejak vyporadat sam.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest flex

BTW docela velky bug v ekonomice u navnad:

Jeden kyblik zizal stoji 500z, s DC 380z. Kyblik obsahuje 20 zizal, kazda se da prodat za 25, s OC 31z. 31*20 = 620z. Na jednom kbeliku se tedy da vydelat 240z jenom diky tomu, ze ho rozbalite a veci zase prodate NPC.

 

Nadova s cervama stoji 700z, s DC 532z. Nadoba obsahuje stejny pocet navnad jako kbelik se zizalama a daji se prodat stejne draho. Na tomhle se tedy da vydelat 88z. :)

 

U chleboveho testa je cenova relace a vydelecny pomer stejny jako u kybliku se zizalami.

 

U bileho testa to vyjde nastejno jako u nadoby s cervama.

 

U nadobky s rybkami se to nevyplati vubec, akorat by me zajimalo, proc v toho pada 20 rybek a ne 10 podle popisku. /hmm

 

U sady musek se to taky nevyplati, akorat z toho pada zase 20 musek a ne 10 podle popisku.

Link to comment
Share on other sites

Nemůžu nají­t prodejce návnad, před pár mÄsí­ci co jsem tu byla naposled bylo u Izlude. A teÄ ho fážnÄ nemůžu nají­t? :)

 

k3dT: Aha, dik mam ho.

 

DalÄí­ problém... Jak se chytá?? Pří­jdu k posedu s prutem v ruce a Äervem na háÄku (zkouÄela jsem i deÄÂťovku a chleba), ale aÂť klikam na posed jak chci neotevře se mi okno na chytání­. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...